Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Różnica między pluginem PLUGIN_HANDLED i PLUGIN_CONTINUE

Recommended Posts

W bardzoooo dużym skrócie: HANDLED - blokuje dalszy przebieg całego zdarzenia, a CONTINUE pomija jakiś fragment zdarzenia, ale nie blokuje jego dalszego wywoływania.

Na prostym przykładzie: tworzymy komendę /xxx, która włącza/wyłącza możliwość autobh.

• Jeśli użyjemy CONTINUE, to zdarzenie zostanie pominięte, ale graczom pokaże się, że użyliśmy tej komendy.
  • Jeśli użyjemy HANDLED, to zdarzenie nie tylko zostanie pominięte, ale również zablokowane, przez co gracze nie będą widzieć, że użyliśmy tej komendy.

Na nieco trudniejszym przykładzie: mamy funkcję client_preThink ( już nieistotne co i jak robi ).

• Jeśli użyjemy CONTINUE, to konkretne zdarzenie zostanie pominięte i pozwoli innym pluginom funkcjonować.
  • Jeśli użyjemy HANDLED, to zdarzenie nie tylko zostanie pominięte, ale również zablokowane dalsze działanie, przez co w innych pluginach również może się nie wykonywać.

Pozdrawiam

• Super! 1
  • Przykro mi 1
  • Moderator

Dobrze zostało to opisane w tym temacie, przez użytkownika Greyscale.

Plugin_Continue - Pozwala funkcji iść dalej normalnie, jak powinna z założeń
Plugin_Handled - Zatrzymuje dalszy proces danej funkcji.
Plugin_Changed - Zwraca zmodyfikowane parametry do silnika.
Plugin_Stop - Zatrzymuje nazwijmy to "łańcuch funkcji", i rzeczywiście głównie używane w timerach ? 

@Ktzp nadal nie rozumiesz? ?

• Super! 1
  • Przykro mi 1

2a.png

brand-logo.png

Z kodem rabatowym "TIMOR" zyskasz 10% rabatu na wszystkie usługi przez pierwszy miesiąc!

• Moderator

Już piszę Ci przykład o który prosiłeś. ? Edytuję ten post i Cię oznaczę ? 

Spoiler
/////// Plugin_Stop
int ilosc_wyslanych_printow; // robie inta globalnie

public void OnPluginStart()
{
		ilosc_wyslanych_printow = 0; // do stworzonego wyzej inta przypisuje wartosc 0
		CreateTimer(0.1, FunkcjaX, TIMER_REPEAT|TIMER_FLAG_NO_MAPCHANGE); // tworze powtarzajacy sie co 0.1s timer, ktory odpala FunkcjaX
}
public Action FunkcjaX(Handle timer, any server) // funkcja odpalana przez timer
{
	if(ilosc_wyslanych_printow <= 10) // sprawdzam, czy wartosc inta ilosc_wyslanych_printow jest mniejsza, badz rowna 10
	{ // jesli jest
		PrintToChatAll("BlaBlaBla"); // leci sobie print
		ilosc_wyslanych_printow ++; // dodajemy +1 do inta
	}
	else // jesli nie jest
		return Plugin_Stop; // timer zostanie zatrzymany

return Plugin_Continue; // funkcja sobie leci dalej, timer się powtórzy, ze względu na flagę "TIMER REPEAT"
}
//// Plugin_Continue & Plugin_Changed

public void OnClientPutInServer(int client) // przy wejsciu gracza
{
	SDKHook(client, SDKHook_OnTakeDamage, OnTakeDamage); // podpinam go do funkcji OnTakeDamage
}
public void OnClientDisconnect(int client) // przy wyjsciu gracza
{
	SDKUnhook(client, SDKHook_OnTakeDamage, OnTakeDamage); // odpinam go od tej funkcji
}

public Action OnTakeDamage(int client, int &attacker, int &inflictor, float &damage, int &damagetype) // funkcja do ktorej podpielismy graczy przy wejsciu
{
/// PLUGIN_CONTINUE	
	if(!IsValidClient(attacker)) // sprawdzam czy gracz jest prawidlowy - jesli nie jest
		return Plugin_Continue; // to funkcja przechodzi do końca omijając wszystko po drodze

//// PLUGIN_CHANGED
	if(GetClientTeam(client) == GetClientTeam(attacker)) // sprawdzam, czy gracz zadajacy i otrzymujacy obrazenia sa z tego samego teamu
	{// jesli sa, to zalozmy ze mamy friendlyfire 1 i chce zwiekszyc obrazenia o 50
		damage = damage + 50.0;	 // zwiekszam damage, ktory przyszedl jako input(wejscie) do tej funkcji z silnika (patrz argumenty funkcji)
		return Plugin_Changed; // koncze funkcje zwracajac do silnika zmieniona wartosc "damage"		
	} 

return Plugin_Continue;
}

// PLUGIN_HANDLED
public void OnPluginStart()
{
	RegConsoleCmd("sm_komenda", Komenda); // tworze komende
}

public Action Komenda(int client, int args) 
{
	if(GetUserFlagBits(client) & ADMFLAG_RESERVATION)// no sprawdzam sobie czy gracz ma flage "a" przykladowo
		return Plugin_Handled; // nie pokaze sie na czacie komenda, ktorej uzyl gracz jesli ma flage "a", i dalszy przebieg tej funkcji zostanie zablokowany tutaj, i w kazdym pluginie uzywajacym tej funkcji

if(GetUserFlagBits(client) & ADMFLAG_CUSTOM1)// w innym przypadku robie sobie ifa, ktory sprawdza czy ma flage "o"
		return Plugin_Continue; // pokaze sie na czacie komenda, ktorej uzyl gracz jesli ma flage "o", ale dalszy przebieg tej funkcji zostanie zablokowany

return Plugin_Continue;
}

@Ktzp

• Super! 1

2a.png

brand-logo.png

Z kodem rabatowym "TIMOR" zyskasz 10% rabatu na wszystkie usługi przez pierwszy miesiąc!