Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Sourcepawn obfuscator - zaciemnianie kodu


SUPER TIMOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

42E2B02A99E9344A0F17E1AC885DE377B943BCAA

 

Cześć,

Od jakiegoś czasu zajmuję się projektem dotyczącym aplikacji webowej, napisanej w języku Java z użyciem Spring MVC + Spring Boot.

Główną ideą tego projektu jest łatwy dostęp do narzędzia, pozwalającego na sprawienie, by kod źródłowy pluginu napisanego w języku SourcePawn stał się jak najbardziej nieczytelny, jednocześnie nie zmieniając logiki i nie gubiąc optymalizacji. Wszystko po to, by po dekompilacji sprawić górę problemów osobie próbującej ukraść cudzą własność.

 

Aplikacja nie jest stabilna. To znaczy, że wprowadzenie odpowiedniego ciągu znaków do konwersji spowoduje pojawienie się błędów i zatrzyma aplikację. Możliwości i kombinacji pisania kodu jest bardzo dużo, a zależy mi na tym, żeby zarówno nazwy funkcji, zmiennych, typów i klas mogły być konwertowane.

 

Aktualnie, w miarę zdrowo aplikacja konwertuje dość proste pluginy i potrafi przekształcić kod w ciąg znaków o maksymalnej długości 4095 znaków na jedną linię (maksimum dla kompilatora, więcej wywala błędy przy kompilacji).

 

Na GitHub'ie nie wrzuciłem jeszcze jar'a ani war'a, ale zmieni się to przy kolejnym update kodu.

Zaciekawionych zachęcam do patrzenia w branch(e) inne od "master", ponieważ kolejne feature pojawiają się osobno.

 

A o co konkretnie chodzi? A o to, żeby z takiego kodu: 

http://www.wklejto.pl/872649 (HASŁO - timor)

otrzymać coś takiego:

http://www.wklejto.pl/872648  (HASŁO - timor)

 

Kod źródłowy aplikacji: https://github.com/suppatimmo/sourcepawn-obfuscator 

Screen mojego przepięknego interfejsu graficznego: 

iTAXUXB.png

 

 

Skoro nie można na ten moment odpalić tego u siebie, to po co o tym piszę?

Chciałbym zapytać się tych trochę bardziej rozeznanych w temacie, czego oczekiwaliby od takiej aplikacji. Propozycje ciekawych, nowych feature, na które nie wpadłem, a które nie wykroczą o siedemset mil poza moje umiejętności zostaną wprowadzone, chociażby dla treningu.

 

Planuję dodać tzw. dummy functions, czyli na polski rekurencje do prostych funkcji, które często są stosowane (np. GetClientHealth). Poza tym, chciałbym "po wszystkim" szarpnąć się na podświetlanie składni, ale nie wiem co z tego wyjdzie.

Masz jakiś pomysł, co taka zaciemniarka mogłaby w sobie jeszcze mieć? Chętnie sobie o tym pogadam ? 

 

Wspierałem się wiedzą Mike'a W z zakresu Javy, oraz @Roberrtjak to w ogóle powinno wyglądać, co mogłoby robić i na co powinienem zwrócić uwagę ? 

 

 

2a.png


brand-logo.png

Z kodem rabatowym "TIMOR" zyskasz 10% rabatu na wszystkie usługi przez pierwszy miesiąc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...