Jump to content
Xxcarbon22xX

Zarób na utrzymanie swoich serwerów CS:GO, TF2, CS 1.6, nawet do kilku $ dziennie!

Recommended Posts

Proszę o nieudostępnianie poradnika na innych forach/stronach itd bez mojej zgody. Jeden ze sposobów tutaj przedstawionych jest autorski i gwarantuje że nie znajdziecie takiego rozwiązania nigdzie. Pluginy które będą potrzebne są ogólnodostępne (WebShortcuts CS:GO, HideCommands) lub prywatne (Reklama), wszystkie odnośniki znajdziecie na dole tematu.

Okej, przejdźmy do tego co będzie nam potrzebne:

- Konto na Shorte (Czysty link, Reflink) - Jeśli możesz, zarejestruj się z reflinka, Ty nic na tym nie stracisz a mi wpadnie troche grosza, Dzięki!
- Plugin na automatyczne wywołanie komendy przez gracza co jakiś czas (Opcjonalnie) - dostępny niżej
- Plugin na ukrycie komend na czacie (Opcjonalnie) - dostępny niżej
- Plugin WebShortcuts:CSGO (Opcjonalnie)

Sposób 1 (powinien działać z każdą grą która posiada Motd!):

1. Tworzymy konto na Shorte
2. W polu "Shorten URL and get paid" wklejamy link, najlepiej do serwerowego forum/grupy steam.
3. Klikamy "Shorten"
4. Kopiujemy link
5. Wchodzimy w pliki naszego serwera, do pliku motd.txt dodajemy nasz skrócony link.

(Ścieżka do pliku .../csgo/motd.txt)
6. Restartujemy serwer

I reklama powinna już śmigać :)

Sposób 2 (Moim zdaniem lepszy):

Dlaczego ten sposób jest lepszy?
A no dlatego, że w Motd czasem buguje się dźwięk i graczy który nieprawidłowo pominie reklamę może słyszeć jakieś dźwięki w tle

Plugin "Reklama" wykonuje poniższe czynności
- Reklama jest wyświetlana 10 sekund od wejścia gracza na serwer, oraz po każdej zmianie mapy, również 10 sekund od wejścia
- Jeśli gracz jest w grze oraz NIE POSIADA FLAGI "a" (nie ma vipa) - Reklama jest wyświetlana

Plugin HideCommands:
- Ukrywa komendy poprzedzone znakiem "!" oraz "/"

Plugin WebShortcuts CS:GO:
- Umożliwia dodanie linku, do którego gracze mają dostęp za pomocą komendy, przykładowo !vip, który kieruje do sklepu

Instalujemy potrzebne pluginy:
1. Pobieramy plugin WebShortcuts i wrzucamy go na swój serwer.
2. Pobieramy plugin Reklama i wrzucamy go na swój serwer.
3. Pobieramy plugin "HideCommands" i wrzucamy go na swój serwer (opcjonalnie)

Przechodzimy do ustawienia reklamy:
1. Tworzymy konto na Shorte
2. W polu "Shorten URL and get paid" wklejamy link, najlepiej do serwerowego forum/grupy steam.
3. Klikamy "Shorten"
4. Kopiujemy link
5. Do pliku webshortcuts.txt wrzucamy taką linijkę: "!reklama" "height=480,widht=640" http://skrocony.link/"

(Ścieżka do pliku .../csgo/addons/sourcemod/configs/webshortcuts.txt)
6. Restartujemy serwer

Po wykonaniu tych czynności każdy gracz 10 sekund od swojego wejścia na serwer ujrzy reklamę, która trwa 5 sekund i można ją normalnie zamknąć.

Dodatkowe Informacje:

Shorte.st jest Polską firmą, założoną przez Polaków, posiadają Polski support. Napisałem do nich z pytaniem czy mój ruch jest prawidłowy, przedstawiłem sytuację i stwierdzili że jest jak najbardziej okej.
Wypłaty realizowane są 10 dnia każdego miesiąca, chyba że wypada wtedy dzień wolny, wtedy przyjdzie przykładowo 11, nie należy się martwić, wszystko dojdzie
Minimum do wypłaty to 5$
Wypłaty na PayPal

Za co dostajemy pieniądze?

- Wyświetlenia reklam z kliknięciem "Skip Ad"

- Wyświetlenia reklam (mniejsza stawka)

Z dwóch serwerów wyciągam średnio 1$-1,50$ DZIENNIE, z tym że jeden serwer jest prawie pusty (nowy), także przy dobrych wiatrach da radę trochę zarobić.
Lista stawek dla różnych krajów: Payout Rates

Moim zdaniem sposób jest o niebo lepszy od MotdGD, gdzie kampanii reklamowych na Polskę praktycznie nie ma, stawki dla innych krajów również są większe niż w MotdGD.

To by było na tyle, jeśli będziecie mieli jakiś problem - piszcie w tym temacie, postaram się pomóc w miarę możliwości.

Linki do pobrania pluginów i pliki źródłowe:
WebShortcuts CS:GO
Reklama
HideCommands

Od ostatniej aktualizacji klienta Steam występują problemy z wyświetlaniem witryn przez plugin WebShortcuts, tymczasowo zalecam użyć sposobu 1. Pisałem ten poradnik jeszcze przed aktualizacją klienta Steam.

Dowody wypłat:

fbDCzSu.png

Pierwsza wypłata :)

Ji6BqzZ.png

Druga :)

CVxzt36.png

Ten widoczny spadek to właśnie przez te problemy z wyświetlaniem WebShortcuts o których pisałem wyżej! Na chwilę obecną polecam wstawić link sposobem pierwszym!

Po aktualizacji 24.06.2016 oba sposoby znów działają! :)

Życzę udanych zarobków, myślę że to pomoże Wam rozwinąć Wasze serwery jeszcze bardziej! :)

Podczas pisanie tego poradnika wyłączyli prąd w całym mieście - a był już ukończony... Musiałem napisać wszystko od nowa, także jeśli widzicie jakiś błąd, to nie bijcie :D

• Like 2

Zrobiłeś ładna reklamę to powinieneś wiedzieć na jakiej zasadzie są reklamy czy $$ dostajesz za wyswietlanie czy kilkanie w nia

4 minuty temu, szogun napisał:

Zrobiłeś ładna reklamę to powinieneś wiedzieć na jakiej zasadzie są reklamy czy $$ dostajesz za wyswietlanie czy kilkanie w nia

Dostajemy $ za wyświetlenia oraz kliknięcie Skip Ad, bez kliknięcia Skip Ad również dostaje się hajs, z tym że ileś % mniej. Ale jak widać po ssach zarobek jest i luźno da się opłacić serwer.

Dopisałem do głównego posta za co dostaje się $$ :) Tak jak napisałem na dole, miałem gotowego posta już ale prąd padł a nigdzie nie zapisałem, więc pisałem od nowa.

Edited by Xxcarbon22xX

Zablokowali mi konto, także nie polecam.

Jak się z nimi kontaktowałeś, i jak Ci odpisali że to jest niby dozwolone? Wygląda na to że ściemniałeś tylko po to, aby dostać % z rejestracji.

Dnia 30.06.2016 o 12:17, Honis napisał:

Zablokowali mi konto, także nie polecam.

Jak się z nimi kontaktowałeś, i jak Ci odpisali że to jest niby dozwolone? Wygląda na to że ściemniałeś tylko po to, aby dostać % z rejestracji.

Poprzez ticket, potem emailowo.

Moja wiadomość:

Cytat

Witam,
Widzę że macie Państwo polski support. Żeby jaśniej opisać o co mi chodzi postanowiłem napisać po Polsku.
Prowadzę serwery gier CS:GO, gra ta ma wbudowaną przeglądarkę. Użytkownikowi przy wejściu na serwer wyświetla się strona, którą można dowolnie ustawić, w moim przypadku jest to link Shorte, który przekierowywuje na stronę sieci serwerów. Dziennie przez serwery przewija się ~1000 unikalnych graczy. W związku z tym chciałbym otrzymać jednoznaczną odpowiedź - jest coś takiego dozwolone? Użytkownicy to nie żadne boty, lecz nie wiem jak jest z ich klikalnością w "Skip Ad" - to może (w moim odczuciu) oznaczyć mój traffic jako śmieciowy. Nie będzie w związku z tym żadnego problemu? Wolę się upewnić aby nie marnować mojego i Państwa czasu w przyszłości oraz uniknąć problemów.

Pozdrawiam.

Wiadomość do Supportu:

Cytat

Witam,
teoretycznie wszystko powinno być w porzadku. Proponuję przeprowadzić Panu dwu-trzydniowy test, po czym odezwać się do mnie i wtedy przeanalizujemy Pański ruch.

In case of any questions, please drop me a line.

Ola,
Support Department

Moja Wiadomość:

Cytat

Witam,
Jest już trochę ponad 1000 wyświetleń, linki podpięte od wczoraj, jeśli to wystarczy to proszę o analizę ruchu.

Pozdrawiam.

Wiadomość od Supportu:

Cytat

Witam,
Pański ruch jest w porządku, wszystkie metryki są w normie. Może Pan spokojnie dalej działać :) Powodzenia!

Ola,
Support Department

Tyle co się z nimi kontaktowałem, żadnych problemów nie mam.

W takim razie zwracam honor i dzieki za te informacje.

Mi na ticketa po angielsku nie odpisali. Możliwe, że blokada przez to, że mam więcej serwerów. Niemniej jednak polityka tej firmy nie wygląda najlepiej. Mógłbyś mi podesłać adres e-mail przez który się z nimi kontaktowałeś na PW?

20 godzin temu, Honis napisał:

W takim razie zwracam honor i dzieki za te informacje.

Mi na ticketa po angielsku nie odpisali. Możliwe, że blokada przez to, że mam więcej serwerów. Niemniej jednak polityka tej firmy nie wygląda najlepiej. Mógłbyś mi podesłać adres e-mail przez który się z nimi kontaktowałeś na PW?

Jasne, poszło na PW ;)

Moim zdaniem mogli się przyczepić do tego że jeden link był na tylu serwerach na raz i dziwnie wyglądał ten ruch z jednym linkiem, strzelam że o to poszło. Próbuj się z nimi skontaktować, nic nie zaszkodzi.

Edited by Xxcarbon22xX

Dnia 10.07.2016 o 19:34, 4Game napisał:

link z odnośnikiem się "zacina" i nie uruchamia w pełni :(

Pewnie Web Shorcuts świruje, niestety częsty błąd u niektórych użytkowników, ciężko mi cokolwiek z tym zrobić, zawsze można dodać do Motd, powinno ładować bez żadnego problemu.

Zwiększyłem czas odpalenia do 25 sekund od wejścia na serwer (wcześniej było 10), zaktualizowane pluginy tutaj: http://www94.zippyshare.com/v/8ehIUuPP/file.html

Ps. Link podałem tutaj, ponieważ nie mogę edytować posta, zgłosiłem temat do administracji aby to poprawiła.

Edited by Xxcarbon22xX

A jak z wypłatami? Z tego co widziałem to 10tego każdego miesiąca są. Czy otrzymaliście już je?

no właśnie wstawiłem w motd i nie uruchamia się do końca, a co za tym idzie nie zalicza wyświetlenia :(

123.jpg

Cytat

<center>
<META HTTP-EQUIV="REFRESH" CONTENT="7; URL=http://sh.st/HXBPv">

</center>

tak wygląda mój motd, nie jestem dobry w html, może coś dałem źle?  

Dnia 12.07.2016 o 21:04, 4Game napisał:

no właśnie wstawiłem w motd i nie uruchamia się do końca, a co za tym idzie nie zalicza wyświetlenia :(

123.jpg

tak wygląda mój motd, nie jestem dobry w html, może coś dałem źle?  

Spróbuj dać sam link, bez znaczników html.

EDIT: Z tego co widzę, to jest to cs 1.6 (?), być może przeglądarka w cs 1.6 nie ogarnia javascriptu...

Edited by Xxcarbon22xX

Komuś zablokowali jeszcze konto? Przez miesiąc wszystko było w porządku, wypłaty oczywiście nie otrzymałem, a dnia wczorajszego moje konto zostało zbanowane.

Napisałem na support i otrzymałem wiadomość, że generowałem niedozwolony ruch.

53 minuty temu, biksu napisał:

Komuś zablokowali jeszcze konto? Przez miesiąc wszystko było w porządku, wypłaty oczywiście nie otrzymałem, a dnia wczorajszego moje konto zostało zbanowane.

Napisałem na support i otrzymałem wiadomość, że generowałem niedozwolony ruch.

U mnie tak samo, trochę z nimi popisałem i im wszystko opisałem, gdzie był ten link z reklamy itd. a taka wiadomość od nich z przed godziny.

Witam,
przekazałam Pańską sprawę do zweryfikowania. Odezwę się do Pana, kiedy uzyskam więcej informacji.
Jeśli Pańskie zgłoszenie rozpatrzone będzie pozytywnie, odblokujemy Pańskie konto i oczywiście wypłacimy pieniądze, które Pan zarobił.
Pozdrawiam,
Ola

Ola,
Support Department

Edited by Mateos

Dnia 14.07.2016 o 21:17, Mateos napisał:

U mnie tak samo, trochę z nimi popisałem i im wszystko opisałem, gdzie był ten link z reklamy itd. a taka wiadomość od nich z przed godziny.

Witam,
przekazałam Pańską sprawę do zweryfikowania. Odezwę się do Pana, kiedy uzyskam więcej informacji.
Jeśli Pańskie zgłoszenie rozpatrzone będzie pozytywnie, odblokujemy Pańskie konto i oczywiście wypłacimy pieniądze, które Pan zarobił.
Pozdrawiam,
Ola

Ola,
Support Department

Dokładnie otrzymałem identyczną wiadomość. CopyPaste dosłownie. Możliwe, że jak dochodzi na pierwszej wypłaty to banują i nie muszą wypłacać.

@biksu

Ja po wysłaniu zapytania na temat współpracy dostałem taką wiadomość, więc kto wie. Pewnie za jakiś czas wszystko się wyjaśni.

Cytat

Witam,

obecnie badamy sposób wyświetlania reklamy na motd w CS. Aktualnie nasze algortymy wykrywają większość ruchu z serwerów CS jako fraudowy.
Staramy się jednak opracować metodę umożliwiającą nam przyszłą współpracę.
Kiedy zgromadzimy odpowiednią ilość informacji, niezwłocznie się z Panem skontaktuję.

Pozdrawiam,
Ola

Ola,
Support Department

Request #35353 "Remove account" was closed and merged into this request. Last comment in request #35353:

Witam,

sposób wyświetlania reklamy, ktory pokazuje Pan na przejściówce pozornie wydaje się bez zastrzeżeń. zastanawia mnie jednak działanie przycisku "GO"http://screencast.com/t/wZ4RBMZRO

Czy po kliknięciu w niego, Pański użytkownik może w dowolnej chwili wyłączyć motd i naszą reklamę?

Pański poprzedni ruch został oznaczony jako sztuczny nie bez przyczyny (użytkownicy nie rozwiązywali captchy i nie klikali w "Skip This Ad").

Możemy odblokować Panu konto i zacząć "od zera", czyli odjąć Panu przy wypłacie $XX.XX, które zarobił Pan do tej pory i monitorować ruch, który będzie Pan dostarczał od teraz. 
Jeśli chce Pan mieć pewność, że tym razem nie zostanie Pan zablokowany, może Pan po odblokowaniu konta potestować nas 3-4 dni i następnie zgłosić się do mnie celem przeanalizowania ruchu.

Jeśli takie rozwiązanie jest dla Pana satysfakcjonujące, to proszę mnie o tym poinformować, a odblokuję Panu konto.

Pozdrawiam,
Ola
Jeśli jest Pan w stanie usunąć button "GO" z motd, wtedy Pański ruch zostałby oceniony jako legalny. Czy istnieje taka możliwość?

Ola,
Support Department

Miło...

Shorte blokuje konto za takie coś. Ogólnie co z tego, że dodacie do motd uzbieracie w tydzien 2$ może a potem shorte wam zablokuje tam konto