Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Rekomendowane hostingi dla serwerów teamspeak


Roberrt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prezentuję wam listę zalecanych usługodawców pod serwer teamspeak.

Lista opiera się na moich doświadczeniach (od 2014/15 zdążyłem coś przetestować).

 

 

Mały serwer teamspeak (<20 osób):

  1. Darmowy serwer na platformie teamspeak5 (niedostępne jeszcze publicznie)
  2. Serwer na slotówce, polecam w tym przypadku net-speak.pl (@Net-Speak.pl), obie lokalizacje będą OK ale jak wiadomo z polskiego datacenter będzie mniejszy dla nas ping. *multigaming też gitarka*
  3. Budżetowy VPS, można podczas blackfriday wyłapać maszynę za 7 zł w sprintdatacenter.pl lub najtańszy vps który ma min. 5 gb dysku ssd, 1 gb ramu, stale łącze 100mb/s, lokalizacja w europie

Średnich rozmiarów serwer teamspeak (21-60 osób):

  1. VPS ale już z porządną ochroną antyddos tutaj mogę zaoferować trzy propozycje:
    1. Hosteam.pl od drugiego pakietu
    2. lvlup.pro pakiety w polsce (konfiguracja antyddosa przez panel my.lvlup.pro niezbędna!) | z kodem devlogic.pl 10% taniej
    3. Jeśli zależy nam na wielozadaniowości danej maszyny pomyślałbym o advancednet.pl, nie wiem jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o antyddos ale wydajność vpsów jest przyzwoita i nie mamy OVERSELLINGU
    4. Jeśli jesteśmy pewni że nie będziemy mieli ataków a chcemy mieć jeszcze miejsce na pozostałe rzeczy np. stronę www to możemy również zakupić vpsa mini na webh.pl | z kodem PROMO30536 20% taniej do końca okresu rozliczeniowego na całe konto
    5. net-speak.pl oferta voice vps

Sporych rozmiarów serwer teamspeak (61-150 osób):

  1. Jeśli jesteśmy bliżej niższej bariery możemy jeszcze sugerować się poprzednią propozycją ale jeśli mamy ok ~100 użytkowników może nam brakować ramu jeśli trzymamy boty napisane w php na tej samej maszynie cpu też nieźle może być zużywane.
  2. Tutaj skupiłbym się na dwóch firmach hosteam.pl oraz lvlup.pro,
    1. hosteam - pakiet 3 wzwyż,
    2. lvlup zainteresowałbym się tymi dwoma pakietami https://i.imgur.com/Nw24QMf.png

Bardzo dużych rozmiarów serwer teamspeak (>150 osób):

Jeśli dotarłeś do takiej liczby użytkowników (i nie są to boty!) to powinieneś już sam wiedzieć czego potrzebujesz, tego nie da się łatwo powiedzieć - ta ta i ta maszyna będzie hulać a te nie.

 

Dodam jeszcze że w przypadku vpsów potrzebna jest dobra konfiguracja, nie mówię tutaj o pseudotechnikach którzy umieją postawić panel i zmienić hasło roota, do konfiguracji iptb, csf, sshd trzeba mieć troszeczkę (nie dużo!) bardziej rozbudowaną wiedzę. Jeśli jesteś początkujący w tych tematach zapoznaj się z poradnikami (znajdziesz ich na youtubie multum) odnośnie podstaw linuxa, jak działa firewall, co to blackholling, itd. 

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub w czymś się pomyliłem - napisz do mnie wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...