Skocz do zawartości

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Serwisy, o których wszyscy zapomnieli


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie macie wrażenia, że cały czas pojawiają się nowe serwisy społecznościowe, a jednak Facebook, Instagram i Twitter cały czas nie schodzą ze sceny? Myślałem ostatnio o sieciowych miejscach, które wszyscy zapomnieliśmy. A wiele z nich była na swój sposób super. 
 Zacznę od serwisu, którego wciąż używam. Raczej z przyzwyczajenia i sentymentu niż faktycznej użyteczności, bowiem w niczym nie przypomina już czasów swojej świetności. Last.fm był niegdyś specjalnym miejscem w sieci. Serwisem łączącym miłośników muzyki, którzy chcieli nawiązać nowe znajomości skupiające się wokół dźwięków. Nie wiem jak w innych gatunkach muzycznych, ale w przypadku ciężkiego grania tego typu znajomości oznaczały wspólne polecanie sobie kapel i płyt, wyjścia na koncerty czy nawet nawiązywanie wieloletnich przyjaźni. 
 Last.fm opierało się na tak zwanym scrobblowaniu, czyli odczytywaniu każdego utworu puszczonego w odtwarzaczu z podłączoną wtyczką last.fm. Serwis pokazywał co dokładnie jest w tej chwili odsłuchiwane, a następnie zapisywał te dan tworząc zestawienia tygodniowe, miesięczne czy roczne. Wszelkiego rodzaju „topki”, do tego fajnie przedstawiane grafikami po podpięciu odpowiednich pluginów. Ze swojego konta można było zrobić fajnie wyglądające miejsce, zachęcające do kontaktu osoby o podobnych gustach muzycznych. Był moment, w którym opłacałem Radio Last.fm, które naprawdę sprawnie podpowiadało mi nową muzyką – zdecydowanie lepiej niż dzisiejszy Radar Premier w Spotify. Co więcej, Last.fm posiadało fajnie działający mechanizm muzycznych ‚sąsiadów’, podsuwający miłośników podobnych dźwięków. Wiele z tych znajomości przeniosłem w inne miejsca, ale doskonale pamiętam jak Last.fm funkcjonował pełną parą i przez długi czas był moją stroną startową w przeglądarce. A dziś? Niby są jakieś raporty, niby dalej zlicza utwory i tworzy zestawienia, ale większość użytkowników już dawno w Last.fm uciekła i nawet najbardziej aktywne profile sprzed lat są już nieaktywne. A szkoda, bo ta nisza była totalnym przeciwieństwem śmietnika, który mam dziś na Facebooku. ... 
 
 Czytaj więcej na: https://antyweb.pl/serwisy-o-ktorych-wszyscy-zapomnieli/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...