Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Przejmą twoje radio, abyś przepuścił pojazd uprzywilejowany, przepisy już powstają


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Sygnały dźwiękowe i świetlne pojazdów uprzywilejowanych nie zawsze są wystarczające. Wskazuje na to nie tylko duża liczba kolizji pojazdów SOP, ale też statystyki Państwowej Straży Pożarnej, według których w ciągu ostatnich 7 lat, wozy strażackie brały udział w ponad 300 kolizjach. Jest jednak sposób na to aby ten stan rzeczy zmienić. 
 W założeniu wszyscy kierowcy będący w promieniu 200 metrów od pojazdu uprzywilejowanego usłyszą w swoich odbiornikach radiowych komunikat „Uwaga! Pojazd na sygnale. Proszę ułatwić przejazd”, a dodatkowo na wyświetlaczach ich systemów multimedialnych pojawi się podobny komunikat tekstowych (na bazie sytemu RDS). Co więcej taki komunikat zostanie wyemitowany niezależnie od tego jakiej stacji radiowej słuchamy, a w niektórych przypadkach nawet jak słuchamy muzyki z innego źródła, pod warunkiem, że nasz odbiornik wspiera funkcję TA. 
 Traffic Announcement to funkcja dostępna już od wielu lat, ale w Polsce praktycznie niewykorzystywana. Radio w samochodzie pozwala wykryć sygnał TA i przełączyć np. na konkretną stację radiową, która akurat podaje informacje o ruchu drogowym. Niestety trzeba najpierw tę opcję aktywować, a obawiam się, że nie jest to zbyt powszechne. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeci sygnał z pewnością nie zaszkodzi. ... 
 
 Czytaj więcej na: https://antyweb.pl/trzeci-sygnal-abys-przepuscil-pojazd-uprzywilejowany/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...