Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Recommended Posts

 • admin

Counter Strike ma ogromną rzeszę fanów. Nic więc dziwnego, że społeczność ta cały czas rośnie i – co najważniejsze – rozwija się. Fani gry nie tylko dzielą się coraz to nowymi strategiami i taktykami, ale też – znajdują sposoby na to, aby łączyć tych, dla których Counter Strike jest prawdziwą pasją. W ten sposób, nie tylko budowane są nowe społeczności i grupy. Doświadczeni gracze znaleźli bowiem doskonały sposób na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć realnie zarabiać na graniu w ulubiony tytuł. Jednym z najpopularniejszych sposobów jeśli chodzi o zarabianie na graniu w Counter Strike, jest... Stworzenie własnej sieci serwerów. Jak jednak to zrobić? Od czego zacząć? Sprawdźmy!

 

Założenie serwera CS:Go - od czego zacząć?

 

Sam pomysł założenia własnej sieci serwerów CS:GO, to dopiero początek naszej drogi do zarabiania realnych pieniędzy. To, od czego musimy zacząć, to... Inwestycja. Niestety, jeśli chcemy czerpać korzyści z bycia właścicielem serwera, najpierw musimy w to przedsięwzięcie nieco zainwestować. To bardzo podobny model działania, jak w przypadku zakładania własnej firmy – start nigdy nie jest prosty i wymaga nakładów finansowych. Z czasem jednak wszystko nam się zwraca z nawiązką. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Pierwszym wydatkiem, z którym będziemy musieli się liczyć, jeśli marzymy o założeniu własnej sieci serwerów CS:GO, jest hosting. Musimy znaleźć odpowiedni i uiścić opłatę za korzystanie z niego. Wysokość opłat za korzystanie z hostingu jest bardzo zróżnicowana – firm, które oferują takie usługi jest bardzo dużo. Innymi słowy – jest w czym wybierać. Nie jest jednak powiedziane, że nasz serwer musi stać na hostingu. Mamy jeszcze inne możliwości, jeśli chodzi o jego postawienie. Są to:

●     dedykowana maszyna,

●     VPS.
 

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie trzy rozwiązania, jeśli chodzi o miejsce, na którym będzie stał nasz serwer, hosting jest zdecydowanie najpopularniejszą i najczęściej wybieraną opcją.

 

Czym powinien charakteryzować się bezpieczny i przyjazny dla graczy serwer CS:GO?

 

Kiedy mamy już wybrany odpowiedni hosting, musimy zastanowić się, jak chcemy aby nasz serwer działał. Na czym najbardziej nam zależy i – co najważniejsze: Co sprawi, że wokół serwera zgromadzi się liczna społeczność?

To, od czego musimy zacząć, to zadbanie o bezpieczeństwo na serwerze. Największym zagrożeniem są oczywiście ataki DDOS, przed którymi musimy zabezpieczyć serwer. Należy też wprowadzić odpowiedni regulamin oraz udostępnić go użytkownikom. Musimy być w tym przypadku konsekwentni: Jeśli któryś z graczy złamie daną zasadę, musi ponieść konsekwencje. Jeśli będziemy pobłażliwi, na naszym serwerze bardzo szybko zapanuje chaos. Ten z kolei nie będzie sprzyjał jego rozwojowi.

 

Troska o bezpieczeństwo serwera to jednak nie wszystko. Kolejnym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, kiedy zakładamy własny serwer, jest niski ping. Warunek ten jest konieczny do spełnienia. Serwery, na których ping jest bardzo wysoki, nie rozwijają się tak, jak powinny. Przyczyną jest oczywiście brak odpowiedniego komfortu gry. W przypadku gier online, w których gramy drużynami lub solo, ping odgrywa niezwykle ważną rolę. Im niższy – tym lepiej. Warunkuje on przede wszystkim czas gry i tego co się w grze dzieje. Przykładowo: przy zbyt niskim pingu, możemy np. nie zauważyć, że ktoś do nas strzela, a w efekcie – możemy przegrać np. mecz rankingowy.

 

Kolejnym i w zasadzie ostatnim czynnikiem, o który musimy zadbać, kiedy stawiamy własny serwer, jest przyjazny dla użytkowników oraz profesjonalny support. Rozwiązywanie wszelkich kwestii technicznych, moderacja serwera czy prace związane z jego konserwacją – to czynniki, którymi powinien zajmować się support. Dobrze, jeśli zaangażujemy w niego osoby, które znają się na rzeczy a dodatkowo będą odznaczały się komunikatywnością. W ten sposób sprawimy, że gracze, którzy będą korzystali z naszego serwera, będą czuli się na nim dobrze. A jeśli tak się stanie – z czasem z pewnością ich liczba będzie rosnąć. Najczęściej wykorzystywanym skryptem w celu osiągnięcia dobrej komunikacji między administracją a użytkownikami jest komercyjne (płatne) forum Invision Power Board (IPB), dysponuje on szerokim spektrum rozwoju, umożliwia nadawanie rang uczestnikom i łatwe urozmaicenie graficzne rozmowy. Inne skrypty forum to m.in. Vbulletin, Xenforo itp. Dodatkowym oprogramowaniem potrzebnym do działania sieci jest na przykład skrypt automatycznych płatności sms za rangę VIP.

 

steamuserimages-a.akamaihd.net.jpg

 

Konfiguracja serwera CS:GO – co to znaczy?

 

Konfiguracja serwera, to kolejny, bardzo ważny czynnik o który musimy zadbać, jeśli chcemy aby serwer się rozwijał. Co jednak mieści się pod tym pojęciem? Przede wszystkim, chodzi o wgranie odpowiednich modów oraz pluginów. Mają one za zadanie sprawiać, aby serwer działał bez zarzutów, a co za tym idzie – aby rozgrywka była jak najbardziej przyjemna. Za kontrolę nad różnymi wtyczkami (wspomnianymi pluginami) oraz modami powinni odpowiadać moderatorzy i administratorzy serwera.

Jeśli wykażemy się dbałością o konfigurację naszego serwera, możemy być niemalże pewni, że osiągnęliśmy 50% sukcesu, jeśli chodzi o popularność naszego serwera CS:GO, a co za tym idzie – o krok bliżej od zarabiania na nim.

 

Zarabianie na serwerze CS:GO – na czym polega?

 

Dotarliśmy do miejsca, w którym mamy serwer, jest on dobrze skonfigurowany. Zaangażowaliśmy w jego prowadzenie doświadczonych i wykwalifikowanych informatyków. Mamy jasny regulamin i na serwerze zaczynają pojawiać się gracze. Skąd zatem czerpać zysk? Tak, jak w przypadku każdej firmy czy przedsiębiorstwa, podstawową metodą, jeśli chodzi o zarabianie na serwerach CS:GO, jest oferowanie usług.

 

Skoro pojawił się temat oferowania usług, automatycznie zaczynamy się zastanawiać, czy musimy prowadzić działalność gospodarczą, aby móc je świadczyć. Otóż nic bardziej mylnego. Serwer CS:GO może założyć każdy, nie ma konieczności zakładania do tego celu własnej działalności gospodarczej. Co więcej – wcale nie trzeba być pełnoletnim, aby taki serwer założyć. Jak zatem czerpać zyski? Są dwa sposoby uiszczania opłat za oferowane na serwerach CS:GO usługi. Pierwszą z nich są SMS-y. Ich koszt uzależniony jest oczywiście od rodzaju świadczonej usługi, czasu jej trwania. Musimy jednak pamiętać, że w koszt płatnych SMS-ów, wliczona jest także opłata dla operatora. Stąd też, oczywiście da się czerpać korzyści finansowe z płatnych SMS-ów, ale aby ten zysk był duży, musimy bardzo dużo takich usług sprzedać.

 

Drugim sposobem, za pomocą którego możemy pobierać opłaty za usługi świadczone na serwerze, jest API. Najprościej rzecz ujmując, jest to system, który umożliwia dokonywanie płatności online np. za wykupienie usługi na serwerze. Wykorzystywany jest on także do prowadzenia mikro transakcji w grach – np. w tych telefonicznych.

Reasumując: ile realnie jesteśmy w stanie zarobić na naszym serwerze CS:GO? Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Wiele zależy od ilości graczy, która zgromadzi się wokół serwera. Nie bez znaczenia jest też jakość obsługi. No i oczywiście ma znaczenie to, czy posiadamy jeden serwer, czy kilka. Na początek dobrze jest założyć jeden serwer i wokół niego zgromadzić społeczność. Jeśli to się nam uda, jesteśmy w stanie zarobić przez miesiąc – po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem serwera i potencjalnymi opłatami za usługi świadczone dla nas przez administratorów i moderatorów – około 400 zł. Jeśli jednak mamy więcej niż jeden serwer, zysk ten będzie większy. Prawdą jest, że najbardziej doświadczeni, jeśli chodzi o zakładanie serwerów, są w stanie zarobić nawet około 1000 zł miesięcznie.

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, esej napisał:

Zarabianiu? No tak średnio bym powiedział 😄

Sieci CS:GO zarabiają, mam "kolegę" co ma sieć serwerów i coś zarabia, nie są to duże pięniądzę bo i tak to wkłada w sieć. Lecz tak. 

 

 Poradnik super napisany! 🙂

image.pngMASZ PROBLEM, SPRAWĘ PISZ PW! ❤️ 

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Mines napisał:

Sieci CS:GO zarabiają, mam "kolegę" co ma sieć serwerów i coś zarabia, nie są to duże pięniądzę bo i tak to wkłada w sieć. Lecz tak. 

 

 Poradnik super napisany! 🙂

 

Wychodzenie na plus, nie jest zarabianiem, bo prócz inwestowania pieniędzy inwestujesz też swój czas.

?small=8

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.03.2020 o 12:55, Mines napisał:

Sieci CS:GO zarabiają, mam "kolegę" co ma sieć serwerów i coś zarabia, nie są to duże pięniądzę bo i tak to wkłada w sieć. Lecz tak. 

 

 Poradnik super napisany! 🙂

Zanim zacznie się zarabiać na sieci to trochę czasu minie.

Bez nazwy-5.png

Wykonuję paczki na serwery oraz piszę pluginy na zlecenie!

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.03.2020 o 13:02, dev1 napisał:

To już nie ten etap Cs'a żeby móc na nim zarabiać. Kiedyś? jak najbardziej. Teraz to skarbonka na czas i pieniądze.

Nie zgodzę się, z swojego stanowiska mogę powiedzieć że sieć się zwraca i przynosi tyle polskich cebulionów że możemy kupować kolejne serwery na nią.

 • Super! 1

POMOGŁEM?  ZOSTAW PO SOBIE SERDUSZKO

SklepSMS.ovh - Najlepszy Sklep Usług na serwer CS:GO

PhLA01g.png

PluginySM.pl - Polski rynek pluginów SourceMod

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Roberrt napisał:

Nie zgodzę się, z swojego stanowiska mogę powiedzieć że sieć się zwraca i przynosi tyle polskich cebulionów że możemy kupować kolejne serwery na nią.

Liczysz swój własny poświęcony czas?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Cisu
   Witam. 
   Poszukujemy serwerów 1.6 oraz cs:go, masz serwer? Zapraszamy do nas.
   Również szukamy osób chętnych na rangi na naszym forum. 
   Na jakie dokładnie rangi? Już piszę! 
    
   + UBT
   + Redaktor 
   + Grafik
   + Opiekun Serwera (Only DD2)
   + Typer 
   Osoby chętne zapraszam do pisania podań. 
    
   Potrzebujemy aktywnych ludzi, aby od nowa rozkręcić owe forum. Każda pomoc się liczy. 😉 
  • By Cisu
   Witam. 
   Poszukujemy serwerów 1.6 oraz cs:go, masz serwer? Zapraszamy do nas.
   Również szukamy osób chętnych na rangi na naszym forum. 
   Na jakie dokładnie rangi? Już piszę! 
    
   + UBT
   + Redaktor 
   + Grafik
   + Opiekun Serwera (Only DD2)
   + Typer 
   Osoby chętne zapraszam do pisania podań. 
    
   Potrzebujemy aktywnych ludzi, aby od nowa rozkręcić owe forum. Każda pomoc się liczy. 😉 
  • By Balus
   IP: 185.7.105.82:27111
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [ONLY AWP]
   Sloty: 25
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 51.75.34.68:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [AWP+NS+BH]
   Sloty: 22
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 193.33.176.250:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathMatch]
   Sloty: 20
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.20.144:27050
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathMatch] #2
   Sloty: 20
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.24.169:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathMatch] #3
   Sloty: 20
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.19.183:27335
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathMatch] #4
   Sloty: 20
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.26.145:27055
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathMatch] #5
   Sloty: 20
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.236.12:27060
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathMatch Only Pistols]
   Sloty: 20
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 51.83.147.43:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [Warmup Server DM]
   Sloty: 21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 51.83.214.203:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [FFA ONLY MIRAGE]
   Sloty: 36
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.236.13:27125
   Nazwa:CS-POROBIENI.PL [FFA ONLY MIRAGE#2]
   Sloty: 25
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 51.38.142.73:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [FFA ONLY MIRAGE#3]
   Sloty:21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 54.38.143.77:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [FFA ONLY MIRAGE#4]
   Sloty: 21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 54.38.205.231:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [JailBreak]
   Sloty: 31
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 193.33.177.210:27050
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathRun+Klasy] #1
   Sloty: 21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.236.13:27045
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathRun+Klasy] #2
   Sloty: 25
   Platforma:Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.236.13:27065
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [DeathRun+Klasy] #3
   Sloty: 21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 193.33.177.34:27040
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [Surf + RPG]
   Sloty: 21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.26.145:27035
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [Surf + KLASY]
   Sloty: 21
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 145.239.20.144:27040
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [Arena 1 vs 1] #1
   Sloty: 26
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 54.38.202.2:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [Arena 1 vs 1] 2#
   Sloty: 32
   Platforma: Steam
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: 54.38.134.6:27015
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [FFA 5VS5]
   Sloty: 11
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)


   IP: ts.cs-porobieni.pl:10129
   Nazwa: CS-POROBIENI.PL [TEAMSPEAK 3]
   Sloty: 115
   Forum: CS-POROBIENI.PL
   Lokalizacja: PL (Warszawa)
    
   Siec tworzona z pasja, prężnie rozwijajacą się. Posiadamy serwery CS GO. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Profesjonalne podejście administracji jak i adminów tworzy wspaniałą atmosferę na sieci. Jeśli masz chęć poznać nowych, wartościowych ludzi, a także chcesz spędzić milo czas w przerwie od grania to koniecznie nas odwiedź!
   Zespól CS-Porobieni.pl  organizuje bardzo często różne konkursy, w których są do wygrania m.in. Vipy na serwerach!
   Dołóżymy wszelkich starań byś czul się u nas na sieci komfortowo. Doświadczona administracja, zaawansowany system banów zapewnia wysoki poziom ochrony przed oszustami.
   Serdecznie zapraszamy! Nie pożałujesz 
  • By rabbit.
   Cześć,
     chciałbym zasięgnąć opinii, na ile ewentualnie mógłbym wycenić serwery.
   Hosting: 1s1k 128TR
   Only AWP: https://www.gametracker.com/server_info/145.239.237.135:27015
   https://gosetti.pl/serwery/145.239.237.135:27015
   Opłacone: 29dni
   5VS5:    https://www.gametracker.com/server_info/91.224.117.94:27395
   https://gosetti.pl/serwery/91.224.117.94:27395
   Opłacone: 31dni
   5VS5#2: https://www.gametracker.com/server_info/91.224.117.91:27300
   https://gosetti.pl/serwery/91.224.117.91:27300
   Opłacone: 26dni
   5VS5#3: https://www.gametracker.com/server_info/145.239.237.67:27015
   https://gosetti.pl/serwery/145.239.237.67:27015
   Opłacone: 13dni
    
   Serwery nie posiadają aktywnych reklam.
    
   Uprzedzając zainteresowanych, moje zapytanie wynika z czystej ciekawości. Nie ogłaszam się ze sprzedażą.
    
   Pozdrawiam
  • By KaMix
   Sprzedam sieć serwerów CSPotegowo.pl. W skład wchodzi
   Domena CS-Potegowo.pl (opłacona do 23 marca 2021 roku) Domena CSPotegowo.pl (opłacona do 8 kwietnia 2021 roku) Domena csptg.pl (opłacona do 6 kwietnia 2021 roku) VPS na którym stoi forum oraz sourcebans (opłacony do 8 września 2021 roku) Serwer dedykowany na którym stoją serwery (więcej informacji pw) Licencja na styl forum Sprzedaję tą sieć ponieważ nie mam wystarczająco czasu, aby przyłożyć się do rozwoju tej sieci. 
   Cena: 1700 zł (do negocjacji)
   Kontakt pw na forum.
×
×
 • Create New...