Jump to content

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Recommended Posts

 • admin

Counter Strike ma ogromną rzeszę fanów. Nic więc dziwnego, że społeczność ta cały czas rośnie i – co najważniejsze – rozwija się. Fani gry nie tylko dzielą się coraz to nowymi strategiami i taktykami, ale też – znajdują sposoby na to, aby łączyć tych, dla których Counter Strike jest prawdziwą pasją. W ten sposób, nie tylko budowane są nowe społeczności i grupy. Doświadczeni gracze znaleźli bowiem doskonały sposób na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć realnie zarabiać na graniu w ulubiony tytuł. Jednym z najpopularniejszych sposobów jeśli chodzi o zarabianie na graniu w Counter Strike, jest... Stworzenie własnej sieci serwerów. Jak jednak to zrobić? Od czego zacząć? Sprawdźmy!

 

Założenie serwera CS:Go - od czego zacząć?

 

Sam pomysł założenia własnej sieci serwerów CS:GO, to dopiero początek naszej drogi do zarabiania realnych pieniędzy. To, od czego musimy zacząć, to... Inwestycja. Niestety, jeśli chcemy czerpać korzyści z bycia właścicielem serwera, najpierw musimy w to przedsięwzięcie nieco zainwestować. To bardzo podobny model działania, jak w przypadku zakładania własnej firmy – start nigdy nie jest prosty i wymaga nakładów finansowych. Z czasem jednak wszystko nam się zwraca z nawiązką. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Pierwszym wydatkiem, z którym będziemy musieli się liczyć, jeśli marzymy o założeniu własnej sieci serwerów CS:GO, jest hosting. Musimy znaleźć odpowiedni i uiścić opłatę za korzystanie z niego. Wysokość opłat za korzystanie z hostingu jest bardzo zróżnicowana – firm, które oferują takie usługi jest bardzo dużo. Innymi słowy – jest w czym wybierać. Nie jest jednak powiedziane, że nasz serwer musi stać na hostingu. Mamy jeszcze inne możliwości, jeśli chodzi o jego postawienie. Są to:

●     dedykowana maszyna,

●     VPS.
 

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie trzy rozwiązania, jeśli chodzi o miejsce, na którym będzie stał nasz serwer, hosting jest zdecydowanie najpopularniejszą i najczęściej wybieraną opcją.

 

Czym powinien charakteryzować się bezpieczny i przyjazny dla graczy serwer CS:GO?

 

Kiedy mamy już wybrany odpowiedni hosting, musimy zastanowić się, jak chcemy aby nasz serwer działał. Na czym najbardziej nam zależy i – co najważniejsze: Co sprawi, że wokół serwera zgromadzi się liczna społeczność?

To, od czego musimy zacząć, to zadbanie o bezpieczeństwo na serwerze. Największym zagrożeniem są oczywiście ataki DDOS, przed którymi musimy zabezpieczyć serwer. Należy też wprowadzić odpowiedni regulamin oraz udostępnić go użytkownikom. Musimy być w tym przypadku konsekwentni: Jeśli któryś z graczy złamie daną zasadę, musi ponieść konsekwencje. Jeśli będziemy pobłażliwi, na naszym serwerze bardzo szybko zapanuje chaos. Ten z kolei nie będzie sprzyjał jego rozwojowi.

 

Troska o bezpieczeństwo serwera to jednak nie wszystko. Kolejnym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, kiedy zakładamy własny serwer, jest niski ping. Warunek ten jest konieczny do spełnienia. Serwery, na których ping jest bardzo wysoki, nie rozwijają się tak, jak powinny. Przyczyną jest oczywiście brak odpowiedniego komfortu gry. W przypadku gier online, w których gramy drużynami lub solo, ping odgrywa niezwykle ważną rolę. Im niższy – tym lepiej. Warunkuje on przede wszystkim czas gry i tego co się w grze dzieje. Przykładowo: przy zbyt niskim pingu, możemy np. nie zauważyć, że ktoś do nas strzela, a w efekcie – możemy przegrać np. mecz rankingowy.

 

Kolejnym i w zasadzie ostatnim czynnikiem, o który musimy zadbać, kiedy stawiamy własny serwer, jest przyjazny dla użytkowników oraz profesjonalny support. Rozwiązywanie wszelkich kwestii technicznych, moderacja serwera czy prace związane z jego konserwacją – to czynniki, którymi powinien zajmować się support. Dobrze, jeśli zaangażujemy w niego osoby, które znają się na rzeczy a dodatkowo będą odznaczały się komunikatywnością. W ten sposób sprawimy, że gracze, którzy będą korzystali z naszego serwera, będą czuli się na nim dobrze. A jeśli tak się stanie – z czasem z pewnością ich liczba będzie rosnąć. Najczęściej wykorzystywanym skryptem w celu osiągnięcia dobrej komunikacji między administracją a użytkownikami jest komercyjne (płatne) forum Invision Power Board (IPB), dysponuje on szerokim spektrum rozwoju, umożliwia nadawanie rang uczestnikom i łatwe urozmaicenie graficzne rozmowy. Inne skrypty forum to m.in. Vbulletin, Xenforo itp. Dodatkowym oprogramowaniem potrzebnym do działania sieci jest na przykład skrypt automatycznych płatności sms za rangę VIP.

 

steamuserimages-a.akamaihd.net.jpg

 

Konfiguracja serwera CS:GO – co to znaczy?

 

Konfiguracja serwera, to kolejny, bardzo ważny czynnik o który musimy zadbać, jeśli chcemy aby serwer się rozwijał. Co jednak mieści się pod tym pojęciem? Przede wszystkim, chodzi o wgranie odpowiednich modów oraz pluginów. Mają one za zadanie sprawiać, aby serwer działał bez zarzutów, a co za tym idzie – aby rozgrywka była jak najbardziej przyjemna. Za kontrolę nad różnymi wtyczkami (wspomnianymi pluginami) oraz modami powinni odpowiadać moderatorzy i administratorzy serwera.

Jeśli wykażemy się dbałością o konfigurację naszego serwera, możemy być niemalże pewni, że osiągnęliśmy 50% sukcesu, jeśli chodzi o popularność naszego serwera CS:GO, a co za tym idzie – o krok bliżej od zarabiania na nim.

 

Zarabianie na serwerze CS:GO – na czym polega?

 

Dotarliśmy do miejsca, w którym mamy serwer, jest on dobrze skonfigurowany. Zaangażowaliśmy w jego prowadzenie doświadczonych i wykwalifikowanych informatyków. Mamy jasny regulamin i na serwerze zaczynają pojawiać się gracze. Skąd zatem czerpać zysk? Tak, jak w przypadku każdej firmy czy przedsiębiorstwa, podstawową metodą, jeśli chodzi o zarabianie na serwerach CS:GO, jest oferowanie usług.

 

Skoro pojawił się temat oferowania usług, automatycznie zaczynamy się zastanawiać, czy musimy prowadzić działalność gospodarczą, aby móc je świadczyć. Otóż nic bardziej mylnego. Serwer CS:GO może założyć każdy, nie ma konieczności zakładania do tego celu własnej działalności gospodarczej. Co więcej – wcale nie trzeba być pełnoletnim, aby taki serwer założyć. Jak zatem czerpać zyski? Są dwa sposoby uiszczania opłat za oferowane na serwerach CS:GO usługi. Pierwszą z nich są SMS-y. Ich koszt uzależniony jest oczywiście od rodzaju świadczonej usługi, czasu jej trwania. Musimy jednak pamiętać, że w koszt płatnych SMS-ów, wliczona jest także opłata dla operatora. Stąd też, oczywiście da się czerpać korzyści finansowe z płatnych SMS-ów, ale aby ten zysk był duży, musimy bardzo dużo takich usług sprzedać.

 

Drugim sposobem, za pomocą którego możemy pobierać opłaty za usługi świadczone na serwerze, jest API. Najprościej rzecz ujmując, jest to system, który umożliwia dokonywanie płatności online np. za wykupienie usługi na serwerze. Wykorzystywany jest on także do prowadzenia mikro transakcji w grach – np. w tych telefonicznych.

Reasumując: ile realnie jesteśmy w stanie zarobić na naszym serwerze CS:GO? Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Wiele zależy od ilości graczy, która zgromadzi się wokół serwera. Nie bez znaczenia jest też jakość obsługi. No i oczywiście ma znaczenie to, czy posiadamy jeden serwer, czy kilka. Na początek dobrze jest założyć jeden serwer i wokół niego zgromadzić społeczność. Jeśli to się nam uda, jesteśmy w stanie zarobić przez miesiąc – po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem serwera i potencjalnymi opłatami za usługi świadczone dla nas przez administratorów i moderatorów – około 400 zł. Jeśli jednak mamy więcej niż jeden serwer, zysk ten będzie większy. Prawdą jest, że najbardziej doświadczeni, jeśli chodzi o zakładanie serwerów, są w stanie zarobić nawet około 1000 zł miesięcznie.

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By inferno2230
   Cześć,
   Mam tu kilka propozycji / błędów dotyczących tabeli serwerów.
   1.
   Brak tłumaczenia?
   2.Nie działają polskie znaki w nazwie serwera + znaki specjalne typu "⚹"
   3. Dodajcie opcje zmiany lokalizacji serwera (Niektóre ipki np w OVH wskazują "Francja" a serwery fizycznie są w "Polska", to jest zależne od adresów, więc opcja wręcz wymagana.
  • By inferno2230
   Cześć,
   Mam pewien problem z dodaniem serwera teamspeak3 do listy.
   Jak większość serweró mam zablokowany port query (10011) i mają do dostęp tylko ip z whitelisty, próbując dodać serwer do tabelki nie mogę tego zrobić ponieważ nie znam ip forum i nie mogę pozwolić mu na połączenie z query teamspeaka, bez tego tabelka nie pobierze danych i ja tak jak i wiele innych osób nie będzie mogła dodać swoich serwerów.
   Jeżeli chcecie spis serwerów ts3 to musicie podać ip które odpowiada za forum lub serwer na którym stoi (zależy z jakiego ip są połączenia wychodzące od was).
   Potwierdzi to zapewne xxxx innych osób, że takie coś jest wymagane i to nie jest tylko moje indywidualne ustawienie, ale większości serwerów które są zabezpieczone.
  • By d0naciak
   Witam, mam do sprzedania sieć serwerów 1s2k. Po ponad dwuletniej przygodzie z siecią ze względu na brak czasu jestem po prostu zmuszony ją sprzedać, aby nie ciągnąć jej w dół. Zależy mi na tym, aby nowy właściciel był w stanie się nią porządnie zająć, więc możliwe, że będę w stanie sprzedać ją za mniej jeżeli dany kandydat X będzie bardziej odpowiedni od kandydata Y, mimo iż Y jest w stanie zapłacić za sieć więcej.
   Ofertę, w której wypisałem co wchodzi w jej skład udostępniłem na dysku Google, mam nadzieję że nie będzie to dla administracji problem. Tak mi jest po prostu wygodniej. 
   Link do oferty: https://docs.google.com/document/d/18gT0hAfjPlj3MvUlnQkXg7tR2HSVMW7oTQvhJxhDHgQ/edit?usp=sharing
   Sprzedaż sieci będzie bardziej formą licytacji, wobec czego za cenę wywoławczą podaję 10 000 zł. Kwota ta przy odpowiednim zarządzaniu zwróci się pewnie w pół roku. 
    
   W kontakcie prywatnym jestem w stanie podać, ile udało się zarobić dzięki sieci w ciągu ostatnich 30 dni, bądź dłuższego czasu jeżeli kogoś to baardzo interesuje. 
   Kontakt ze mną można uzyskać poprzez:
   GG: 53722333 DIscord: d0naciak#4967 E-mail: [email protected] Wiadomość prywatną Niestety poprzez Steama nie ma co się dobijać, mam po prostu pełną listę znajomych. Preferowane formy to GG i Discord.
  • By Makaran
   Witam, zakupie styl na sieć serwerów CS.
   Styl chce aby był zakodowany, kwotę za owy styl prosiłbym na pw, dogadamy się 🙂
  • By Stworzyciel
   Oferta:
   Tworzenie stron/for WWW
   Konfiguracja serwera WWW
   Skonfigurowanie strony na gotowych do tego silnikach (np. WordPress, Joomla, PrestaShop, MyBB, IPB, Discourse)
   Konfiguracja podstawowego firewalla dla stron WWW
   Napisanie strony/wtyczki do strony WWW (cena ustalana indywidualnie)
   Tworzenie serwerów gier i głosowych
   Instalacja i konfiguracja serwerów gier (np. Minecraft, CS 1.6,CS:GO, Rust, Hurtworld, TeamSpeak3)
   Napisanie pluginów/edycja już aktualnych dla serwera gier
   Zrobienie paczek pod serwer unikatowych !
   Napisanie botów pod serwery TeamSpeak3/Discord
   Pomoc przy organizacji turniejów e-sportowych
    
   Kontakt tutaj lub 
   GG-70335682
   fb: https://www.facebook.com/Tworzenie-StronForSerwerów-GIER-100358538696876
×
×
 • Create New...