Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Zarób na utrzymanie swoich serwerów CS:GO, TF2, CS 1.6, nawet do kilku $ dziennie!


Xxcarbon22xX
 Udostępnij

1 Attachment

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o nieudostępnianie poradnika na innych forach/stronach itd bez mojej zgody. Jeden ze sposobów tutaj przedstawionych jest autorski i gwarantuje że nie znajdziecie takiego rozwiązania nigdzie. Pluginy które będą potrzebne są ogólnodostępne (WebShortcuts CS:GO, HideCommands) lub prywatne (Reklama), wszystkie odnośniki znajdziecie na dole tematu.

 

Okej, przejdźmy do tego co będzie nam potrzebne:

- Konto na Shorte (Czysty link, Reflink) - Jeśli możesz, zarejestruj się z reflinka, Ty nic na tym nie stracisz a mi wpadnie troche grosza, Dzięki!
- Plugin na automatyczne wywołanie komendy przez gracza co jakiś czas (Opcjonalnie) - dostępny niżej
- Plugin na ukrycie komend na czacie (Opcjonalnie) - dostępny niżej
- Plugin WebShortcuts:CSGO (Opcjonalnie)

 

Sposób 1 (powinien działać z każdą grą która posiada Motd!):


1. Tworzymy konto na Shorte
2. W polu "Shorten URL and get paid" wklejamy link, najlepiej do serwerowego forum/grupy steam.
3. Klikamy "Shorten"
4. Kopiujemy link
5. Wchodzimy w pliki naszego serwera, do pliku motd.txt dodajemy nasz skrócony link.

(Ścieżka do pliku .../csgo/motd.txt)
6. Restartujemy serwer

 

I reklama powinna już śmigać :)

 

Sposób 2 (Moim zdaniem lepszy):

 

Dlaczego ten sposób jest lepszy?
A no dlatego, że w Motd czasem buguje się dźwięk i graczy który nieprawidłowo pominie reklamę może słyszeć jakieś dźwięki w tle

 

Plugin "Reklama" wykonuje poniższe czynności
- Reklama jest wyświetlana 10 sekund od wejścia gracza na serwer, oraz po każdej zmianie mapy, również 10 sekund od wejścia
- Jeśli gracz jest w grze oraz NIE POSIADA FLAGI "a" (nie ma vipa) - Reklama jest wyświetlana

 

Plugin HideCommands:
- Ukrywa komendy poprzedzone znakiem "!" oraz "/"

 

Plugin WebShortcuts CS:GO:
- Umożliwia dodanie linku, do którego gracze mają dostęp za pomocą komendy, przykładowo !vip, który kieruje do sklepu

 

Instalujemy potrzebne pluginy:
1. Pobieramy plugin WebShortcuts i wrzucamy go na swój serwer.
2. Pobieramy plugin Reklama i wrzucamy go na swój serwer.
3. Pobieramy plugin "HideCommands" i wrzucamy go na swój serwer (opcjonalnie)

 

Przechodzimy do ustawienia reklamy:
1. Tworzymy konto na Shorte
2. W polu "Shorten URL and get paid" wklejamy link, najlepiej do serwerowego forum/grupy steam.
3. Klikamy "Shorten"
4. Kopiujemy link
5. Do pliku webshortcuts.txt wrzucamy taką linijkę: "!reklama" "height=480,widht=640" http://skrocony.link/"

(Ścieżka do pliku .../csgo/addons/sourcemod/configs/webshortcuts.txt)
6. Restartujemy serwer

 

Po wykonaniu tych czynności każdy gracz 10 sekund od swojego wejścia na serwer ujrzy reklamę, która trwa 5 sekund i można ją normalnie zamknąć.

 

Dodatkowe Informacje:

Shorte.st jest Polską firmą, założoną przez Polaków, posiadają Polski support. Napisałem do nich z pytaniem czy mój ruch jest prawidłowy, przedstawiłem sytuację i stwierdzili że jest jak najbardziej okej.
Wypłaty realizowane są 10 dnia każdego miesiąca, chyba że wypada wtedy dzień wolny, wtedy przyjdzie przykładowo 11, nie należy się martwić, wszystko dojdzie
Minimum do wypłaty to 5$
Wypłaty na PayPal

 

Za co dostajemy pieniądze?

- Wyświetlenia reklam z kliknięciem "Skip Ad"

- Wyświetlenia reklam (mniejsza stawka)

 

Z dwóch serwerów wyciągam średnio 1$-1,50$ DZIENNIE, z tym że jeden serwer jest prawie pusty (nowy), także przy dobrych wiatrach da radę trochę zarobić.
Lista stawek dla różnych krajów: Payout Rates

 

Moim zdaniem sposób jest o niebo lepszy od MotdGD, gdzie kampanii reklamowych na Polskę praktycznie nie ma, stawki dla innych krajów również są większe niż w MotdGD.

To by było na tyle, jeśli będziecie mieli jakiś problem - piszcie w tym temacie, postaram się pomóc w miarę możliwości.

 

Linki do pobrania pluginów i pliki źródłowe:
WebShortcuts CS:GO
Reklama
HideCommands

 

Od ostatniej aktualizacji klienta Steam występują problemy z wyświetlaniem witryn przez plugin WebShortcuts, tymczasowo zalecam użyć sposobu 1. Pisałem ten poradnik jeszcze przed aktualizacją klienta Steam.

 

 

Dowody wypłat:

 


fbDCzSu.png

 

Pierwsza wypłata :)

 

Ji6BqzZ.png


Druga :)

 

CVxzt36.png

 

Ten widoczny spadek to właśnie przez te problemy z wyświetlaniem WebShortcuts o których pisałem wyżej! Na chwilę obecną polecam wstawić link sposobem pierwszym!

 

Po aktualizacji 24.06.2016 oba sposoby znów działają! :)

 

Życzę udanych zarobków, myślę że to pomoże Wam rozwinąć Wasze serwery jeszcze bardziej! :)

 

Podczas pisanie tego poradnika wyłączyli prąd w całym mieście - a był już ukończony... Musiałem napisać wszystko od nowa, także jeśli widzicie jakiś błąd, to nie bijcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...