Recommended Posts

To niezła jakość 128 TR za 1.50 PLN za slot. 

5 minut temu, Neste napisał:

Testowałeś?

Nie, więc po co komentujesz :)?

Zakupiłem 1 serwer, zapowiada się dobrze :) Pingi dosyć dobre

3 godziny temu, Neste napisał:

Oferta 1,5zł za slot 128TR jest tylko przez pierwszy miesiąc z okazji otwarcia jej u nas, przedłużenie 1,8zł pamiętaj również, że lokalizacja jest Francuska nie Polska stąd mamy inne ceny. 

Napisano (edytowany)

Zacznijmy od kwestii podstawowej: nie ma praktycznie żadnej różnicy między 1.50 PLN a 1.80 PLN. Przy 32 slotach to jest około 10 PLN dodatkowego zarobku.

Następna kwestia to taka, że 128TR zjada bardzo dużo zasobów i nie ma żadnej możliwości utrzymania go powyżej 25 slotów. Wszystko dlatego, że nie ma wielowątkowości na CS:GO, wiec serwer automatycznie nie ma skąd pobrać brakującej mocy. Nie wspomnę o tym, że nawet przy 15-20 slotach serwer potrafi zjeść momentami 90% całego rdzenia z czystym SourceMod'em, a przecież bez niego większość serwerów społecznościowych nie będzie w stanie skonfigurować swojego serwera do właściwych celów. Więc jeśli @HostPlay.pl chce utrzymać taką cenę za slot, to:

• albo musi stosować większy overselling na maszynie, co spowoduje skakanie TR 128 do nawet 80;
  • albo musi dzierżawić / kupować w serwerowni tańszą maszynę ( m.in. z gorszym procesorem ), co również przełoży się na skakanie TR 128, więc nie będzie to "prawdziwe 128 TR";
  • albo ostatecznie musi dopłacać do usług, które świadczy - a wątpię, że to robi dlatego, że każda firma musi przecież zarabiać i opłacać pomoc techniczną;

Należy pamiętać, że w cenie slotów wchodzą również usługi, tj. pomoc techniczna dla serwerów, a także do wdrażania nowości w panelu - nikt za darmo tego przecież nie będzie robił.

Chyba, że w @HostPlay.pl pracuje właściciel jako pomoc techniczna, czyli de facto zajmuje się tym jedna osoba. I może tak być, bo tak było na większości tego typu hostingach. 

Dnia 10.06.2017 o 16:25, Mesharsky | H2K napisał:

Testowałeś?

Nie, więc po co komentujesz :)?

Zawsze w cenę usługi wchodzi zakres świadczeń, więc ona z czegoś wynika. Dlatego, jeśli jest tak tanio, to muszą na czymś oszczędzać.

Sądząc po niskim poziomie wstawianych postów na fanpage facebook, uważam, że hosting prowadzi tylko jedna osoba z niskim wiekiem. Zresztą, wystarczy sobie sprawdzić NIP: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=39a3b8a7-921f-4bb8-89ea-9632117c0f54 i w google maps: https://www.google.pl/maps/@52.1905015,21.1789527,3a,75y,276.15h,81.75t/data=!3m7!1e1!3m5!1sNGjPKD6vYNN_DbXNkFpOwQ!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DNGjPKD6vYNN_DbXNkFpOwQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D272.19165%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656 

Nie wiem natomiast jakie są stawki dla SMS-Premium. Wiem tylko, że jest to HomePay.pl, które na starcie daje 48%. Więc jeśli mają więcej niż 50%, to muszą dopłacać do tego -> http://homepay.pl/public/files/offers/oferta_sms_pr_pl.pdf

Podsumowując: 

Znam się na swojej pracy. Doświadczenie w tej dziedzinie pozwala mi obiektywnie wypowiedzieć się w tej sprawie. Mam wrażenie, jakby HostPlay był kolejnym hostingiem stworzonym dla dzieci z niskimi cenami. 

Proponuję, żeby @HostPlay.pl wstawiło do postu szczegóły dot. parametrów maszyn z ECO ATM oraz OVH i wtedy będziemy mogli jeszcze więcej ocenić.

Edytowano przez Neste

@Neste powiedz mi taką jedną rzecz. Masz u nich jakieś serwery ? Ja mam jeden, 32 slotowy na TR128 i wyobraź sobie że spisuje się dużo lepiej jak te z 1s1k czy Pukawki, mimo że jest tu dużo taniej. Zanim napiszesz kolejny post polecam wejść na jakiś serwer stojący na @HostPlay.pl i zobaczyć komfort gry na nim, a dopiero snuć jakieś przypuszczenia :)

Napisano (edytowany)

Ktoś Ci płaci za pisanie tych wypocin nisko-merytorycznych? Większość serwerów HostPlay nie jest zapełniona, co za tym idzie maszyny mają niski overselling. Ale jak wzrośnie liczba graczy, to i klienci będą narzekać. Zresztą, pochodziłem sobie po niektórych serwerach CS:GO i, np. 137.74.0.50:27025 jest VAR 1-2, gdy grało tam zaledwie 13-14 graczy. To nie jest normalna sytuacja, bo przy takiej ilości graczy posiadając 128 TR może być od czasu do czasu wystąpić skok do 1, ale mimo to wartość powinna wynosić 0.0x a nie 1-2.

Być może to też kwestia obciążenia serwera skinami, kosami, rękawiczkami, ale ten rzekomy 128 TR przy tylu graczach i takich dodatkach by nie wyrabiał? Niemożliwe. 

Zatem mamy czarno na białym, że te 128 TR jest wprost proporcjonalne do ceny - za 1.8 czy nawet 2.50 nikt nie da gwarancji utrzymania do 25 slotów takiej wartości, bo za dużo zjada zasobów.

A to, że ktoś ustawia tyle TR na więcej niż 25 slotów, to też jest głupota i musi się liczyć z tym, że nie będzie on stabilny. Ale do 25 slotów nie powinna ta wartość drgnąć więcej niż 1. 

Edytowano przez Neste
  • Like 1

Witaj, 

Neste z tego co piszesz masz dużo racji, jednak po pierwsze każdy hosting jest inny, na chwile obecną zajmuje się hostingiem sam więc nie mam dodatkowych kosztów oprócz opłat podatkowych, zusu i kosztów maszyn. Ze względu na współprace z ovh dostałem korzystną ofertę na pierwszą maszynę z tej lokalizacji dlatego mogłem na chwilę obecną zaproponować takie, a nie inne ceny. Na pewno po przeprowadzonych pracach i zrealizowaniu planów, które obecnie są tworzone ceny pójdą do góry. Co do stawek sms jeżeli tak bardzo cię to interesuje dostałem od homepay 53%, a 2% dorzuciłem na paysafecard obecnie tracę 15% wiec i tutaj mogę 2 procent dołożyć. Polityka się zmieni po wprowadzeniu autorskiego panelu gdzie nie będe uwiązany od osoby której nie ma, a kod jak wiesz jest zablokowany. Reszty nie będę komentował, bo uważam że nie ma to najmniejszego sensu. Tyle ode mnie życzę miłego dnia. 

• Like 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez LuQ
      Opis: Kupie rozkręcony serwer cs 1.6 Cena: Do uzgodnienia Płatność: Przelew/PSC Kontakt: Steam: LuQ GG: 33609775
    • Przez g
      Opis:   Sprzedam serwer CSGO 4 MAPS
      Cena:    do negocjacji
      Gametracker: https://www.gametracker.com/server_info/80.72.42.114:27015
      Płatność:   Przelew / Paypal
      Kontakt:   http://steamcommunity.com/id/czestiiiii/
      Allegro (nie wymagane):   Jeżeli będzie potrzeba oczywiście
      Zdjęcia: 

Mam na sprzedaż serwer TR128 - 32 sloty opłacony na 749 dni na hostingu 1s1k.pl
      Serwer wygasa 07.10.2019
      Serwer posiada dedykowane IP wraz z portem : 27015
      Jak i również opcje bez dopisku 1shot1kill.pl w nazwie.

• Przez Devcio123
      Opis:    Mam na sprzedanie lay na siec serwerow ;)
      Cena:    260
      Płatność:  Przelew/paypal
      Kontakt:   GG 46371674, pw na forum lub http://steamcommunity.com/id/happy9292929/
      Allegro (nie wymagane):  Tak
      Zdjęcia:  

• Przez Fabiankk96
      Witam Chętnie zakupie serwer 1vs1 w csgo

Opis: Witam Chętnie zakupie rozkręcony serwer 1vs1 csgo od 25+ slotów 128tick rate, na hostingu Pukawka żeby można było przenieść ten serwer na moje konto na pukawce. Cena: do 200zł Płatność: Paypal/Psc Kontakt: Steam - http://steamcommunity.com/id/FabianK96/
    • Przez SnowWolf
      Opis: Witam, kupię serwer CS:GO
      Cena: 250zł
      Płatność: przelew / paypal (może być allegro)
      Kontakt: 
      http://steamcommunity.com/id/SnowWolfik
      GG: 44302010

- Musi być zabezpieczony
      - Tryb jest obojętny
      - Rozkręcony
      - Hosting - Pukawka, 1s1k...
      - Fajnie by było, jakby znalazły się jakieś unikatowe pluginy
      - Tr i sloty obojętnie