Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej
Sign in to follow this  
Ryback

Ciekawa sztuczka na dust2

Recommended Posts

Posted (edited)

Natknąłem się na to na portalu reddit.com, gdzie jeden z użytkowników podzielił się tym pomysłem. Generalnie chodzi o piłkę walającą się w okolicach bazy T. Gracze zazwyczaj trącają piłkę w drodze wgłąb mapy, nie zwracając na nią najmniejszej uwagi. Jednak prawdopodobnie nikt (albo niewielu) nie wpadł na pomysł, żeby wykorzystać ją do uzyskania małej taktycznej przewagi.


Na filmiku widać, jak gracz potencjalnie marnuje czas i kopie piłkę wzdłuż tunelu. Okazuje się szybko, że piłka wskazuje pozycję zawodnika CT, który nadchodzi i niczego się spodziewa - zostaje zaskoczony i wyeliminowany.


Sztuczka jest całkiem prosta i sam nie mogłem się oprzeć, żeby nie spróbować. Na razie bez spektakularnych rezultatów niestety. Piłkę można też ustawiać w innych ciekawych miejscach np. w wąskich przejściach, gdzie kopnięcie przez przeciwnika będzie nieuchronne.


I może na najwyższych poziomach skilla ten trik nie będzie dawał efektów zbyt często, tak można popróbować podczas codziennych matchmakingowych rozgrywek i uchwycić ciekawe, śmieszne momenty.


Spróbujcie sami.

 

 

 

https://thumbs.gfycat.com/HeftyEthicalJapanesebeetle-mobile.mp4

Edited by Ryback
 • Super! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Ryback
   Game sense to termin zapoczątkowany w środowisku gamingowym w końcu lat 90-tych i na język polski tłumaczy się jako wyczucie gry lub zmysł gry. Moją ulubioną definicję podaje urbandictionary.com jako zdolności gracza do przewidywania i dedukcyjnego wyciągania wniosków. W dalszej części tego artykułu będę posługiwał się anglosaskim terminem a także przytoczę więcej definicji i podstawowe aspekty tego zagadnienia. 
    
   Niektórzy określają to jako magiczne zdolności, albo wrodzony talent który albo się ma albo nie. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w rzeczywistości game sense to po prostu podejmowanie akcji na podstawie rzeczowej i szybkiej analizy. Najważniejszym elementem tego zmysłu jest zdolność wykorzystania informacji (zarówno wizualnych jak i dźwiękowych) do osiągania określonych celów. Zależnie od sytuacji do wykonania są różne rzeczy i każda cząstka informacji jest przydatna do ich realizacji. Najczęściej są to sytuacje, gdzie umiejętność celnego strzelania jest drugorzędna. Każdy gracz z dobrze wyćwiczonym aimem i zdolnością sprawnego poruszania się po mapie musi poświęcić dużo uwagi na rozwój swojego game sense jeśli chce osiągać kolejne poziomy zaawansowania. 
    
   Jeśli do tej pory to wszystko wydaje się banalne i oczywiste, odpowiedz sobie szczerze na pytanie: "czy podczas rozgrywki za każdym razem jesteś w stanie szybko analizować sytuację i podejmować odpowiednie kroki?"
    
   Wielu graczy nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest to zdolność i jak dużo czasu trzeba poświęcić, żeby ją doskonalić. Wyobraź sobie game sense jako wnikliwe i szczegółowe planowanie a potem wykonanie, gdzie czas operacyjny to zaledwie ułamki sekund. To właśnie jest istota game sense i to wyróżnia graczy na najwyższych poziomach zaawansowania. 
    
   Niestety nie ma mowy o doskonaleniu zaawansowanym bez szczegółowej znajomości map CS:GO. Oprócz ogólnej orientacji przestrzennej są też inne aspekty do nauczenia jak nazwy poszczególnych sekcji map, kąty celowania, dźwięki w interakcji z poszczególnymi elementami itd. Ta wiedza to rdzeń wszystkich elementów składających się na game sense. Daje ona możliwość np. analizy miejsc, w których członkowie teamu zostali wyeliminowani i wykorzystania jej do określenia pozycji wroga, a tym samym do szukania najlepszych pozycji dla siebie, zamiast panikować, że wszyscy już nie żyją i motać się chaotycznie po mapie z paką na plecach. Dzięki dobrej znajomości najmniejszych zakamarków map jak i większych sekcji można ogarniać kluczowe momenty i zdobywać rundy z pozoru przegrane. 
    
   Słuchawki i mikrofon masz po to, żeby pozyskiwać i przekazywać info. Wartość sprawnej komunikacji jest nie do przecenienia na najwyższych szczeblach wtajemniczenia w CS:GO. Komunikaty na temat ilości hp, kierunkach ataków, rodzajów użytych granatów i ich lokalizacji itd. to te małe cząstki informacji, które możesz wykorzystać do objęcia właściwych pozycji i dalszego rozgrywania rund. Grając już trochę w CS:GO każdy wie, że komunikacja to oczywistość, natomiast kolejny naturalny krok to umiejętność przekładania zgromadzonych informacji na konkretne akcje. Jeśli w danym momencie, mając konkretną wiedzę sytuacyjną, wiesz co robić i z zimną krwią realizujesz cel, możesz mówić o game sense jako jednym z twoich atrybutów. W praktyce pokaż dobry przykład, jeśli zginiesz - udzielaj informacji, które sam chciałbyś usłyszeć od wyeliminowanego członka teamu, doceniaj dobre zagrania i nie wyżywaj się na tych, którym za bardzo nie idzie. Stwarzasz tym szanse dla mniej uzdolnionych, żeby się czegoś nauczyli. 
    
   Zapewne, jeśli szukasz sposobów na doskonalenie game sense to już wiesz co oznaczają poszczególne role w teamie. Możliwe, że już wiesz w jakiej roli jesteś najskuteczniejszy i masz bardzo konkretny styl gry, ulubione bronie itd. Pamiętaj, że nie ma jednego "najlepszego" sposobu gry w CS:GO, a raczej cały szereg optymalnych sposobów. To sprawa czysto indywidualna dla każdego z nas; można mieć agresywny styl lub bardziej drugoplanowy lub wszystko co jest pomiędzy. I jakkolwiek czujesz się komfortowo grając swój styl, to pamiętaj, że w tym sporcie jest dużo płynności. Gracze na najwyższych poziomach zaawansowania mają tę umiejętność przeobrażania własnego stylu i dopasowania do wymagań sytuacji. Generalnie najlepsi gracze jakoby znani z własnych bardzo wyraźnych styli gry potrafią grać także stylem zmiennym wprowadzając wroga w zakłopotanie. Tylko pomyśl, jak zadziała element zaskoczenia na przeciwnika po konkretnym przeobrażeniu struktury ról w całym teamie. Dobrze rozwinięty game sense zawsze podpowie, kiedy jest czas na transformację. 
    
   Korzystanie z informacji zawartych w dźwiękach jest zwykle ograniczone do rozpoznania skąd nadchodzi wróg lub jakiej broni używa. W rzeczywistości z dźwięków można wyciągnąć dużo więcej niż się może wydawać. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Valve specjaliści doszli do wniosku, że większość krytycznych decyzji na poziomie profesjonalnym oparta jest na właściwym nasłuchu i wykorzystaniu dźwięków. Najlepsi gracze w ankietach wymieniali rozpoznanie dźwięku jako jeden z najważniejszych elementów kluczowych rozstrzygnięć w rundach. I jeszcze jedno - dźwięk działa w obie strony. To znaczy, że każdy dźwięk, który niepotrzebnie wydajesz działa na Twoją niekorzyść i wróg nie zawaha się użyć tej wiedzy w najbrutalniejszy sposób. Czasem warto w milczącym bezruchu prowadzić nasłuch i przeczekać aż nadpobudliwi gracze zdradzą swoje pozycje i jakie zabawki noszą ze sobą. 
    
   Kolejna na pozór banalna zasada brzmi "myśl jak przeciwnik". Wszędzie to słyszymy i wiemy, że to oczywista sprawa - nie znaczy to jednak, że nie skuteczna. To tak naprawdę esencja game sense; odczytać zamiary przeciwnika i być o jeden krok przed nim. Skoncentruj się na podstawowych celach gry (Terro mają podłożyć bombę, CT ma rozbroić lub nie dopuścić do planta), na podstawie obserwacji z poprzednich rund wyciągnij wnioski i spróbuj przewidzieć co tym razem zamierzają. Miej na uwadze co sam wróg już wie o Tobie, wyciągaj wnioski z pozyskanych już informacji, spróbuj odgadnąć czy to co widzisz to rzeczywiście ofensywa czy fake. Z czasem zauważysz, że fake to często spotykany element gry a nawet sam zaczniesz go skutecznie stosować. Przy odpowiedniej koncentracji rozpoznanie fake`a jest w zasadzie nie takie trudne. Przy dobrym planowaniu z kolei i skutecznym wykonaniu można łatwo zmylić przeciwnika udanym fake`iem. A więc "czytaj" grę wroga i stosuj element zaskoczenia; To najprostsza definicja game sense. 
    
   Oczywiście w miarę postępu wszystko stanie się coraz bardziej skomplikowane i wymagające. Zauważysz jak inteligencja i zdolność do wnikliwej analizy będzie coraz bardziej przydatna. CS:GO to ta specyficzna dyscyplina, gdzie Twój sukces zależy od nabywania coraz większej wiedzy na temat gry; wiedzy, która jest dość rozległa. Połączenie tej wiedzy i dobrze wyostrzonego game sense to potężny atrybut każdego poważnego gracza. 
    
    
  • By Ryback
   Jeśli chcesz grać w CS:GO i być uczciwą konkurencją dla innych musisz wcielać się w role. Grając w losowo dobieranych meczach poszczególne role nie są aż tak bardzo określone, ale zazwyczaj i tak trzeba się do jakiejś dopasować. Z meczu na mecz zauważysz, że zawsze ktoś gra jako snajper (AWP-er), ktoś inny jest zwiadowcą (ang. Lurker) a jeszcze ktoś gra jako otwierający (ang. Entry Fragger). Niestety bardzo często w wyniku nieporozumień gracze będą się przepychać na różne role w których się najlepiej czują narażając cały zespół na straty. Warto jest znać najważniejsze role i wiedzieć jak je odgrywać, żeby odnosić sukcesy i wspinać się po drabince rang.
    
   Poniżej wymieniam najważniejsze role w CS:GO z krótką charakterystyką.
    
   Otwierający (ang. Entry Fragger)
    
   To bez wątpienia najważniejsza rola zwłaszcza po stronie T, której zadaniem jest wykonanie pierwszego fraga. Otwierający musi szybko przemieścić się na pozycję, z której może skutecznie zaskoczyć przeciwnika. Gracz wcielający się w tę rolę musi mieć dobre celowanie (ang. Aim), kontrolę rozpylenia broni i agresywny charakter wejścia.
    
   Podążający (ang. Refragger lub Playmaker)
    
   Jego zadanie to wsparcie i obstawa otwierającego. W sytuacji, gdy otwierający zostanie wyeliminowany, podążający szuka wyrównującego fraga. Najważniejsze umiejętności na tym stanowisku to dobra technika gry granatami (zwłaszcza flashem) i szybkość podejmowania niełatwych decyzji pod presją. Podążający bowiem często ma na celu odzyskanie utraconej przewagi w rundzie.
    
   Taktyk
    
   To najczęściej kapitan drużyny – mózg operacji. Taktyk potrafi „czytać” grę przeciwnika i dopasowywać do niej kontrę. To doświadczony gracz o dużej wiedzy na temat timingów, architektury map, pozycji i rotacji. Dobry taktyk potrafi odwrócić losy rundy w ułamku sekundy. Taktycy grają bardziej na „tyłach” jako wsparcie i łączność.
    
   Zwiadowca (ang. Lurker)
    
   Jak sama nazwa wskazuje zwiadowca ma za zadanie zbieranie informacji na temat pozycji i ruchów wroga i przekazywanie ich członkom zespołu. Gracz zdany jest na siebie, bo w tej roli najczęściej odłącza się od reszty i porusza się nietypowymi ścieżkami. Dlatego właśnie dobrego zwiadowcę można znaleźć w najmniej spodziewanych miejscach na mapie a nawet za własnymi plecami. W wielu przypadkach doprowadzi on do niespodziewanego zwrotu akcji a tym samym do ogólnej irytacji teamu przeciwnika.
    
   Snajper (AWP`er)
    
   Jego robota to pojedynki na odległość. Musi cechować się dobrym refleksem i potrafić dobrze trafiać przez wąskie szczeliny. Snajper ma możliwość zadawania dużych obrażeń, często na samym początku rundy (np. przez środkowe drzwi na mapie Dust2).
    
   Jak widać poszczególne role i ich podział to wyjątkowo ważna sprawa. To klucz do skutecznego wygrywania rundy za rundą. Jednak jeśli zespół nie potrafi funkcjonować jako całość to cała zabawa w podział na role pozostaje bez znaczenia. Niepokorni gracze nie znający zasad gry zespołowej będą stale wprowadzać niepotrzebny chaos i udaremniać dobre wyniki. Do tego dochodzi zdolność komunikacji, bez której nawet nie ma sensu rozdzielać obowiązki. Łączność ma być prosta, czysta i zawierać tylko najważniejsze info. Zwiadowca wspiera taktyka, taktyk otwierającego i podążającego udzielając niezbędnej wiedzy, snajper wspiera wszystkich z osobna celnymi trafieniami itd.
    
   Krótko mówiąc zespół jest niczym bez komunikacji i współpracy. Dobry gracz wie o tym doskonale i zna swoje zadania. Pamiętaj, że podział na role też nie jest na stałe. Przebieg meczu będzie zależał od wielu różnych czynników, sytuacja zmienia się rundy na rundę. Zawsze warto zachować elastyczność i znać obowiązki wszystkich stanowisk. To dobra metoda na poznawanie gry z różnych perspektyw i zdobywanie coraz większej wiedzy, a w tym sporcie wiedza to klucz do sukcesu.
    
    
  • By Ryback
   Ten krótki przewodnik to tylko podstawowe zasady działania ekonomii w CS:GO. Dobra znajomość tych informacji jest niezwykle ważna jeśli chcesz podnieść poziom umiejętności i usprawnić swoją grę.
    
   Na początek masz $800. Zarobki zależą m.in. od broni, z której fragujesz – im słabsza broń tym lepiej płacone za killa. Z tego powodu często gracze decydują się na broń typu SMG (pistolety maszynowe) w drugiej rundzie – jest tania, dobra przeciwko graczom eko i daje wysokie zarobki za trafienia.
    
   Kolejna rzecz to wynagrodzenie za rundy i tutaj obowiązuje bardzo ciekawa zasada, bo każda przegrana runda z rzędu to coraz większy zarobek. Problem w tym, że pierwsza przegrana runda nagradzana jest najniżej. Oznacza to, że jak przegrasz rundę po rundzie wygranej to cały zespół najczęściej skazany jest na eko.
    
   Poniższe zestawienia pokazują najważniejsze wartości zarobków w ekonomii CS:GO.
    
   Wynagrodzenia za cele (na drużynę):
    
   Eliminacja wszystkich wrogów - $3250
   Zakończenie czasu (CT) - $3250
   Rozbrojenie bomby – $3500 (ekstra $300 dla gracza)
   Eksplozja bomby - $3500
   Podłożenie bomby – $300 (tylko dla gracza)
   Pierwsza przegrana runda -$ 1400
   Druga przegrana runda (z rzędu) - $1900
   Trzecia przegrana runda (z rzędu) - $2400
   Czwarta przegrana runda (z rzędu) - $2900
   Piąta przegrana runda (z rzędu) - $3400
   Przegrana runda z podłożeniem bomby (T) – $800
    
    
   Wynagrodzenia za poszczególne fragi w zależności od broni:
    
   Nóż - $1500
   Pistolety (oprócz CZ75-Auto) - $300
   CZ75-Auto - $100
   Pistolety maszynowe (oprócz P90) - $600
   P90 - $300
   Obrzyn - $900
   Karabiny szturmowe i snajperskie (oprócz AWP) - $300
   AWP - $100
   Granat - $300
   Zeus x27 - $0
    
   Ekonomia w CS:GO to wspaniała rzecz. Dzięki tym zasadom rozgrywka jest dużo ciekawsza i wprowadza element zaawansowanej taktyki. Reguły są w istocie bardzo proste i zrozumienie ich pozwala lepiej kontrolować i usprawniać własną grę w dłuższej perspektywie. Wykorzystaj tę wiedzę i zdobądź przewagę nad tymi, którzy nie przywiązują do niej zbyt wielkiej uwagi. Udanego polowania!
    
    
  • By Kyshuu
   Witam, 
   Szukam paczki działającej pod serwer FFA, Only Cache.
   -Linie za granatami
   -Vip z double jumpem
   -Bety
   -Komendy Admina
   -Only Cache
   -Pokazywanie DMG
   Próbowałem sam sklejać nie udało mi się dlatego szukam.
   Mogę nawet zapłacić.
   Tylko musiałbym zobaczyć czy o taką chodzi.
   Pozdrawiam
    
  • By Kolor
   Jak zrobić żeby tylko VIP/ADMIN miał inny skin niż inni gracze?
×
×
 • Create New...