Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Jak to jest z tymi rangami?


Czekoladowy
 Udostępnij

Rangi  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy rangi na forum w tej formie ci odpowiada?

    • Tak
    • Nie(uzasadnij w komentarzu)


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

PRZED ROZPOCZĘCIEM CZYTANIA PRZEPRASZAM JEŻELI KOGOŚ URAZIŁEM :) TEN TEMAT MA POKAZAĆ JAK TO TERAZ OGÓLNIE WYGLĄDA Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA

 

Ostatnio zastanawiałem się nad forum i przyszło mi do głowy jedna myśl. Czy rangi na MyGo mają w ogóle jakiś sens. Aktualnie jak wejdziemy w zakładkę Aplikuj to widzimy 5 różnych stanowisk na które możemy aplikować. System aplikacji ogólnie działa fajnie. Przynajmniej tak to widać z obrazka, ale chciałbym trochę bardziej przybliżyć jak to się ma w praktyce. Pierwszą rangą na którą możemy aplikować to Redaktor. Cytuję:

Cytat

Co daj ranga?

 

Dostęp do Chatboxu;

Immunitet przed moderacją;

Wyróżnienie kolorystyczne;

Uprawnienia moderacji w wybranym dziale, przy stażu powyżej 60 dni na forum.

 

Oczekujemy

Dyspozycyjności;

Dodawania ciekawych treści na forum;

Pisania krótkich poradników.

Przeanalizujmy to krop po kroku. Co daje ranga redaktora: Dostęp do Chatboxu. Szczerze nie pamiętam czy trzeba mieć określoną ilość postów by dostać dostęp do chatboxu, ale wydaje mi się, że to i tak trochę śmiesznie brzmi, że redaktorzy dostają dostęp do chatboxu jak 95% jak nie 100% ma i tak do tego dostęp. Nie do końca byłem w stanie zauważyć tego immunitetu przed moderacją i do końca nie wiem o co dokładnie chodzi z tym immunitetem. Jak widziałem w samej pobieralni to i tak moderator musiał potwierdzić dodaną zawartość przez redaktora, więc może mi to ktoś wytłumaczyć, bo ja głupi jestem. Wyróżnienie kolorystyczne to sobie zostawię na sam koniec. Uprawnienia moderacji w wybranym dziale i teraz chce otwarcie zapytać czy jakikolwiek redaktor dostał takowe uprawnienia? Bo to fajna inicjatywa w sumie, ale wiadomo jak było z rangą support.

 

Przechodzimy do oczekiwań:

Dyspozycyjności:

To tak:

@Dementor11 - ostatnia wizyta 3 Maj 2020

@helix60- Ostatnia wizyta 6 Maj 2020

@pcku- Ostatnio wrócił, ale chyba jakoś we wrześniu ostatnio raz był na forum 

@Ryback- 14 grudnia 2020 - Ostatnia zawartość 30 Maj 2020

 

Dodawania ciekawych treści na forum;

Pisania krótkich poradników. - Już nawet tych podpunktów nie zaczynam, bo już wszystko wyjaśniłem wyżej.

 

Ranga Zasłużony:

Cytuję:

 

Cytat

Zasłużony użytkownik jest to pierwszy krok przed objęciem stanowisk moderacyjnych i administracyjnych i daje szansę na starania o Redaktora oraz Supportera.

Tak na prawdę ta ranga nic sensownego nie daje, więc wychodzę z inicjatywą, aby ta ranga coś miała w sobie ekstra. Np. Możliwość edycji swoich tematów na czas nieokreślony, ale wcześniejszą zawartość i tak można podejrzeć. 

 

 

Ranga Support:

 

Cytat:

 

Cytat

Co daj ranga?

Dostęp do Chatboxu;

Immunitet przed moderacją;

Wyróżnienie kolorystyczne grupy;

Możliwość obsługi ticketów na forum;

Możliwości zarobkowe we wprowadzanym systemie Supportu (w fazie rozwoju).

 

Oczekujemy

Dyspozycyjności;

Odpowiadania na problemy użytkowników;

Wstawiania plików związanych z CS;

Kultury i niekłótliwości.

Po pierwsze chatbox odnosiłem się już jak pisałem o randze redaktor. Immunitet i wyróżnienie to samo. Możliwość obsługi ticketów dlaczego poszedłem na rangę support? Bo byłem nią szczerze zainteresowany od samego początku, bo zapowiadała się naprawdę fajnie zapowiadało i było widać, że to może być fajne. Nie było tak. Możliwości zarobkowe ostatnio Angel zrobił zarobek za wrzucanie paczek na pobieralnie i sam z tego skorzystałem. Osobiście fajna inicjatywa, ale wydaje mi się, że to nie to co miało być. Oczekiwań nie ruszam ? 

 

Ranga Właściciel Sieci:

 

Nic nie wnosi dodatkowego. Można na prawdę fajnie zrobić przywileje dla rang, ale jak na razie tego nie widać. 

 

Ranga Moderator

 

Cytuję:

 

Cytat

Osobą która nie kłóci się z innymi, dba o porządek na forum, potrafi zrozumieć i wytłumaczyć błędy w zachowaniu użytkowników.

Nie rozdaje warnów bez potrzeby, nie nadużywa władzy, jest opanowany i działa aktywnie na forum.

 

Na naszym forum obowiązuje pewna hierarchia. Aby dostać się do moderacji należy posiadać wcześniej rangę Zasłużony, Supporter, Redaktor, Właściciel sieci lub pełnić tą funkcję w przeszłości

 

 

Aktywność:

@Zorix- Osoba, która aktywność ma bardzo w kratkę. Potrafił przez 2 miesiące siedzieć bez aktywności albo zdarzało mu się być raz, a potem znowu przez pół miesiąca nic. 

@SUPER TIMOR- 23 grudnia ostatnia zawartość, ale muszę przyznać, że Timorek potrafi w Moderator i wkroczy kiedy powinien. Zabrakło go niestety w tej śmiesznej przepychance zdań ze wczoraj, ale może nie miał czasu. Bardzo liczyłem, że przyjdzie i wyjaśni na słowa gałganów, ale trzeba było obejść się smakiem.

@Siwy | KILL4U.PL - Powiem krótko najaktywniejszy moderator, ale mam zastrzeżenia co do wyboru. Nie wiem jak doszło do tego nagłego ataku awansu, ale nie spełniając wymagań dostał się na rangę, ale również z tym wystartował boosting na mygo i pewnie Siwy się przyczynił do rozwoju boostingu. 

 

Co do formy aplikacji na Moderatora mogę się sam wypowiedzieć. Czekałem z 1.5 miesiąca na odpowiedź i oczywiście dzisiaj nie widzicie mnie w zielonym kolorze tylko na zasłużonym po rezygnacji. 

 

Podsumowanie:

 

Większość rang to tylko kolorek i owe rangi nic nie przyniosą nowego do życia forum, ponieważ nie mają one permisji, ani ciekawych"ułatwiaczy" życia.

 

Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie

 

Czeko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...