Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Sourcebans instalacja oraz konfiguracja!


Trawa
 Udostępnij

11 Attachments

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem napisać poradnik dotyczący instalacji oraz konfiguracji sourcebansa! Wiem że wielu użytkowników ma z tym problem, lecz poradniki są po to aby je rozwiązywać. 

Wymagane są:
Hosting www
Baza mysql
Serwer cs:go
Sourcemod, polecam aktualną wersje (1.7.2)

Instalacja www

1. Upewniamy się że nasz hosting strony www ma odblokowane porty UDP i TCP, oraz zezwala na połączenia z zewnętrznymi serwerami (jeżeli nie, możemy napisać do działu technicznego hostingu i powinni Wam te możliwości odblokować).
2. Pobieramy z załącznika paczkę Sourcebans 1.4.11  (z własnego doświadczenia wiem że wyższe wersje nie działają).
3. Na serwerze www proponuje zrobić katalog np. sourcebans aby zachować ład i porządek w plikach. Powinno to wyglądać następująco: www.nazwa-twojej-strony.pl/sourcebans.
4. Zawartość folderu WEB wrzucamy na nasz hosting www, do wcześniej utworzonego folderu sourcebans.
5. Jeżeli już wszystkie pliki zostały wgrane, przechodzimy pod adres naszej strony. Np. www.mojastrona.pl/sourcebans/install

Powinna wyskoczyć nam taka strona:
u7i19eP.png
Jeżeli taka nam wyskoczyła, zaznaczamy checkboxa oraz klikamy "OK".
Następnie sourcebans poprosi Nas o dane do bazy mysql.

WB5ZbTd.png
Pierwsze 5 tabel uzupełniamy własnymi danymi, ostatnia może zostać (myślę że nie będzie z tym problemu).
Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie pojawi nam się komunikat z ustawieniami i chmodami. 

q9tOID3.png

Następnie wyskoczy nam komunikat ze tabele zostały stworzone pomyślnie (lub nie zostały utworzone ponieważ jest problem z bazą mysql).
Ostatnim krokiem będzie podanie danych do konta administratora. 

6. Po wykonaniu poniższych czynności, przechodzimy pod adres naszej strony np. www.mojastrona.pl/sourcebans (jeżeli wszystko zostało zrobione poprawnie powinna działać).
7. Logujemy się na konto administratora. Jeżeli udało nam się zalogować możemy przejść do instalacji sourcebansa na serwerze. 

Instalacja serwer
 

1. Logujemy się na ftp naszego serwera. (ja osobiście używam filezilli)
2. Przechodzimy do folderu addons/sourcemod i zgodnie z katalogami wrzucamy zawartość folderu game_upload.
3. Jeżeli wszystko udało Nam się wgrać, przechodzimy do pliku sourcemod/configs/sourcebans/sourcebans.cfg i otwieramy go notepadem++ lub innym programem do edycji tekstu. 
W linijce "Website"            "http://www.yourwebsite.net/" zmieniamy ten adres na link do naszego forum/strony np. www.mojastrona.pl.
4. W linijce 47 ("ServerID"        "-1") musimy podać ID naszego serwera. (znajdziecie je obok nazwy serwera po dodaniu na sourcebansa) 
5. Inne opcje z tego pliku możecie pozostawić. (pamiętajcie o ponownym wrzuceniu tego pliku na serwer!)
6. Przechodzimy do sourcemod/configs/databases.cfg i otwieramy go notepadem++ lub innym programem do edycji tekstu.
Dodajemy do niego następujący kod: 

 

	"sourcebans"
	{
		"driver"			"default"
		"host"				"Nazwa adresu bazy danych"
		"database"			"Nazwa bazy danych"
		"user"				"Nazwa uzytkownika bazy danych"
		"pass"				"Haslo do bazy danych"
		//"timeout"			"0"
		"port"			"port bazy danych"
	}

Pamiętajcie że musicie go uzupełnić tymi samymi danymi od bazy mysql co podczas instalacji www!
Ponownie wrzucamy plik na serwer. 

Dodawanie serwera do sourcebansa

1. Przechodzimy pod adres naszej strony, np. www.mojastrona.pl/sourcebans
2. Logujemy się na nasze konto.
3. Przechodzimy do zakładki panelu admina -> serwery -> dodaj nowy serwer.

Ukazują się nam takie tabele do wypełnienia: 
7Y16jCw.png

Wpisujemy:
1. IP serwera lub jego ADRES DNS
2. Port serwera
3. Rcon serwera
4. Potwierdzamy rcon serwera
5. Wybieramy rodzaj serwera
6. Jeżeli serwer jest aktualnie włączony zaznaczamy enabled, jeżeli nie, odznaczamy.
7. Klikamy Add Server. 
Po udanym dodaniu serwera powinno ukazać nam się coś takiego:

 RCpQ4XJ.png
W tym etapie przypominam Wam o dodaniu ID serwera do tamtego pliku konfiguracyjnego! (oczywiście Wy będziecie mieli tylko ten serwer który dodaliście!)

Jak sprawdzić czy wszystko działa poprawnie? 
1. Restartujemy serwer.
2. Wchodzimy na serwer.
3. Dajemy sobie bana, np. na 5 minut
4. Sprawdzamy czy pojawił się na stronie.
5. Jeżeli pojawił się on na stronie, wszystko jest ok.

Poradnik wykonałem w 100% sam.
Zakaz kopiowania poradnika bez uprzedniej zgody. 



Ps: Jeżeli ktoś by chciał, to mogę podrzucić połowicznie spolszczone pliki www. 

Załącznik:  
SourceBans-1.4.11.zip

Edytowane przez Trawa

Pomogłem? Zostaw plusa, to motywuje! :D
b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png
b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png b_350_20_323957_202743_F19A15_111111.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...