Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Skiny CS:GO - przewodnik dla traderów


Ryback
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czym są skórki CS:GO? No cóż, zależy kogo spytamy. Dla jednych są wogóle niezauważalne, inni traktują je jako fajny dodatek do gry, który niweluje monotonię grania na tych samych zasadach i na tych samych mapach przez setki godzin. Są też ci, którzy żyją dla skórek i cenią je ponad wszystko w życiu czyli kolekcjonerzy bądź zawodowi handlowcy. Dla nich skórki to przedmiot poważnych inwestycji i źródło dochodu. Gdybym miał wytłumaczyć czym są skórki komuś, kto nie miał styczności z CS:GO wcale lub bardzo niewiele, odpowiedziałbym, że to takie teksturki, którymi można sobie przyozdobić broń, nóż, rękawiczki itp. często bardzo fajnie zaprojektowane i atrakcyjne estetycznie (ładne po prostu).

 

Rzadkość (jakość) skórek.
To najważniejsza cecha, która decyduje o wartości i ma wpływ na statystyczne prawdopodobieństwo zdobycia danej skórki (czy to przez zdropowanie lub otwieranie skrzynek). Krótko mówiąc rzadsze są droższe i trudniejsze do zdobycia. A oto ich lista i krótka charakterystyka:

 

Zwyczajne (białe)
To najczęściej spotykane skórki w CS:GO. Zazwyczaj można je zdobyć po prawie każdym rozegranym meczu jako randomowy drop. Można je też zakupić od innych graczy na markecie Steam. Ich wartość waha się w granicach kilkunastu centów z małymi wyjątkami, które sięgają kilku dolarów. To bardzo dobre narzędzie dla początkujących handlarzy.

 

Przemysłowe (błękitne)
Podobnie jak białe są często spotykane (chociaż trochę mniej). Podobnie są często dropowane jako nagrody w meczach. Kosztują od kilkunastu centów do kilku dolarów. Wyjątkowo te skórki można spotkać w edycji pamiątkowej (souvenir), co znacznie zwiększa ich wartość. Jednak skórki typu Souvenir to jakby oddzielna kategoria.

 

Wojskowe (niebieskie)
Tych skórek jest na rynku najwięcej ponieważ są na tyle rzadkie, że w dropach z gry praktycznie nie występują. Są natomiast często spotykane przy otwieraniu różnych skrzynek (weapon case). Alternatywnie można je zdobywać jak i sprzedawać w transakcjach typu Trade Up. Ich wartość to zazwyczaj kilka dolarów poza wyjątkowymi okazjami, gdzie w połączeniu z dobrym floatem (stanem) i ciekawym wzorem mogą kosztować do kilkudziesięciu dolarów.

 

Zakazane (fioletowe)
Te skórki już całkiem trudno zdobyć i trzeba się albo postarać w sprawnym handlowaniu albo mieć dużo szczęścia w otwieraniu skrzynek. Fioletowe skórki mają to do siebie, że występują w dużej ilości różnych ciekawych wzorów. Zakres wartości jest też bardzo szeroki bo od kilku dolarów nawet do kilkuset.

 

Poufne (różowe)
Skórki z tej kategorii są już naprawdę rzadkie i kosztowne. Wiele najciekawszych okazów można spotkać w tej kategorii. Ze względu na swoją wartość i unikatowość są najchętniej wybierane jako przedmiot handlu i inwestycji.

 

Tajne (czerwone)
To już najbardziej unikatowe skórki do broni, wyłączając noże, które mają oddzielny system kategorii rzadkości. Większość tajnych skórek dotyczy karabinów, AWP i niektórych pistoletów. Mogą być bardzo drogie w zależności od floatu (stanu). Najlepszym przykładem jest AWP/Dragon Lore, który może kosztować w granicach 1500 do 2000 dolarów.

 

Kontrabanda (pomarańczowe)
Ciekawa rzecz, że te skórki były przez jakiś czas w oficjalnym obiegu, ale z różnych tajemniczych powodów zostały wycofane. Żeby było jeszcze ciekawiej, jedyną skórkę (M4A4|Howl) która zdążyła się zdropować można jeszcze spotkać na rynku w kilku egzemplarzach. 

 

Legendarne (złote)
Ta kategoria zawiera wszystkie bronie białe (noże) i rękawiczki. Każda sztuka z tej kategorii uważana jest za niezwykle rzadką. Ich ceny to rząd od kilkuset do kilku tysięcy dolarów.

 

Jest jeszcze jedna klasyfikacja, która ma znaczenie w handlu skórkami. Mowa tu o tzw. floacie bądź po naszemu o kondycji (stanie wizualnym) danego itemka. Jest to dodatkowy czynnik, który wpływa na rzadkość a tym samym na wartość skórek. Stan wizualny może mieć różne oblicza: zadrapania, brakujące elementy, zaciemnienia, przebarwienia itd. Warto zaznaczyć, że stan wizualny broni opatrzonej skórką nie zmienia się podczas rozgrywki, czyli jakby nie zużywa się inaczej mówiąc. Jest to wartość odgórnie nadana i stała, nie podlegająca żadnym zmianom. Jest pięć różnych współczynników zużycia, które oznaczone są wartością od 0 do 1. Oto one:

 

Fabrycznie nowy (0.00 - 0.07)

 

Lekko używany (0.07 - 0.15)

 

Przetestowany w boju (0.15 - 0.38)

 

Ślady używania (0.38 - 0.45)

 

Zaprawiony w walkach (0.45 - 1.00)

 

Warto wiedzieć, że skórki o pierwszej i ostatniej kondycji są najrzadziej spotykane niż reszta, a także to, że niektóre egzemplarze występują tylko w wybranych wariantach współczynników zużycia. Generalnie fabrycznie nowe skórki są bardziej wartościowe (często kilkukrotnie) niż te o wyższym zużyciu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...