Jump to content
Sign in to follow this  
GanjaMan

Czy to wogóle ma sens ?

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać was o zdanie. Liczę na szczere wypowiedzi, jak możesz uzasadnij dlaczego tak myślisz. Od ponad roku zbieram na swój projekt i już prawie mam wszystko, ale im bliżej tego wszystkiego mam coraz większe wątpliwości. Chodzi o założenie nowej organizacji CS:GO, ale chodzi naprawdę o poważną organizacje. Na samym początku będę wstanie dać dużo, lecz jeszcze wielu rzeczy nie wiem i dlatego rodzą się wątpliwości. Moje pytanie brzmi, powiedzmy że moja drużyna była by top15 w PL ile tak owa drużyna jest wstanie zarabiać?. Wiem o tym że w PL jest to nie opłacalny biznes, ale to jest moje marzenie które chodzi już za mną jakieś 10 lat, jak nie spróbuje to dostanę depresji :D. Budżet jaki będę miał na samym początku to 10 000zł jest to dla mnie ogromna suma która rodzi strach przed startem. Robię to ponieważ CS:GO to moje hobby, kiedyś sam próbowałem grać profesjonalnie, ale wtedy jeszcze nikt tak nie inwestował w cs'a. Chciałbym pomóc w rozwoju Polskiego csa i ułatwić pokazania sie nowym graczom. Do druzyny nie bede szukał jakiegoś mixa chciałbym znaleźć zgraną piątkę która potrzebuje wsparcia.

Co będzie w mojej ofercie

- strona www

- serwer cs/ts/dc

-Wypłaty miesięczne (Taki plan zobaczymy czy wypali)

- Pomoc finansowa na turniejach (opłata za hotel, Wpisowe czy kasa na bilety)

- Koszulki

Odrazu mówie  nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu profesjonalnej organizacji. Czy 10 000zł to dużo na start???. Jak dużą wypłatę mogę zaoferować. O zysk nie pytam bo wiem że na samym początku nic nie będzie i nawet nie myślę o tym aby coś zarabiać. Czy ciężko znaleźć stała piątkę która chce powalczyć z najlepszymi ? Ogólnie jestem sam, ponieważ ciężko znaleźć 2 osobę która chce sie zaangażować jak ja. Proszę nie hejtować mam nadzieje że pomożecie 

10 tyś złoty to idealna suma na start półprofesjonalnej drużyny, a stałą piątkę jest bardzo trudno znaleźć, najlepiej szukaj osób z okolic swojego miasta.

Jeśli chodzi o zarobki to musisz pamiętać, że muszą one sięgać 2500-3000 PLN miesięcznie, no chyba że chcesz mieć w organizacji 14/15 latków, gdzie znajdą czas po szkole na treningi ze sobą i poradzą sobie za 500 PLN miesięcznie, czy mniej.

Jeśli nie planujesz na początek nic płacić zawodnikom, ale wątpię że znajdziesz graczy do organizacji, którzy za free wejdą w top 15 PL, to 10k wystarczy.

ja bym szczerze nie probowal, juz duzo bylo takich organizacji co upadlo po kilku miech, jak dla mnie kasa w bloto
a co do stalej 5 bedzdie trudno znalezc profesionalnych graczy co beda sie starac, przykladem pompa team gdzie zmiana zawodnikow to prawie codziennosc xd

Będąc szczery nie chciałbym ryzykować w przedział wiekowy 14-15 poniewaz martwię się że ten przedział wiekowy będzie miał gdzieś moje starania, a co do wypłat 2500-3000zl to nie oszukujmy się po jednym miesiącu musiał bym zamknąć organizacje z powodu bankructwa 😁 osobiście mam takie przeczucie że z budżetem udało by się wbić może w top10, wiadomo wiele też zależy od drużyny i ich zaangażowania w to wszystko. 

@GanjaMan Może to głupie, ale może napisz do Pashy (xd), zakłada on organizację do znajdowania młodych talentów. Może jakos zauważy twoj pomysł na taki projekt. Zwłaszcza że masz chęci oraz nie chcesz tego robić za małe pieniędze. 

Hehe słyszałem o tym, ale Jarek ma już pewnie full załogę i ta kwotę razy 5 plus sponsorów 😁 raczej będzie ciężko aby przygarnal gościa który ma dużo dużo mniejsze doświadczenie w tym. Jego ekipa napewno składa się z osób które mają już w tym duże doświadczenie 

Może i mają full skład, ale sam chciałeś doświadczonych graczy, a może ci się uda zapewnić graczom od Jarka jakiś lepszy start? Warto spróbować zwłaszcza że jest on otwarty na wszelkie współpracę. 

Dziękuję za pomoc. Dostałem parę ciekawych ofert z niektórych prawdopodobnie skorzystam. Nie dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania lecz dowiedziałem się od was naprawdę dużo. Dziękuję jeszcze raz za pomoc