Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Najstarszy progamer CS:GO


Ryback
 Udostępnij

2 Attachments

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie wszyscy wiedzą, że CS:GO ma dywizję oldboyów tzn. graczy, którzy są już po 60-tce. Środowisko graczy staruszków ma się bardzo dobrze a ich najbarwniejszą postacią jest Abbe „DieHardBirdie” Borg ze Szwecji, 78-letni mistrz świata seniorów z 2019 roku. Pytany dlaczego zaczął grać w CS:GO szczerze odpowiada, że interesuje się militariami i dzięki grze może „wejść” w ten klimat. Najważniejszą wartością jednak jest interakcja z młodzieżą i jak sam przyznaje właśnie głównie z tego powodu upodobał sobie ten tytuł.

 

download.jpg

 

Jego team Silver Snipers to piątka seniorów, gdzie średnia wieku to 67 lat jest obecnie bezkonkurencyjnym zespołem na seniorskiej scenie CS:GO. Ekipa wraz ze swoim trenerem Tommy`m Ingemarssonem regularnie pojawia się na największych eventach gamingowych w całej Europie.

 

prt_875x534_1512334480_2x.jpg

 

Abbe jest też aktywistą. W internecie można znaleźć memy z jego podobizną i przesłaniem aby na czas epidemii stosować najwyższe standardy higieny i ostrożności. Oprócz tego jego kampanie dotyczą promocji esportu i gamingu wśród osób które już są dziadkami lub rodzicami. Pytany o korzyści jakie płyną z grania, zapewnia, że dzięki graniu polepszył mu się ogólny refleks i koordynacja ciała a jego umysł zyskał na aktywności i ostrości. Ogólnie uważa, że CS:GO ma zbawienny wpływ na mentalne i fizyczne aspekty zdrowia.

Abbe zawsze mocno podkreśla społeczny czynnik gry. „Gry online to najlepszy sposób na interakcję z innymi ludźmi zwłaszcza z młodzieżą. Nie wyobrażam sobie lepszej okazji do promowania przyjaźni i jedności wśród graczy z moich teamów. W dodatku nauczyłem się bardzo wiele od młodszej generacji. Możliwość uczestnictwa i współzawodnictwa z nimi w tej grze to najlepsze co mogło mnie spotkać, mistrzostwo to tylko symboliczny dodatek” – wyznaje. (źródło: hedgeco.net) „Ludzie po 40-tce lub 50-tce są zajęci całą masą spraw i omija ich pozytywny społeczny aspekt grania. Staram się zapraszać swoją córkę lub syna do wspólnego grania. Oczywiście nigdy nie mogą mnie pokonać – jestem dla nich za szybki” opowiada z dumą. (źródło: PRLOG Press Release Distribution)

 

Dziś można podziwiać samego mistrza w akcji na portalu twitch.tv, gdzie każdego dnia na żywo obcuje z setkami widzów. DieHardBirdie uważa, że bez wątpienia CS:GO to najchętniej oglądana gra na twitch.tv, ale też na Youtube. Sam jest pod wrażeniem wzrostu globalnego zasięgu i sukcesu CS:GO, co więcej, jest przekonany, że to tylko początek, a cały przemysł gier video ma wspaniałą przyszłość. Jego zdaniem to wielki fenomen, który przyciągnie jeszcze więcej ludzi i firm.

 

Tymczasem sympatyczny senior – gracz  robi wszystko, żeby pozostać w formie i obronić tytuł mistrza w tym roku.

Edytowane przez Ryback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...