Jump to content
Ruszył pierwszy oficjalny serwer CS:GO MYGO.pl [FFA] IP: 91.224.117.125:27015 ×
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej
Sign in to follow this  
Ryback

Podział na role w teamie.

Recommended Posts

 

 

Jeśli chcesz grać w CS:GO i być uczciwą konkurencją dla innych musisz wcielać się w role. Grając w losowo dobieranych meczach poszczególne role nie są aż tak bardzo określone, ale zazwyczaj i tak trzeba się do jakiejś dopasować. Z meczu na mecz zauważysz, że zawsze ktoś gra jako snajper (AWP-er), ktoś inny jest zwiadowcą (ang. Lurker) a jeszcze ktoś gra jako otwierający (ang. Entry Fragger). Niestety bardzo często w wyniku nieporozumień gracze będą się przepychać na różne role w których się najlepiej czują narażając cały zespół na straty. Warto jest znać najważniejsze role i wiedzieć jak je odgrywać, żeby odnosić sukcesy i wspinać się po drabince rang.

 

Poniżej wymieniam najważniejsze role w CS:GO z krótką charakterystyką.

 

Otwierający (ang. Entry Fragger)

 

To bez wątpienia najważniejsza rola zwłaszcza po stronie T, której zadaniem jest wykonanie pierwszego fraga. Otwierający musi szybko przemieścić się na pozycję, z której może skutecznie zaskoczyć przeciwnika. Gracz wcielający się w tę rolę musi mieć dobre celowanie (ang. Aim), kontrolę rozpylenia broni i agresywny charakter wejścia.

 

Podążający (ang. Refragger lub Playmaker)

 

Jego zadanie to wsparcie i obstawa otwierającego. W sytuacji, gdy otwierający zostanie wyeliminowany, podążający szuka wyrównującego fraga. Najważniejsze umiejętności na tym stanowisku to dobra technika gry granatami (zwłaszcza flashem) i szybkość podejmowania niełatwych decyzji pod presją. Podążający bowiem często ma na celu odzyskanie utraconej przewagi w rundzie.

 

Taktyk

 

To najczęściej kapitan drużyny – mózg operacji. Taktyk potrafi „czytać” grę przeciwnika i dopasowywać do niej kontrę. To doświadczony gracz o dużej wiedzy na temat timingów, architektury map, pozycji i rotacji. Dobry taktyk potrafi odwrócić losy rundy w ułamku sekundy. Taktycy grają bardziej na „tyłach” jako wsparcie i łączność.

 

Zwiadowca (ang. Lurker)

 

Jak sama nazwa wskazuje zwiadowca ma za zadanie zbieranie informacji na temat pozycji i ruchów wroga i przekazywanie ich członkom zespołu. Gracz zdany jest na siebie, bo w tej roli najczęściej odłącza się od reszty i porusza się nietypowymi ścieżkami. Dlatego właśnie dobrego zwiadowcę można znaleźć w najmniej spodziewanych miejscach na mapie a nawet za własnymi plecami. W wielu przypadkach doprowadzi on do niespodziewanego zwrotu akcji a tym samym do ogólnej irytacji teamu przeciwnika.

 

Snajper (AWP`er)

 

Jego robota to pojedynki na odległość. Musi cechować się dobrym refleksem i potrafić dobrze trafiać przez wąskie szczeliny. Snajper ma możliwość zadawania dużych obrażeń, często na samym początku rundy (np. przez środkowe drzwi na mapie Dust2).

 

Jak widać poszczególne role i ich podział to wyjątkowo ważna sprawa. To klucz do skutecznego wygrywania rundy za rundą. Jednak jeśli zespół nie potrafi funkcjonować jako całość to cała zabawa w podział na role pozostaje bez znaczenia. Niepokorni gracze nie znający zasad gry zespołowej będą stale wprowadzać niepotrzebny chaos i udaremniać dobre wyniki. Do tego dochodzi zdolność komunikacji, bez której nawet nie ma sensu rozdzielać obowiązki. Łączność ma być prosta, czysta i zawierać tylko najważniejsze info. Zwiadowca wspiera taktyka, taktyk otwierającego i podążającego udzielając niezbędnej wiedzy, snajper wspiera wszystkich z osobna celnymi trafieniami itd.

 

Krótko mówiąc zespół jest niczym bez komunikacji i współpracy. Dobry gracz wie o tym doskonale i zna swoje zadania. Pamiętaj, że podział na role też nie jest na stałe. Przebieg meczu będzie zależał od wielu różnych czynników, sytuacja zmienia się rundy na rundę. Zawsze warto zachować elastyczność i znać obowiązki wszystkich stanowisk. To dobra metoda na poznawanie gry z różnych perspektyw i zdobywanie coraz większej wiedzy, a w tym sporcie wiedza to klucz do sukcesu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Ryback
   Nie tak dawno temu zawodostwo w CS:GO było czymś bardzo odległym dla przeciętnego gracza. Sam wysoki poziom grania nie wystarczał, żeby się przebić. Niezwykły odbiór CS:GO wśród najmłodszych  dał impuls do powstania takich organizacji jak ESEA czy FACEIT, które zaczęły mocno stymulować promocję graczy aspirujących do światowego poziomu.
    
   Przez ostatnie lata wyraźnie widać napływ młodych graczy na profesjonalną scenę CS:GO. Poniżej wymieniam top 10 najmłodszych i najlepiej opłacanych zawodowców 2020 roku.
    
   1.       Mathieu "ZywOo" Herbaut – 19-letni AWPer z Teamu Vitality. Obecnie wymieniany jako najlepszy na świecie gracz CS:GO obok Oleksandra "s1mple" Kostylieva, o 3 lata starszego Ukraińca z NaVi. Aktywnie uprawiając esport od 2016 roku zarobił do tej pory $228,821.
    

    
   2.       Ludvig "Brollan" Brolin  - cudowne dziecko esportu ze Szwecji jako 15-latek podpisał kontrakt z organizacją GODSENT. Od października 2018 roku jest reprezentantem Fnatic i dziś ma zaledwie 17 lat. Na samym graniu w CS:GO zarobił do tej pory $174,459.
    

    
   3.       Jere "sergej" Salo – urodzony 1 marca 2002 roku w Finlandii od pięciu lat aktywnie uprawia esport. Związany z organizacją ENCE od kwietnia 2018 roku zgromadził na koncie łącznie $177,232.
    

    
   4.       Owen "oBo" Schlatter – amerykański zawodowiec obecnie grający dla Complexity Gaming. Karierę zawodowca zaczynał w 2016 roku, a dziś ma 16 lat i zarobił na esporcie $32,410.
    

    
   5.       Rokas "EspiranTo" Milasauskas – 18-letni Litwin reprezentujący organizację c0ntact Gaming od stycznia tego roku. Na profesjonalnej scenie zaledwie przez cztery lata zarobił już $88,005.
    

    
   6.       Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora – urodzony 14 maja 2002 roku obywatel Hiszpanii i Szwecji dziś gra dla legendarnych Ninjas in Pyjamas od niespełna 10 miesięcy. Na profesjonalnej scenie aktywnie gra od czerwca 2017 roku, a jego zarobki to łącznie $65,120.
    

    
   7.       Robin "ropz" Kool – 20-latek z Estonii, gra jako zwiadowca w mousesports od 2017 roku. Przez niecałe pięć lat zawodowej gry w CS:GO zarobił już $469,531.
    

    
   8.       David "frozen" Čerňanský – ze Słowacji to kolejny reprezentant mosesports, z którą podpisał kontrakt niespełna rok temu. Dziś ma 17 lat i stan konta $231,268.
    

    
   9.       Helvijs "broky" Saukants – 19-latek z Łotwy obecnie na okresie próbnym w FaZe Clan w roli AWPera. Na scenie esportowej od 2017 roku zarobił $95,663.
    

    
   10.   Russel "Twistzz" Van Dulken – z Kanady od 2017 roku związany z Team Liquid. Na zawodowej scenie od niespełna pięciu lat jest najbogatszym zawodnikiem na tej liście z imponującym wynikiem $789,022 i predyspozycją by zostać najmłodszym milionerem w esporcie.
    

    
    
    
   To zestawienie wyraźnie pokazuje jaki poziom obecnie panuje w zawodowym CS:GO. Oczywiście pieniądze to nie wszystko, mogą też być dystrakcją dla niejednego z tych graczy. Dobra forma to podstawa udanej kariery każdego esportowca. A Wy jak myślicie, który z nich zostanie na scenie najdłużej i zarobi najwięcej?
    
   (źródło grafik i danych liczbowych: hltv.org i liquipedia.net)
  • By Ryback
   Każdy gracz CS:GO uwielbia zdobywać kolejne rangi i patrzeć jak jego staty rosną. Po drodze jednak napotyka na różnego rodzaju przeszkody. Co zrobić aby trudności nie przerwały nam dobrej passy? Jak radzić sobie ze spadkiem formy? Czego się spodziewać na wyższych poziomach i jak dopasować swoją grę do poczynionych postępów?
    
   Różnie to bywa z formą; każdemu zdarza się moment stagnacji lub nawet wyraźnego spadku. Tak to już jest, tendencja wzrostowa nie może być permanentna. Ważne żeby wyciągać cenne wnioski z takich sytuacji i wykorzystać je jako lekcje. CS:GO to gra prosta tylko z pozoru; nie trzeba dużo doświadczenia, żeby zauważyć, że oprócz celnego strzelania wymagań jest dużo więcej. Źródłem niepowodzeń mogą być błędy w samej grze jak i czynniki zewnętrzne. W każdym razie zawsze jest coś co możesz zrobić kiedy nagle nie idzie zbyt dobrze.
    
   1.       Rush nie zawsze działa.
   Pomimo, że CS:GO to gra o wysokim tempie, często będziesz potrzebował czasu na cierpliwą obserwację. Po stronie CT w obliczu tykającej bomby spokój i opanowanie częściej dają powodzenie niż szybki wjazd i panika. Nie bierz się za rozbrajanie paki jeśli wiesz, że Terro są w pobliżu; rozbrajanie i podkładanie bomby do pewnej odległości poprostu słychać. Wykorzystaj to i sprytnie rozpocznij rozbrajanie, żeby zaraz szybko przerwać i sprawdzić reakcję. Po stronie T przed podkładaniem bomby warto zlustrować otoczenie wcześniej i odpowiednio wybierać miejsce planta. Pamiętaj też o cichym poruszaniu się(Shift) po mapie w późniejszej fazie rundy, pozwoli Ci to na zaskoczenie i skuteczną eliminację wroga.
    
   2.       Jak nie jesteś pewien – wyrzuć pakę.
   Po stronie T noszenie bomby to kluczowe zadanie. Jeśli dasz się strącić na początku rundy i dasz stronie CT możliwość obserwacji leżącej paczki to praktycznie przegrałeś. Nie zaszkodzi  przekazać tej misji komuś bardziej doświadczonemu. Dobry gracz wyrzuci bombę w bezpiecznym miejscu i podniesie gdy sytuacja zacznie bardziej sprzyjać przeprowadzeniu ataku na BS.
    
   3.       Używaj granatów „z głową”.
   Większość początkujących graczy zupełnie niedocenia wartości  granatów. Rzucają jak popadnie flashe, Mołotowy, dymy jeden za drugim, nie mając taktycznego rozeznania. Niektórzy nowicjusze wcale nie używają granatów i nie wiedzą co tracą. Doświadczony gracz po pierwsze kupuje granaty a po drugie używa ich dużo bardziej efektywnie. Na każdej mapie są miejsca, gdzie dobrze rzucony granat dymny daje sporą przewagę sytuacyjną; warto zwrócić na nie uwagę. Rzucanie flashów i Mołotowów wymaga wyszkolenia technicznego; nie jest to najłatwiejsza sztuka, ale wraz z doświadczeniem w końcu przyjdzie. Pamiętaj więc zawsze kupować granaty i rzucać celnie.
    
   4.       Przeładowuj broń na czas.
   Nie możesz mierzyć się z wrogiem mając ostatnią pestkę w magazynku – strzelisz raz i zanim skończysz przeładowanie może być już po Tobie. Przeładowanie zajmuje cenne sekundy podczas których jesteś zupełnie bezbronny. Pamiętaj żeby przeładowywać w bezpiecznych miejscach a wrogów, którzy robią to na Twoich oczach, odpowiednio karać.
    
   5.       Poznaj dobre pozycje.
   Przeanalizuj mapę i wybieraj miejsca, gdzie przeciwnik się Ciebie nie spodziewa. Pamiętaj, żeby nie pozostawać w jednym punkcie zbyt długo – może się to zemścić. Jeśli już decdujesz się na camp to rób to w nietypowych miejscach i często je zmieniaj.
    
   6.       Śledź minimapę.
   Kontrola minimapy to kontrola przebiegu gry. Wyrób sobie nawyk częstego zerkania na nią, dostarcza mnóstwo cennych informacji, na których opiera się gra zespołowa i taktyczna. Minimapa pokazuje każdy strzał, co pozwala precyzyjnie zlokalizować wroga. Obojętność wobec minimapy to niewybaczalny błąd.
    
   7.       Graj zespołowo.
   Dobra gra zespołowa to domena solidnego gracza. Wiadomo, że na początku „kariery” w CS:GO wyrabiasz sobie indywidualne zagrania, ale jak chcesz robić postępy – musisz nauczyć się grać z drużyną. Nie wahaj się komunikować – od tego masz mikrofon, żeby do niego gadać.
    
   8.       Oglądaj esport i ucz się od najlepszych.
   Zawodowcy prezentują najwyższy poziom umiejętności i masz od nich wiele do nauczenia. Turnieje i ligi zawodowców można praktycznie oglądać na okrągło cały rok, a więc zawsze jest coś dobrego do obejrzenia. Obserwuj poszczególnych zawodników i ucz się od nich trików, które możesz później wypróbować samodzielnie.
    
   9.       Udzielaj się w społeczności.
   W miarę możliwości staraj się obcować z innymi graczami. Pisanie postów na forach, komunikacja na czatach i w samej grze pozytywnie wpływa na Twój rozwój. Większość graczy w społeczności CS:GO chętnie udzieli Ci potrzebnych wskazówek i wysłucha Twoich pytań. Nie krępuj się też poruszać innych tematów; będąc wśród graczy CS:GO jesteś wśród „swoich” – to tacy sami ludzie jak Ty.
    
   10.   Zrób sobie przerwę.
   Twój mózg ma naturalną potrzebę odpoczynku, a granie w CS:GO mocno wytęża szare komórki i neurony. Długie sesje przed monitorem nie są dla każdego; regularny odpoczynek to ważny element, o którym łatwo zapomnieć w momentach największego apetytu na grę. Spróbuj czasem zagrać w inne gry, nawet niekoniecznie FPS. Taka pauza działa odświeżająco i bardzo dobrze wpływa na utrzymanie wysokiej formy.
    
    
   Długotrwałe granie w CS:GO ma swoje odbicie w życiu codziennym. Ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi, dzięki czemu z grania można czerpać pozytywny wpływ. To sport dla dojrzałych, zdyscyplinowanych i poważnych graczy. Uczy cierpliwości, precyzji, logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji itd. W końcu też uczy jak radzić sobie z porażką. Każdy czasem przegrywa, ale prawdziwy gracz robi to z godnością. Porażka to lekcja, a każda lekcja to szansa na rozwój. Udanego polowania.
  • By Ryback
   Ten krótki przewodnik to tylko podstawowe zasady działania ekonomii w CS:GO. Dobra znajomość tych informacji jest niezwykle ważna jeśli chcesz podnieść poziom umiejętności i usprawnić swoją grę.
    
   Na początek masz $800. Zarobki zależą m.in. od broni, z której fragujesz – im słabsza broń tym lepiej płacone za killa. Z tego powodu często gracze decydują się na broń typu SMG (pistolety maszynowe) w drugiej rundzie – jest tania, dobra przeciwko graczom eko i daje wysokie zarobki za trafienia.
    
   Kolejna rzecz to wynagrodzenie za rundy i tutaj obowiązuje bardzo ciekawa zasada, bo każda przegrana runda z rzędu to coraz większy zarobek. Problem w tym, że pierwsza przegrana runda nagradzana jest najniżej. Oznacza to, że jak przegrasz rundę po rundzie wygranej to cały zespół najczęściej skazany jest na eko.
    
   Poniższe zestawienia pokazują najważniejsze wartości zarobków w ekonomii CS:GO.
    
   Wynagrodzenia za cele (na drużynę):
    
   Eliminacja wszystkich wrogów - $3250
   Zakończenie czasu (CT) - $3250
   Rozbrojenie bomby – $3500 (ekstra $300 dla gracza)
   Eksplozja bomby - $3500
   Podłożenie bomby – $300 (tylko dla gracza)
   Pierwsza przegrana runda -$ 1400
   Druga przegrana runda (z rzędu) - $1900
   Trzecia przegrana runda (z rzędu) - $2400
   Czwarta przegrana runda (z rzędu) - $2900
   Piąta przegrana runda (z rzędu) - $3400
   Przegrana runda z podłożeniem bomby (T) – $800
    
    
   Wynagrodzenia za poszczególne fragi w zależności od broni:
    
   Nóż - $1500
   Pistolety (oprócz CZ75-Auto) - $300
   CZ75-Auto - $100
   Pistolety maszynowe (oprócz P90) - $600
   P90 - $300
   Obrzyn - $900
   Karabiny szturmowe i snajperskie (oprócz AWP) - $300
   AWP - $100
   Granat - $300
   Zeus x27 - $0
    
   Ekonomia w CS:GO to wspaniała rzecz. Dzięki tym zasadom rozgrywka jest dużo ciekawsza i wprowadza element zaawansowanej taktyki. Reguły są w istocie bardzo proste i zrozumienie ich pozwala lepiej kontrolować i usprawniać własną grę w dłuższej perspektywie. Wykorzystaj tę wiedzę i zdobądź przewagę nad tymi, którzy nie przywiązują do niej zbyt wielkiej uwagi. Udanego polowania!
    
    
  • By Ryback
   Liczba graczy CS:GO na całym świecie to już ponad milion – to bardzo dużo. Z tej rzeszy ciągle wyróżnia się stosunkowo niewielka grupa profesjonalistów, a każdy z nich to prawdziwy charakter. To wyjątkowi ludzie o niezwykłych zdolnościach i rządzy wygrywania. Na tej scenie nie ma miejsca na najmniejsze błędy czy spadki formy, a klimat wypełnia nieustanne napięcie.
    
   Dzisiejszy poziom profesjonalnej społeczności CS:GO (ale też innych topowych tytułów) jest tak wysoki, że cała debata o tym czy e-sport to jeszcze sport staje się trywialna. Dzięki temu też każde zawody przyciągają masy fanów i bogatych inwestorów. Rzesze fanów e-sportu liczy się dzis w setkach milionów a sama branża ma wartość setek miliardów dolarów.
    
    
   Jednak wybuchowy sukces zawodowego CS:GO nie przyszedł łatwo. Na ten sukces gracze pracowali i do dziś pracują, poddając pod surowy reżim praktycznie wszystkie aspekty swojego życia. Trening, podróże, zawody to zajęcie na cały etat i wymaga poświęcenia jak każda inna poważna profesja.
    
   Grafik każdego z graczy jest szczelnie zapełniony turniejami i ligami, do których często trzeba się zakwalifikować za pomocą eliminacji online. Takie sesje mogą zajmować dosłownie całe dnie (przeciętny mecz CS:GO na poziomie profesjonalnym może trwać do trzech godzin). Progamerzy najwyższej klasy spędzają sporo czasu „na walizkach”. Kiedy kalendarz imprez bywa nazbyt bogaty gracze muszą podróżować nawet trzy razy w miesiącu. Właściciele organizacji mocno dbają o to, aby regularnie pojawiać się na jak najbardziej prestiżowych zawodach w celu utrzymania formy, kontaktu z fanami i ogólnej prezencji na scenie. Z drugiej strony wielu graczy i komentatorów przyznaje, że jest zbyt wiele dużych turniejów. Stwarza to wiele problemów; np. zmęczenie (także psychiczne), brak czasu na treningi i w konsekwencji może odbić się na integralności sceny lub doprowadzić do spadku ogólnego poziomu zawodów.
    
   Trening ma znaczenie fundamentalne i każda organizacja e-sportowa zwraca na szkolenia szczególną uwagę. To podstawa utrzymania wysokiej formy zawodników. Zawodowcy poddani są wyspecjalizowanym systemom szkoleń podzielonym na różne elementy (celność, taktyka, komunikacja, koncentracja). Ekipy muszą nieustannie pracować nad każdym z aspektów aby nie stracić świeżości. O ile wypracowanie skutecznych taktyk to klucz do sukcesów, o tyle trzeba pamiętać o tym, że taktyki po jakimś czasie stają się nieaktualne i wymagają ciągłego doskonalenia. Zespoły za pomocą siły analizy jakoby rozwiązują problem taktyki przeciwnika i wypracowują skuteczne kontry. Dzięki temu CS:GO na poziomie pro nieustannie ewoluuje i jest tak atrakcyjny dla widzów i fanów.
    
    CS:GO w praktyce to brutalna eliminacja. Gracz, który dostaje headshota natychmiast odpada z rundy. Treningi celności to kolejny element szkoleń o najwyższym znaczeniu. Zawodnicy spędzają długie godziny na specjalnych mapach, używając botów lub sparing partnerów w celu wyćwicze. nia zabójczego aima. Co ciekawe wielu graczy profesjonalnych opracowuje własne programy szkoleń i udostępnia je (najczęściej odpłatnie) w internecie dla młodszych adeptów. Trenowanie celności to specyficzny problem – wymaga koordynacji układu nerwowego (refleks) i mięśniowego (ruch). W rezultacie długich treningów gracze udoskonalają (lub uzupełniają) tzw. pamięć mięśni. Jest to pojęcie z neurobiologii i oznacza właśnie zdolność ludzkich mięśni do gromadzenia informacji. Zawodnik z bogatą pamięcią mięśni dużo łatwiej i szybciej koordynuje wszystkie mikroskurcze w swoim organizmie niezbędne do skutecznego trafienia.
    
    
   Zawodowi gracze to bez wątpienia ludzie sukcesu, będący inspiracją dla współczesnego młodszego pokolenia fanów gier wogóle. Ich życie wygląda (przynajmniej na ekranach) bajecznie – są bogaci, sławni i mogą robić to co najbardziej lubią i brać za to wynagrodzenie. To prawdziwi celebryci świata gier komputerowych. Błyski fleszy, wywiady, masy rozentuzjazmowanych fanów, sława i pieniądze to oznaki prawdziwego spełnienia i z pewnością wielu graczy właśnie tak się czuje.
    
    
   Tymczasem tysiące nastoletnich graczy CS:GO pragnie tam być. Ich największym marzeniem (i słusznie) jest zostać zawodowcem i grać na dużej scenie dla pieniędzy, sławy i całej masy fanów. E-sport zmienia naiwnych nastolatków w poważnych, zdyscyplinowanych atletów, a to bardzo ważna korzyść w którą warto zainwestować wysiłki. Oczywiście nie da się stać progamerem z dnia na dzień i jak każde wielkie osiągnięcie musi być okupione ciężką pracą, stresem, niewygodą i ciągłą presją. Sam wkład czasu i wysiłku to za mało, choć wydaje się że trzeba po prostu dużo trenować. Oprócz tego trzeba głęboko rozumieć grę, a żeby rozumieć trzeba dużo obserwować i analizować. Tutaj nie ma możliwości, że się „poszczęści” i jakoś to będzie później.
    
   Tak więc jeśli Ty masz to pragnienie w sobie aby należeć do tego wąskiego grona światowej elity CS:GO to z pewnością widzisz przed sobą tą powolną, żmudną drogę do przebycia. Drogę, która tak naprawdę nie ma końca, bo jak już tam dotrzesz i choć na chwilę spoczniesz to szybko stamtąd wylecisz. To jest właśnie ta najważniejsza cecha; ta cnota, którą musisz mieć zawsze w sercu i nie dopuścić aby kiedykolwiek wygasła – poświęcenie. To najczęściej padające słowo gdy progamerzy pytani o tajemnicę swojego sukcesu do znudzenia je powtarzają. Wyznaczenie sobie celu i obowiązek treningu to sprawy oczywiste – nie trzeba o nich wspominać. Poświęcenie i nieustanny głód zwycięstwa muszą nieustannie określać Twój charakter. Odpowiedzi na pytania „jaki wybrać monitor?” albo „gdzie mogę znaleźć trenera?” znajdziesz w internecie – to zupełnie drugorzędne problemy.
    
    
    
×
×
 • Create New...