Jump to content
live4net

SRCDS i symlinki w celu oszczędzania miejsca na dysku

Recommended Posts

Chcę za pomocą symlinków sprawić, by kilka instalacji CS:GO na dedyku z linuksem dzieliło pliki *.vpk oraz domyślne mapy.

Szukam osoby, która stosuje takie rozwiązania, ponieważ mam kilka pytań dotyczących szczegółów funkcjonowania takiego systemu. Czytałem na zagranicznych stronach teorię jak coś takiego zrobić i w zasadzie na testowym dedyku już coś takiego zrobiłem, jednak wolałbym zaczerpnąć trochę wiedzy i doświadczenia od kogoś, kto już coś takiego stosuje. Jest tu taka osoba?

Połącz wszystko oprócz /addons i /cfg, maplist, mapcycle; zaoszczędzi ci to sporo miejsca.

Sam symlinkuje tylko /maps i parę innych folderów, które tego wymagają. np. replayboty, clientprefs pomiędzy serwerami bhop i bhopwl.

Edited by cytrus224

13 minut temu, cytrus224 napisał:

Połącz wszystko oprócz /addons i /cfg, maplist, mapcycle; zaoszczędzi ci to sporo miejsca.

Sam symlinkuje tylko /maps i parę innych folderów, które tego wymagają. np. replayboty, clientprefs pomiędzy serwerami bhop i bhopwl.

Symlinki już mam porobione, bardziej interesuje mnie kwestia automatycznej aktualizacji tego ustrojostwa. Czy podczas aktualizacji "głównej" instalacji CS:GO, pozostałe crashują? Co jeśli najpierw zaczną się aktualizować podrzędne instalacje?

Na to pytanie ci nie odpowiem 😄. Zostaw autoupdate na jednym serwerze, pozostałe z antycrashem. Poczekasz do update'u i się przekonasz 😛

EDIT: Teoretycznie mógłbyś spróbować jebnąć validate i zobaczyć co się stanie z pozostałymi serwerami

Edited by cytrus224

Robisz autoupdate i po nim restarty serwerow, żywe procesy korzystają z jakoś inaczej zapisanych na ten czas plików 

W przypadku Symlinków podczas update potrafi nadpisać VPK zamiast nadpisać plik symlinkowany.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Sniper Elite
      Jak moge pobrac lokalizacje miejsca w ktore celuje? (Np chcialbym w miejscu w ktorym celuje celownikiem wywolac sprites).
    • By Sniper Elite
      Jak moge pobrac lokalizacje miejsca w ktore celuje? (Np chcialbym w miejscu w ktorym celuje celownikiem wywolac sprites).
    • By batonikpl
      Witam serdecznie, oferuję 3 miejsca na liście serwerów w moim master serwerze - WypromujSerwer.pl
      Mastera używałem/używam tylko do promowania moich serwerów, lecz teraz oferuję miejsca na liście.
      Co wyróżnia tą ofertę w porównaniu z konkurencją(Css*****.pl, pls*****.pl i itp)?
      Nie jest to masówka i gracz, który ściąga moją wersję cs'a ma mniejszy wybór i jest większe prawdopodobieństwo, że trafi na Twój serwer! Mniejsza cena!  
      Master działa co potwierdza GameTracker lokalizując klientów mojej wersji gry, którzy nie zmienili nicku (nick w kliencie cs'a: Gracz) jako najaktywniejszych graczów na serwerach:
      Serwer FFA: 
      GameTracker.com
      Serwer PB: 

GameTracker.com
      W kliencie gry występują tylko moje serwery gier(2), czyli w zakładce internet widnieją aktualnie 2 moje serwery.

Aby zwiększyć efektywność zalecam wykupywanie serwerów innych niż aktualne mody czyli inne niż FFA / PB, ponieważ powtarzający się mod może wpłynąć na słabszy efekt (np. 2 serwery na jednym modzie to gracz wybierze jeden spośród dwóch).

Statystyki: Darmowa Lista Serwery CS Counter Strike 1.6 Steam NonSteam - WypromujSerwer.pl

-------
      Cena dla jednego serwera: 30 zł / miesięcznie
      20 zł / pół miesiąca
      lub
      wpln Pukawka.pl
      przelicznik 0.50-0.60
      -------
      płatności: przelew / sms / paypal / allegro(kupujący pokrywa prowizję) 
      -------
      Kontakt: PW / GG: 2494140
    • By batonikpl
      Witam serdecznie, oferuję 10 miejsc na liście serwerów w moim master serwerze - WypromujSerwer.pl
      Mastera używałem tylko do promowania własnych serwerów, miesiąc temu udostępniłem 4 miejsca dla innych serwerów i jako, że kończą się ich usługi za 3-4 dni ofertę wystawiam już teraz. Natomiast, jeżeli już jesteś zainteresowany serwery dodam najwcześniej w poniedziałek 24.08.2015, po zakończeniu aktualnie działających serwerów na mojej liście.
      Co wyróżnia tą ofertę w porównaniu z konkurencją(Css*****.pl, pls*****.pl i itp)?
      Nie jest to masówka i gracz, który ściąga moją wersję cs'a ma mniejszy wybór i jest większe prawdopodobieństwo, że trafi na Twój serwer! Mniejsza cena! Master działa co potwierdza GameTracker lokalizując klientów mojej wersji gry, którzy nie zmienili nicku (nick w kliencie cs'a: Gracz) jako najaktywniejszych(po za HLTV) graczy na serwerach:
      1# BaToN POLAND Server [FFA/bfSTATS/Konkurs_TOP3] : Top Players
      |??V??I??P??| BaToN POLAND [PaintBall/Konkurs_TOP3] : Top Players
      Aby zwiększyć efektywność zalecam wykupywanie serwerów innych niż aktualne mody czyli inne niż FFA / PB, ponieważ powtarzający się mod może wpłynąć na słabszy efekt (np. 2 serwery na jednym modzie to gracz wybierze jeden spośród dwóch).
      -------
      Cena dla jednego serwera: 30 zł / miesięcznie
      20 zł / pół miesiąca
      lub
      wpln Pukawka.pl
      przelicznik 0.50-0.60
      -------
      płatności: przelew / sms / paypal / allegro(kupujący pokrywa prowizję) 
      -------
      Kontakt: PW

Statystyki listy graczy:
      Statystyki graczy WypromujSerwer.pl
  • Create New...