Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Recommended Posts

Czym są ataki DDOS i jak się przed nimi bronić?

Ataki DDOS to popularny sposób, aby uprzykrzyć komuś życie. Czym tak naprawdę są te ataki, jak się ich dokonuje oraz jak się przed nimi bronić?

Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Co to są ataki DDOS?

Atak DDOS (z j. ang. distributed denial of service) jest to atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów. W wielkim skrócie jest to po prostu atak hackerski, który ma na celu przeciążenie danego serwera czy strony internetowej.

 

Rodzaje ataków DDOS.

Ataki DDOS dzielą się na poszczególne rodzaje. Spośród ich wszystkich wyróżniamym.in ataki sieciowe, ataki na dany komputer, ataki na IP, ataki na serwer czy ataki na stronę internetową. Wszystko zależy od tego jaką korzyść chce uzyskać atakujący.

 

Jak wykonać atak DDOS oraz co grozi za jego przeprowadzenie?

Na wstępnie chciałbym uświadomić, że nie jest to żaden poradnik. Wykonanie takiego ataku jest karalne. Osoba, która wykona taki czyn podlega karze grzywny lub pozbawieniu wolności do lat dwóch (zgodnie z artykułem 268 kodeksu karnego). W żadnym wypadku nie zachęcam do zrobienia ataku, a mam na celu tylko przedstawić na jakiej podstawie działają hackerzy. Zrozumienie całej tej procedury, umożliwi lepsze zabezpieczenie się przed takimi atakami.

Najprostszym sposobem jest napisanie krótkiego skryptu, który otwiera stronę WWW (odświeża ją zupełnie jak przycisk F5 w przeglądarce), a następnie poproszeni dużej ilości osób (nawet kilkuset tysięcy dla wielkich serwerów) o uruchomienie go i pomocy w proteście.

Cyberprzestępcy wykorzystują również do ataków DDos botnety z komputerami zombi. Jest to zbiór zainfekowanych komputerów (nawet kilkaset tysięcy), które posłusznie wykonują polecenie cyberprzestępcy np. Pinguj daną stronę www.

Jak bronić się przed atakami DDOS?

Skoro wiesz już co to są ataki DDOS, to warto by było, abyś zdobył wiedzę jak się przed nimi skutecznie bronić. Oto kilka rad, które Tobie w tym pomogą:

·         Zamów pakiet bezpieczeństwa u dostawcy usług ochrony przed atakami DDOS,

·         Kup firewalla lub systemu IPS,

·         Kup dedykowane urządzenie do ochrony przed atakami DDoS.

 

Przeczytaj także czym są ataki DNS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
supporter

Dzięki za info.

 • Super! 1

sygna.png

 

Steam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób recenzję najlepszego hostingu pod serwery gier. Chętnie przeczytam/obejrzę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo z tego poradniku wyniosłem. Fajny poradnik łap plusa! 

 • Super! 1

image.pngMASZ PROBLEM, SPRAWĘ PISZ PW! ❤️ 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, pcku napisał:

Zrób recenzję najlepszego hostingu pod serwery gier. Chętnie przeczytam/obejrzę

Biorę się za pisanie 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Dementor11
   Czym jest sam DNS oraz co oznacza atak na DNS?
   Zacznijmy od przytoczenia definicji DNS. Zatem jest to z j. ang. “Domain Name System”, czyli najprościej mówiąc system tłumaczący przeglądarkom nazwy adresów domenowych (np. twojadomena.pl) na adresy IP docelowych serwerów (np. 212.85.96.183). Gdy przeglądarka odbierze tłumaczenie nazwy domenowej, to następuje połączenie i otwierana jest wskazana strona internetowa.
    
   DNS to złożony system komputerowy oraz prawny. Zapewnia z jednej strony rejestrację nazw domen internetowych i ich powiązanie z numerami IP. Z drugiej strony realizuje bieżącą obsługę komputerów odnajdujących adresy IP odpowiadające poszczególnym nazwom. Jest nieodzowny do działania prawie wszystkich usług sieci Internet.
   Skoro mniej więcej wiesz już co to jest DNS, to przejdźmy do tego czym jest atak na wyżej wspomniany Domain Name System. Otóż mianem takiego ataku nazywa się odmianę ataku DDOS (tekst o atakach DDOS powinien znajdować się na naszym forum), który polega na wysyłaniu zapytań do serwerów DNS ze sfałszowanym adresem zwrotnym.
   Serwery DNS, w odpowiedzi na dziesiątki lub nawet setki tysięcy zapytań kierowanych z komputerów agresora, wysyłają odpowiedzi na jeden komputer, cel ataku włamywacza, zapychając jego łącze, pamięć i moc obliczeniową. Atakowany ma małe możliwości obrony przed takim atakiem, gdyż odfiltrowanie odpowiedzi od DNS na odpowiedzi na zadane i na niezadane pytanie jest praktycznie niemożliwe, a nawet gdyby było nie spowoduje to odciążenia zakończenia sieciowego. Innymi słowy ataki DNS polegają na wysyłaniu spamu na dany serwer DNS, co doprowadza do przeciążenia całego serwera i zmniejszania jego mocy obliczeniowej.
    
   Jak z tym walczyć, skoro to aż takie trudne?
    Walka z atakami DNS nie jest jednak niemożliwa. Większości ataków DNS można zapobiec poprzez odpowiednie ustawienia serwera. Należy ograniczyć zaufanie wobec danych przesyłanych przez inne serwery DNS, zwłaszcza te prywatne. Ważne jest też ignorowanie tych spośród odebranych rekordów, które nie są bezpośrednio związane z wysłanym przez nasz serwer zapytaniem
   Aby znacznie utrudnić przeprowadzenie udanego ataku można również zastosować losowe przyznawanie portów dla zapytań DNS. Sposób ten może być jednak trudny do zaimplementowania, gdyż większość routerów, firewalli, serwerów proxy i innych urządzeń tłumaczących adresy sieciowe korzysta z wcześniej ustalonych numerów portów dla konkretnych usług.
    
   Czytaj także:
   Czym jest atak DDoS?
    
  • By Dudnes
   Cześć,
    
   Mam mały problem z serwerami, nie wyświetlają się w zakładce internet
   sv_region 3 dodany do cfg. kilka dni temu.
    
    
  • By KaMix
   Serwery jak wiadomo są pozycjonowane (niby) po pingu. Wiadomo można wcisnąć "Serwery", aby pozycjonować je po nazwie lub "opis", aby pozycjonować je po opisie.
   Wie ktoś może jak uzyskać taki efekt, bo zastanawia mnie fakt że serwery tej sieci pozycjonowane są na samej górze zarówno po nazwie oraz po opisie.


   Podczas gdy serwery z podobną nazwą są daleko w tyle:

   Mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje?
×
×
 • Create New...