Xxcarbon22xX

Spam pakietami z dziwnych ip i portów.

15 postów w tym temacie

Hej,
Mam 4 serwery csgo, 2 na dedyku, 2 w firmie hostingowej. Ostatnio miałem 2 ataki ddos, na dwa z moich serwerów, w sumie to każdy z tych ataków był na inny, ale jako iż 2 są na jednej maszynie to padły obydwa.

Jako iż ostatnio dostaje paranoi po tych atakach, zaczęło zastanawiać mnie spamowanie wiadomościami w konsoli typu (wiem że to żaden atak, ale poprostu mnie zastanawia co to do cholery jest):

IP rate limiting client XXX.XX.XXX.XXX:30000 at 230 hits (18 buckets, 88 global count).

Tych ip jest cała masa, ciągle inne, na innych portach, na niektórych stoją serwery gier, na innych serwery ts3, a jeszcze inne to puste serwery i jedyne co wiem to ich lokalizacje.

Porty na serwerze wszystkie zablokowane. Prócz tych których używają serwery.

Co to jest i jak to zablokować? Czy jest to w jakiś sposób groźne? Google dużo nie mówi, jedynie pare wątków na alliedmods.

Edytowano przez Xxcarbon22xX

Posiadam tez takie IP rate, ale nie szkodza moim serwerom. Ostatnio byłem atakowany ddosem przez miesiac i skutecznie ktos mi serwery rozwalil. Atak ustał i jak narazie mam spokój. Co do ddsow to rozpytaj sie firmy hostingowej jakie maja oraz we własnym zakresie tez mozesz dodac.

6 godzin temu, fioletowy czajnik napisał:

Posiadam tez takie IP rate, ale nie szkodza moim serwerom. Ostatnio byłem atakowany ddosem przez miesiac i skutecznie ktos mi serwery rozwalil. Atak ustał i jak narazie mam spokój. Co do ddsow to rozpytaj sie firmy hostingowej jakie maja oraz we własnym zakresie tez mozesz dodac.

Właśnie mam taką ochronę, że wycinają mi ruch za granicę, a co za tym idzie też do serwerów steam, przez co serwery nie działają, mimo braku obciążenia atakiem. Na razie nie mam problemów z atakami i mam nadzieję że nie będę mieć. Nie życzę tego nikomu.

Ciekawi mnie poprostu ten spam pakietami, bo czasem na tych ipkach stoją serwery ts3, csgo, cs 1.6 i chciałbym wiedzieć co to jest. Tak jak napisałeś nie ma to wpływu na serwer, ale poprostu jestem ciekawy o co z tym chodzi.

Edytowano przez Xxcarbon22xX

Odcinany jest ruch bo filtr blackhole odcina łącza zagraniczne. Tu możesz zobaczyć czy jest jakaś blokada

Check IP address on DNS Blackhole Lists

A ten spam to może być po prostu log z któregoś z ataków. I tu raczej będzie DOS, z tego względu ze można zaobserwować tylko jedno IP. W przypadku DOS to jest zabezpieczenie na sourcemod.  Bardziej przejmował bym się ddos. Ale to max 3-4 i po ddos. :)

Dnia 28.01.2016 at 19:37, Xxcarbon22xX napisał:

Właśnie mam taką ochronę, że wycinają mi ruch za granicę, a co za tym idzie też do serwerów steam, przez co serwery nie działają, mimo braku obciążenia atakiem. Na razie nie mam problemów z atakami i mam nadzieję że nie będę mieć. Nie życzę tego nikomu.

Ciekawi mnie poprostu ten spam pakietami, bo czasem na tych ipkach stoją serwery ts3, csgo, cs 1.6 i chciałbym wiedzieć co to jest. Tak jak napisałeś nie ma to wpływu na serwer, ale poprostu jestem ciekawy o co z tym chodzi.

Mintshost? :)

Dnia 7.02.2016 at 10:35, Sevos napisał:

Mintshost? :)

Tak :) Większych problemów z nimi nie mam, chociaż ta firma to wieczna kopalnia beki i uśmiechu :P Jak chcesz to na PW mogę Ci podesłać przygody z tą firmą XD

Dnia 14.02.2016 at 11:39, Xxcarbon22xX napisał:

Tak :) Większych problemów z nimi nie mam, chociaż ta firma to wieczna kopalnia beki i uśmiechu :P Jak chcesz to na PW mogę Ci podesłać przygody z tą firmą XD

Możesz. Aczkolwiek polecam migrację do innej firmy :P

Dnia 13.02.2016 at 11:39, Xxcarbon22xX napisał:

To nawet się nie dziwie dlaczego masz problemy, ja bym odrazu się przenosił bez zastanowienia... Bo tam naprawdę jest śmiesznie, pozdrów Korola... 

Dziwna opinie według mnie, korzystam z usług mintshost, ponad 3 lata i nigdy nie miałem z nimi problemów, support ci pomoże jeżeli porozmawiasz z nim jak człowiek a nie będziesz po nim jeździł gdy masz jakiś błąd.

Lagów u nich nie miałem i nie mam więc nie wiem czemu proponujesz żeby się przenosił.

Ładny panel, i ogólnie nie mam się do czego przyczepić, duże zniżki na vps jak i dedyki.

Panel jest jak dla mnie dużo gorszy niż poprzedni. Co do VPS czy dedyków masz rację, ale jeśli chodzi o serwery WWW to chyba jest to jedna z najgorszych opcji.

Często są problematyczni, ale da radę się z nimi dogadać, mimo wszystko polecam.

Powoli ten panel już ogarniają, ostatnio zainwestowali w sprzętowe filtrowanie ataków. Na jakieś małe stressery czy inne pierdoły działa. Nie wiem jak przy większych atakach.

Sam sobie zabezpiecz dedyka, tylko trzeba najpierw wiedzieć jak ;ddd

No ciekawy jestem jakim magicznym sposobem przy rurce 100/100 przyjmiesz np. atak rzędu 120 Mb/s, rura zapchana to nic nie przefiltrujesz u siebie, po za tym generuje to obciążenie procesora.

Napisano (edytowany)

Ja też polecam migracje do innej firmy to odcinanie od steam'a wykończyło kiedyś serwery na których maiłem admina...

Edytowano przez simsen

Polecam zmienienie firmy bo inne obiecują anty ddosa a tak naprawdę kicha

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.