Jump to content
xWangan

VPPGamingNetwork - Zarabiaj na reklamach

Recommended Posts

imageproxy.php?img=https%3A%2F%2Fi.imgur

VPPGamingNetwork umożliwia nam zarabianie na naszych serwerach poprzez wyświetlanie reklam(zarówno video jak ad banerów) w oknach MOTD naszym graczom. Jako iż pojawia się tym coraz większe zainteresowanie to udostępniam trochę informacji w tym temacie.

Jak zacząć zarabiać z VPP?

1. Zaczynamy od zarejestrowania się w serwisie VPP poprzez VPPGamingNetwork.com.
  2. Musimy zaczekać na akceptację przez administrację. W celu potwierdzenia danych zazwyczaj ktoś z VPP doda was na steamie i poprosi o weryfikację kilku danych, także radzę tego pilnować aby nie czekać 2 tygodnie na potwierdzenie konta.
  3. Po akceptacji otrzymacie od osoby która zweryfikowała Wam konto link VPP do zarabiania (dla przykładu podaję link który otrzymałem: http://vppgamingnetwork.com/Client/Content/1305)
  4. Pobieramy najnowszą wersję pluginu. Jako że plugin jest co jakiś czas aktualizowany, to zamiast dodawać tutaj download zapraszam do tego tematu: KLIK
  5. Wgrywamy pobrany plugin na serwer.
  6. Edytujemy plik plugin.vpp_adverts.cfg, który znajduje się w .../cfg/sourcemod. Na końcu pliku znajduje się cvar sm_vpp_url do którego wklejamy otrzymany wcześniej link. Resztę konfigurujemy według uznania.
  7. To praktycznie tyle, teraz wystarczy zrestartować serwer. Jeśli zrobiliście wszystko poprawnie to po jakimś czasie (średnio 3h) w statystykach live powinny zacząć wam się wyświetlać odpowiednie dane.

Frequently Asked Questions:

Pytanie: Jakie są formy wypłaty zarobionych pieniędzy?

Odpowiedź: Paypal / Bitcoin.

Pytanie: Jak często są dokonywane wypłaty?

Odpowiedź: Wypłaty zawsze są dokonywane w systemie NET30.

Pytanie: Jaki jest CPM dla reklam video oraz adbanerów?

Odpowiedź: Jeśli chodzi o Polskę, to w przypadku ad banerów nie ma stałego CPM. Jednego dnia zarobicie więcej, innego mniej. Ale ważne że jest cokolwiek. Jeśli chodzi o reklamy video to w chwili pisania tego tematu jest CPM 2,65$. Dodaję link do oficjalnej strony z informacjami na ten temat (jest ogólnikowy): http://vppgamingnetwork.com/rates/rates.html

Copyright © 2016 xWangan. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Edited by xWangan

Mała aktualizacja. Na OBECNĄ chwilę podania dla Polskich community będą rozpatrywane negatywnie. Zostaje tak do czasu gdy któreś z obecnych zrezygnuje lub zwiększy się liczba kampanii dla naszego kraju. Z tego co słyszałem jest obecnie ok. 5 podań z naszego kraju, także jeśli ktoś z Was takie składał to do czasu aż zrobi się miejsce musicie korzystać z innych serwisów - motdgd/pinion (polecam piniona).

Lista krajów z których obecnie są akceptowane podania:

• USA
  • CA
  • UK
  • France
  • AU
  • Singapore
  • Germany

Jako że kilka osób miało wątpliwości co do ich wypłacalności, dodaję moją wypłatę. Swoją drogą wypłaty są w systemie NET30 ale idą dużo szybciej, ja dostałem już dziś.

4cf732705a6e76110a761b9bcb9625bc.png

6 minut temu, szogun napisał:

To teraz się z ilu serwerów i jaki czas posiadałeś reklamę za nim dostałeś przelew

3 serwery, dość sporo reklam. Pieniądze na screenie są za miesiąc październik, czyli można łatwo policzyć iż dostałem kilkanaście godzin po podliczeniu całego miesiąca.

Wcale tak nie powala jak z 3 serwerów, może nie ma co równać ale gdy testowałem shorte z samego jednego serwera 15 slotowego zyski wychodziły 2$ dziennie ale niestety musiałem zrezygnować z racji że motd nie jest skuteczny do umieszczania reklam

12 minut temu, szogun napisał:

Wcale tak nie powala jak z 3 serwerów, może nie ma co równać ale gdy testowałem shorte z samego jednego serwera 15 slotowego zyski wychodziły 2$ dziennie ale niestety musiałem zrezygnować z racji że motd nie jest skuteczny do umieszczania reklam

No trochę trudno porównywać z shorte które ma sporo reklam dla Polskiego regionu(częściowo ze względu na ich pochodzenie), aczkolwiek jest odrobinę różnica. W przypadku VPP można zacząć zarabiać w 5 minut, kiedy z shorte trzeba troszkę porobić. No i też trzeba brać pod uwagę, że jeśli osoby z Twojego serwera nie będą w pełni oglądały reklam z shorte / naciskały SKIP AD twoje konto może być zablokowane.

Z tego zdaje sobie racje że u nich klikanie w skipad jest wymuszane, acz kolwiek nie wiem czy jest możliwość aby po prostu wymusić na takim oknie czas do zamknięcia go po x sekundach

21 minut temu, szogun napisał:

Z tego zdaje sobie racje że u nich klikanie w skipad jest wymuszane, acz kolwiek nie wiem czy jest możliwość aby po prostu wymusić na takim oknie czas do zamknięcia go po x sekundach

Nie ma takiej możliwości już, kiedyś była aczkolwiek z updatem CS:GO ją wycofali.

10 godzin temu, xWangan napisał:

Nie ma takiej możliwości już, kiedyś była aczkolwiek z updatem CS:GO ją wycofali.

Jednak jest możliwość wymuszenia czegoś takiego :)

Mam pytanie, czy coś jest nie tak z moim serwerem? Ponieważ gdy używam shorte miałem 5$ po ok. miesiącu, a używałem go na dwóch mocno rozwiniętych serwerach. 
Natomiast kolega szogun pisze wyżej że 2$ wyciągnął w ciągu jednego dnia. 
Gdy używałem motdgd na początku zyski leciały dość mocno w górę lecz po 2 miesiącach nie mogłem uzbierać nawet 1 dolara więc chce się upewnić czy wina leży po mojej stronie czy nie?  

Dnia 20.11.2016 o 18:12, Trawa napisał:

Mam pytanie, czy coś jest nie tak z moim serwerem? Ponieważ gdy używam shorte miałem 5$ po ok. miesiącu, a używałem go na dwóch mocno rozwiniętych serwerach. 
Natomiast kolega szogun pisze wyżej że 2$ wyciągnął w ciągu jednego dnia. 
Gdy używałem motdgd na początku zyski leciały dość mocno w górę lecz po 2 miesiącach nie mogłem uzbierać nawet 1 dolara więc chce się upewnić czy wina leży po mojej stronie czy nie?  

Nie wiem jak to wygląda z shorte bo nie korzystałem. Jeśli chodzi o motdgd to po prostu nie mają od dawna kampanii reklamowych dla Polski, więc nawet wynik 1$ byłby u nich dobry. W porównaniu do VPP powiem tyle, są miesiące gdzie wyciąga się na kilku serwerach 50+ $, są miesiące gdy nie ma reklam i jest to tylko 10$. Ale zawsze coś jest, nie ma mowy o próbach dobicia 1$. No i co też jest dobre od początku swojej działalności wypłaty idą w systemie NET 3.

Przed chwilą, xBBBay ? napisał:

Zrobiłem dwa konta na tym VPP, żadne nie działa, żadne nie aktywowane.

Proponuję przeczytać post nr. 2 w tym temacie. VPP nie akceptuje każdego, ważne jest aby osoby które już są coś zarabiały. W tamtym miesiącu było optymalnie, w tym miesiącu było trochę mniej reklam więc trudno aby ilość miejsc się zwiększyła.

Tak samo, z shorta ok ~6-7$ miesięcznie, chciałbym zobaczyć jaki tutaj wynik był zrobił.

z motdgd nie ma reklam, i tam ok. 1$ zarobiłem.

Edited by xBBBay ?