Jump to content

Recommended Posts

Cześć!

Od jakiegoś czasu pracowałem nad projektem, który umożliwia wymianę środków z kodów oraz konta PSC. Dodatkowo jest możliwość nabycia kodów PSC.

1 kwietnia został uruchomiony, tak więc chciałbym w skrócie przedstawić jego możliwości.

Za kilka dni udostępnione zostanie API dzięki któremu nasi klienci będą mogli zintegrować swoją stronę z naszą, przez co będą mogli np. automatyczny wydać produkt klientowi, a pieniądze zostaną wysłane tak jak w przypadku standardowej wymiany.

Strona główna: https://fasturn.eu/

Rejestracja: https://panel.fasturn.eu/account

Zakup PSC: http://buypsc.eu

Dla leniwych dostępna jest opcja zalogowania przez Facebook 🙂

Na Fasturn.eu możecie wymienić środki PSC na:

- PayPal

- Konto Bankowe (zarówno przelewem zwykłym jak i expresowym)

- Wykonać szybki transfer środków z PayPala (lub karty mastercard, visa itd) na konto Bankowe (zarówno przelewem zwykłym jak i expresowym)

 - Za kilka dni zamienić środki z konta PSC na kod PSC

 

O statusie wymiany otrzymujemy powiadomienie SMS, tak więc możemy na bieżąco wiedzieć na jakim etapie jest transakcja.

Podczas tworzenia projektu (a właściwie dzień przed startem) wraz z moim inwestorem zdecydowaliśmy się na otworzenie jeszcze drugiej, związanej tematycznie strony która umożliwia zakup PSC w kilka sekund.

Plusem jest to, że w przeciwieństwie do sprzedawców z allegro oferujemy możliwość zakupu kodów PayPalem, a dodatkowo jest możliwość wyboru:

- Wysłanie kodu na adres e-mail (automatycznie)

- Wysłanie kodu SMSem (co również odbywa się automatycznie)

- Za kilka dni możliwość zakupu kodu PSC poprzez konto PSC

 

Na BuyPSC.eu możecie kupić PSC poprzez:

- PayPal

- Przelew (PayByLink)

- Blik

- Za ok. miesiąc będzie możliwość zakupu SMSem (a właściwie DirectBiling)

Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły / sugestie bądź chcecie wyrazić opinię - zapraszam do komentowania 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem że macie zgodę od KNFu na wymiany gotówkowo walutowe, działalność gospodarczą, et cetera?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Na allegro kod PSC o wartości 20 zł można kupić za 21.5, w sklepie za 20 zł, więc tutaj raczej nie wróżę wielu klientów.

Wypłata w 15 min to raczej ciężka do dotrzymania. Skoro robicie to ręcznie to zakup o godzinie 2 w nocy albo 6 rano na pewno nie zostanie zrealizowany w 15 minut, nawet jeśli dostaniecie powiadomienie SMS. Tym bardziej, że teraz jak jesteście online, wysłałem prośbę o przekazanie środków z myPSC, minęło ponad 40 minut i dalej nie dostałem linka do płatności.

Co do wymiany PSC --> paypal/przelew jak to działa? Korzystam z usług PSC i wiem jakie posiadają oni prowizje i patrząc na Waszą ofertę, mam wrażenie, że będziecie dopłacać do tego biznesu. Informacja, że robicie to ręcznie, bez pośredników jakoś do mnie nie przemawia, bo z kodami i środkami z konta myPSC i tak musicie coś zrobić i w jakiś sposób je spienięzyć. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bierzecie kody od jednej osoby i sprzedajecie ten kod drugiej, ale co w wypadku, jeśli w międzyczasie kod zostanie wykorzystany?

 

Co oznacza punkt w regulaminie: 

Cytat

1. Dfsfd

 

Jestem zainteresowany wdrożeniem Waszych płatności w sklepcs.pl, jednak Wasza firma istnieje dopiero od 1 miesiąca, więc chcę mieć pełen obraz Waszej działalności zanim to zrobię. Nie chcę wpakować moich klientów na minę.

Edited by live4net
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Regulamin wchodzi w życie z dniem 03.03.2019 r. i od tego dnia obowiązuje" XD 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daffik I co, kasa przyszła? Reklamują się, że w "kilka minut" dochodzi. Ja na linka do płatności czekałem 2 godziny, jednak wpłaty PSC ostatecznie nie zrobiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wybaczcie proszę późną odpowiedź na Wasze pytania. Dostaliśmy wiadomość poprzez czat online na naszej stronie z prośbą o odpisanie, więc zdecydowaliśmy się to zrobić jak najszybciej.

@GoldeneK

Całość była konsultowana zarówno z księgową jak i z prawnikiem. Nasza firma nie jest kantorem. Kupujemy jedynie towar od osób fizycznych z który płacimy. Nie wymieniamy walut.

@live4net

@daffik

Staramy się, abyceny kodów były jak najbardziej atrakcyjne dla klienta, jednocześnie konkurencyjne dla sprzedawców z allegro. Za kilka dni (nie jest to zależne od nas) powinniśmy dokończyć pewne formalności, przez co kody staną się ciut tańsze.

Jeżeli chodzi chodzi o tę część regulaminu - byłem pewny, iż został wgrany najnowszy plik. Jeszcze dziś zostanie to poprawione.

BuyPSC nie korzysta z kodów podanych na Fasturn. Codziennie uzupełniamy bazę danych o nowe kody (dziennie pula wyprzedanych kodów potrafi osiągnąć próg nawet 1000 zł).

W dniu wczorajszym (środa) przez praktycznie cały dzień nie realizowaliśmy żadnych wymian (zamieściliśmy zresztą informację dla naszych klientów na fanpage). W tamtym okresie zajmowaliśmy się ostatecznymi przygotowaniami do nowej aktualizacji. Wieczorem zaś przez natłok zleconych wymian było znaczne opóźnienie w ich realizacji.

Aktualnie w serwisie trwa przerwa techniczna, wprowadzamy aktualizację mającą na celu automatyzację wymian.

Pierwszym krokiem jest dodanie opcji automatycznych wpłat niezależnie od pory - to zostanie wdrożone jeszcze dzisiaj.

Następnie będziemy konfigurować automatyczne wypłaty PayPal - zaraz po zaksięgowaniu wpłaty zostanie uiszczony przelew PayPal na podany adres e-mail.

Niestety, ale nie jesteśmy w stanie zaoferować automatycznych przelewów bankowych, ponieważ:

- koszt takiej usługi jest dla nas za duży i zbyt nieopłacalny (nawet 500 zł netto za samą usługę, nie licząc prowizji per przelew)
- przelewy mimo wszystko w takiej usłudze nie są expresowe

- 90% wymian jest na paypala

Przelewy zwykłe jak i expresowe będziemy realizować jak najszybciej się da, jak tylko zobaczymy SMS. No chyba że będzie to trzecia w nocy - trudno będzie o przelew o tej porze.

W tym tygodniu postaramy się udostępnić API wraz z dokumentacją pozwalające na integrację z naszym serwisem. Dla klientów detalicznych będziemy oferować nadal szybkie wypłaty, zaś dla klientów biznesowych - kwestia rozliczeń pozostanie do ustalenia indywidualnie (dzień/tydzień).

Niestety, ale wraz z automatyzacją jesteśmy zmuszeni podnieść stawki prowizji o kilka % z racji prowizji jakie pobierane są niezależnie od nas.

@live4net Prosimy skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez nasz fanpage - tak najszybciej będziemy mogli porozmawiać.

Mam świadomość tego, iż krótki staż firmy na rynku może nie budzić zaufania. Mimo wszystko mam nadzieję na zdobycie Państwa zaufania 🙂

Edited by FastTurn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią zostały wprowadzone automatyczne wpłaty PSC. Następnym krokiem będzie wdrożenie automatycznych wypłat na PayPala.

Na tę chwilę otrzymujemy powiadomienia SMS np. z adresem e-mail, imieniem i nazwiskiem oraz kwotą do wysłania, co bardzo ułatwia sprawę - niezależnie od tego gdzie jesteśmy jest to dla nas kilka kliknięć.

Zgodnie z zapowiedzą zamierzamy wprowadzić również API z tym powiązane.

Początkowo (a właściwie wczoraj) ustaliliśmy prowizję na poziomie 22%, jednakże ze względu na sprzeciw klientów została ona zmniejszona aż do 19%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2019 o 13:00, live4net napisał:

@daffik I co, kasa przyszła? Reklamują się, że w "kilka minut" dochodzi. Ja na linka do płatności czekałem 2 godziny, jednak wpłaty PSC ostatecznie nie zrobiłem.

Przyszła, wieczorem opóźnienia są, ale w dzień okej 😉 zarówno mi i znajomemu wymienili 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 13.04.2019 o 22:23, Botownia.pl napisał:

@FastTurn będą zniżki dla klientów od jakiegoś tam procentu wymiany? 

Mieliśmy zamiar udostępnić API dla klientów biznesowych, jednakże ostatecznie rezygnujemy z tego. Możliwe są niższe procenty, jednakże zasady są trochę inne.
Np. procent zależny od obrotu, ale minusem są wypłaty co poniedziałek. W razie chęci takiej współpracy, zapraszam do kontaktu poprzez fanpage: http://fb.com/fasturn

Niebawem projekt zostanie przejęty w 100% przez firmę wspólnika, ja zaś chcę się zająć nowym, nieco innowatorskim projektem. Oczywiście nadal będę zapewniał wsparcie techniczne dla Fasturn, jednakże nie będzie to już mój projekt. I nie - nic się nie zmieni, przynajmniej na gorsze.

O co chodzi z tym nowym projektem? Otóż o to, że wolę postawić sobie poprzeczkę wyżej, co i tak jest dosyć dużą jak na 19 letniego przedsiębiorcę (2 dni temu urodziny 🙂). Jako, że od lat korzystam z błyskawicznych płatności w moich projektach, zdecydowałem się sam zostać ich dostawcą 🙂

Rozmowy dotyczące SMS PREMIUM są już na poziomie pozwalających ich wdrożenie w przeciągu kilku dni, jednakże jeszcze sporo pracy od strony technicznej jak i prawnej.
Prawdopodobnie profit jaki będziemy oferować klientom będzie wynosił aż 51% (lub 51.5%), co jest niezwykle dużą stawką.
Oprócz SMSów zostaną zaoferowane przelewy online (w tym blik), PayPal, PSC oraz DirectBiling (to najpóźniej).
Szczegóły podam dopiero za jakiś czas, jednakże bądźcie cierpliwi 🙂 Oczywiście to oferta dla osób fizycznych, dla firm nieco później 🙂

W dniu 14.04.2019 o 10:22, daffik napisał:

Przyszła, wieczorem opóźnienia są, ale w dzień okej 😉 zarówno mi i znajomemu wymienili 

Zwykle gdy mają być opóźnienia, stosowna informacja pojawia się na fanpage jeszcze rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×