Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Recommended Posts

Cytat

Aktualne informacje przekazane przez WHO na konferencji

W Chinach jest już 28 060 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Z powodu choroby zmarły już 564 osoby. Poza Chinami jest 225 przypadków koronawirusa w 24 różnych krajach. Z powodu choroby poza Chinami zmarła jedna osoba.

WHO poprosiła o przekazanie 675 mln dolarów na powstrzymanie epidemii.

Organizacja nie zna źródła wybuchu koronawirusa, nie wie, jaki jest jej naturalny rezerwuar, ani właściwie nie rozumie na jakiej zasadzie się ona przenosi.

WHO apeluje jednak o to, aby regularnie myć ręce i zakrywać usta przy kaszlu i kichaniu.

Koronawirusy - leczenie

Do tej pory nie wynaleziono jedynego skutecznego lekarstwa zwalczającego te groźne wirusy. W leczeniu zakażenia wirusem MERS-CoV wykorzystuje się preparaty o niepotwierdzonym działaniu, które do tej pory używane były w innych dolegliwościach. Mowa tutaj o interferonie, który w skojarzeniu z lopinawirem oraz rytonawirem stanowi preparat zatwierdzony do przyjmowania przez zarażonych wirusem HIV. Wybór tego leku wynika z doświadczeń w przebiegu epidemii SARS-CoV.

Niestety szczepionki skuteczne w zakażeniach ludzkimi koronawirusami są niedostępne, jednak badania nad opracowaniem szczepionek przeciwko SARS-CoV (inaktywowany wirus, białka wirusowe, szczepionki DNA, chimeryczne wirusy, cząstki VLP) przeprowadzane były w warunkach n vitro i in vivo. Podobne badania zostały już rozpoczęta dla wirusa MERS-CoV.

Ktoś z forumowiczów przebywał ostatnio na hali z przedstawicielami klimatyzatorów prosto z China-Town?

• Super! 1

10 minut temu, siemotaj napisał:

Uważaj żebyś się nie zaraził

Mam maseczkę x)

Fajny artykuł, można się z niego dużo dowiedzieć. Plusik ?

image.pngMASZ PROBLEM, SPRAWĘ PISZ PW! ❤️ 

29 minut temu, Smerf :D napisał:

Fajny artykuł, można się z niego dużo dowiedzieć. Plusik ?

Fajna ta twoja czcionka podoba mi się. Ładnie napisany komentarz. Dziękujemy za twój wkład

Edited by Brum Brum
zmiana koloru
  • Super! 1

„Hiszpański mikrobiolog Francisco Mojica powiedział w piątek mediom, że nie wyklucza, iż koronawirus mógł powstać w laboratorium w Wuhan. Zaznaczył, że prawdopodobnie pojawił się poza obiektem badawczym z “powodu ludzkiego błędu”.

Uważacie, że to jest prawdopodobne? Mnie by to specjalnie nie zdziwiło Może nie chodzi nawet o broń biologiczną, bo to broń obusieczna, ale może po prostu badano inny wirus w laboratorium i trochę pozmieniano mu DNA. SARS? To przecież ta sama rodzina co wirus z Wuhan. Sam nie wiem.  

Natrafiłem jeszcze na taki ciekawy film (a dokładnie 2 części tego samego filmu) odnośnie koronawirusa z Wuhan na kanale "Pod Mikroskopem".

Najlepsze są targi klimatyzatorów, gdzie najwięcej przedstawicieli jest właśnie z Chin - ciekawe jak wpływa to na frekwencję takich targów.

Ja to mam uniwerslany i zawsze skuteczny lek na koronawirusa

image.png

Jak ktoś chętny się wyleczyć to pw ? Załatwiam sprawe od reki

Potwierdzono, że leku jeszcze nie ma, a nawet jakby szczepionka istniała to sama jej produkcja zajęłaby kilka miesięcy.... Mówi się, że najszybciej ma być dostępna za rok. No cóż:) Zostaje nam wykupić ostatnie ryże ze sklepowych półek i uciekać od każdego kto tylko kaszlnie 😄 

Czy ktoś mi powie, potwierdzi, tę informację, że aby

przebadać się na obecność tego wirusa, trzeba wybulić 500 zł.

To fakt czy mit ?

Wydaje mi się, że to jest bardziej sianie paniki, niż rzeczywisty problem. Przyjdzie wiosna, temperatury się podniosą i koronawirus zniknie jak grypa sezonowa.

Oby tak było. W Chinach chyba opanowali już sytuację, chociaż jak to tam bywa - wcale bym się nie zdziwił jakby ukrywali prawdziwą liczbę zarażonych. W Europie nadal dużo ludzi się zaraża.

@Szary98 mit 🙂 Nikt nie musi za nic płacić. Jeden szpital, owszem, podał taką informację, ale Państwo szybko ją zweryfikowało i poinformowano, że badania

są całkowicie bezpłatne. 🙂 Widać ktoś tam chciał po prostu zarobić na nieszczęściu ludzi. 😞 

Również sądzę (mam nadzieję..), że wirus padnie wraz ze wzrostem temperatury...

@kowalska12 Tyle dobrze, natomiast wielcy eksperci, stwierdzili, że 

mimo późniejszy wysokich temperatur, wirus może nie zniknąć 

tak raz na zawsze, bo trzeba zauważyć że jest on w krajach gdzie 

no temperatura, nie jest specjalnie niska.

W dniu 7.03.2020 o 09:27, jackowski napisał:

Wydaje mi się, że to jest bardziej sianie paniki, niż rzeczywisty problem. Przyjdzie wiosna, temperatury się podniosą i koronawirus zniknie jak grypa sezonowa.

Niestety koronawirus nie jest jeszcze do końca zbadany, istnieją też podejrzenia, że przebyta choroba może trwale w jakiś sposób 'uszkadzać' organizm, więc porównywanie tego do grypy sezonowej chyba nie jest do końca dobre... ale panika owszem, jest trochę na wyrost, jednak bagatelizować też się nie powinno. 

KoronaWirus uszkadza płuca, z ostatnich badań tak wynika osoby która umarła z powodu koronawirusa. 

1 minutę temu, Szary98 napisał:

@Mines Zgaduje, że to nie była młoda osoba ?

Dokładnie nie wiem, nie określi jej wieku. Lecz myślę, że to była osoba 40 lat. Dam ci przykład zachorujesz na grypę to na przykład kaszlesz i tak dalej, a koronawirus ma objawy takie, że niszczy płuca, co powoduje duszności. 

Również o tym czytałam 😞 Miejmy tylko nadzieję, że u nas się nie rozszerzy jeszcze bardziej, na ten moment mamy już 8 potwierdzonych przypadków 😞😞 😞 

Byłam w aptece 2 dni temu i wszyscy, którzy stali przede mną w kolejce chcieli kupić środki dezynfekujące do rąk, a ich nie było 😞 Pani, która obsługiwała wspominała, że nie można nawet nic sobie zamówić bo są braki w hurtowniach 😞 

1 minutę temu, kowalska12 napisał:

Również o tym czytałam 😞 Miejmy tylko nadzieję, że u nas się nie rozszerzy jeszcze bardziej, na ten moment mamy już 8 potwierdzonych przypadków 😞😞 😞 

Byłam w aptece 2 dni temu i wszyscy, którzy stali przede mną w kolejce chcieli kupić środki dezynfekujące do rąk, a ich nie było 😞 Pani, która obsługiwała wspominała, że nie można nawet nic sobie zamówić bo są braki w hurtowniach 😞 

dokładnie lecz nie należy przesadzać, tak jak Andrzej Duda powiedział trzeba myć ręce, około minuty. Nie jeździć  tam gdzie jest koronawirus: Włochy, Niemcy, Chiny.

Znaczy, trzeba zaznaczyć fakt, ze nasze służby dają 

radę i na razie nic złego się nie dzieje. Ten kto ma być zamknięty ten jest zamknięty, 

poza tym, większość przypadków jak na razie pochodzi zza granicy.

Nie ma co panikować

Godzinę temu, Szary98 napisał:

Znaczy, trzeba zaznaczyć fakt, ze nasze służby dają 

radę i na razie nic złego się nie dzieje. Ten kto ma być zamknięty ten jest zamknięty, 

poza tym, większość przypadków jak na razie pochodzi zza granicy.

Nie ma co panikować

Dokładnie, na razie  idzie im dobrze, lecz zobaczymy jak to dalej będzie, wierzymy całym serduszkiem!