Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Sprytny złodziej daniel kutys


SynΣk
 Udostępnij

1 Attachment

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pragnę ostrzec każdego użytkownika forum, osoby sprzedające serwery przed oszustem.

Posługuje się on danymi:

Daniel Kutys

nr gg: 72819363

adres e-mail: [email protected]

nick: Whisky

 

Kilka dni temu wystawiłem na sprzedaż serwer do CS:GO.

Klasycznie przeprowadzając takie transakcję - uzgodniłem, że jako właściciel sieci i osoba, której zależy na dobrym imieniu w internecie to kupujący jako pierwszy dokona przelewu, po czym ja zmienię adres e-mail na hostingu.

 

RJg1Yda.png

 

VceStvb.png

 

Później były tylko szczegóły płatności.

 

eI6i6Ri.png

 

54efCFR.png

 

svpQOMO.png

 

7fwJMo4.png

 

Tutaj otrzymałem potwierdzenie, nie zwróciłem na to uwagi, z tego co wiem potwierdzenie można otrzymać dopiero po "wyjściu" pieniędzy z banku (przynajmniej tak mam w swoim banku). Potwierdzenie to jest na 90% podrobione.

 

NppcNDK.png

 

Zmieniliśmy maila i oczekiwałem na pieniążki.

 

u49VFgf.png

 

Po dwóch dniach jednak przypomniałem sobie o tym, że oczekuję na przelew.

 

23f4ekx.png

 

3 dzień roboczy, tutaj już zaczęło śmierdzieć ?

 

8kKe2eK.png

 

c08hdNW.png

 

oPreruK.png

 

Jak widać Daniel napisał do banku, chciałem więcej potwierdzeń.

4 lutego byłem już przekonany, że jest zwykłym złodziejem.

 

ZNhiQZN.png

 

Na tym w sumie mogę skończyć. Dalej tylko niepotrzebne wiadomości z mojej strony. Daniel już nie odpisał.

 

Uważajcie na siebie w sieci miśki, jak widać łatwo dać się zrobić, a sposób z wysłaniem potwierdzenia działa cudownie ?

 

Po całej sytuacji sprawdziłem GT serwera (Daniel pisał w międzyczasie, że z braku czasu musi sprzedać serwer). Serwer stoi aktualnie w sieci Road2Skill.

Skontaktowałem się więc z właścicielem, żeby dowiedzieć się więcej. Jak udało nam się ustalić wraz z @Zorix, Daniel kilka godzin po tym jak "odkupił" serwer ode mnie, wystawił identyczną ofertę na forum https://amxx.pl/topic/165818-serwer-cs-go/

Nie jest to moje konto, jak widać bezczelnie skopiował całą zawartość tematu, który wystawiłem tutaj.

Sprzedał serwer za 100 zł taniej.

A tutaj kilka smaczków ?

 

Screenshot_20210205_140440_pl.gadugadu.j

Screenshot_20210205_140525_pl.gadugadu.j

 

 

 

Jeżeli to czytasz to wiedz, że to dopiero początek Danielku! 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich właścicieli sieci, nie powtórzcie mojego błędu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...