Skocz do zawartości
sdasdas

Rzeczy zmieniajace sie co 24 h?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie wi ktoś czy da radę zrobić coś takiego, że co 24h czyli np.codziennie o 1 rano będzie zmieniać sie wyzwanie dla graczy?

Typu Zabij 10 osób i osoba by mogła zoaczyć swoje wyzwania w menu pod komendą !daily 

Fajnie jakby ktoś mi chociaż zdefiniował czas, że o określonej godzinie ma się to dziać :) Bo ja naprawdę nie wiem jak już to zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden pomysł, który mi przychodzi do głowy to stworzenie jakiejś tabeli w bazie danych(MySQL, SQLite), lub pliku tekstowego w którym będzie przechowywana data ostatniej zmiany 'rzeczy'.

Wtedy, jak gracz wywoła komendę sprawdzasz zawartość tej tabeli lub pliku, porównujesz różnice czasu - czy minęło 24h od ostatniej zmiany i jeśli tak, to zmieniasz questa na nowego.

A jak różnica czasu będzie mniejsza, to po prostu nic nie robisz w pluginie. 

To rozwiązanie pozwoli Ci ominąć jakiekolwiek rzeczy związane z crontabem/skryptami wywoływanymi zdalnie i nie powinno tworzyć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Juz to dawno ogarnalem :) Zrobilem tak, ze plugin sprawdza po zakonczeniu rundy godzine of 24 do 1 i jak sie zgadza to przy OnMapStart zmienia misje na +1 do przodu poprzez właśnie wykorzystanie bazy danych MySQL :D

Dla pewnosci ustawilem auto restart serwera na godzine pomiedzy 24 od 1 i wszystko pięknie działa :)

Edytowane przez sdasdas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Exyztence
      Witam! Szukam osoby, która zmieni mi pare rzeczy w kodzie pluginu, ponieważ nie ma ich w configach itd. Chodzi mi mniej więcej o prefix wiadomości na chatcie oraz pare tekstów w GUI pluginu, zapłacę :)
    • Przez Hepi
      Witam,
      Jeżeli ktoś ma chęć i czas to mógłbym prosić o dodanie kevlara+hełm, 2x flashbang, 1 he, 1 molotov do tego pluginu:

vip.sp
    • Przez Hanyr
      Gdzie mam to ustawic i jak bardzo prosil bym o pomoc.
      --Zablokowac komunikacje martwemu z zyjacym graczem
      --Zablokowac kamere na przeciwny team
    • Przez Lexuss
      Opis: Sprzedam kilka rzeczy: Wpln Dedyki.net, Konto csgo 2x ak, gift, konto unranked (3 wygrane),  monitor, 2 pierścionki, telefon
      Cena: do uzgodnienia
      Płatność: Przelew
      Kontakt: PW
      Allegro: mogę wystawić (same pozytywy)
      Zdjęcia: mogę zrobić

Cena do uzgodnienia co do Wpln / kont csgo / giftów
      Monitor: 250zł (samsung lcd led 19c 2ms)
      Pierścionki: 2x 150zł (cena każdego do 300zł (posiadam paragony i gwarancje)
      Telefon: LG L9 II 440zł (gwarancja ponad rok)
    • Przez blakker
      Witam wszystkich,

Poszukuje kilku map ktore chcialbym wgrac na swoj serwer ale zwyczajnie nie moge znalezc odpowiednich wersji, tych dzialajacych. Mapy ktore szukam to: de_dust2_night, mirage night, inferno night jezeli jest.

Dodatkowo mam problem z [email protected] na serwerze, mianowicie problemem jest to ze admin pisze na kolor bialy, czyli zwykly graczowy. (ciezko go zobaczyc) Chcialbym aby widadomosci adminowskie pokazywaly sie w ten sposob: nick admina kolor red: tresc wiadomosci tez czerwona lub zielona.

Poszukuje dodatkowo afk kicker sprawnego, moglby ktos podlinkowac?

Dziekuje z gory, jezeli zly dzial to bardzo przepraszam.