Jump to content

Nowy szablon forum

mygo.pl

Stworzyliśmy dla Was nowy wygląd forum. Z pewnością znajdziesz rzeczy, które wg Ciebie mogą zostać zmienione - wspomnij o tym w specjalnym wątku.

Czytaj więcej

Jak założyć własną sieć

serwerów CS

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej sieci serwerów? Przeczytaj podstawowe informacje, na które należy zwrócić uwagę, przy takim projekcie.

Czytaj więcej

Tworzymy spis sieci

dodaj swoją

Dodaj sieć do której należysz, pozwoli to na promocję i budowę ogólnopolskiej bazy sieci CS.

Czytaj więcej

Koronawirus - sposoby leczenia


Recommended Posts

 • admin
Cytat

 

Aktualne informacje przekazane przez WHO na konferencji

W Chinach jest już 28 060 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Z powodu choroby zmarły już 564 osoby. Poza Chinami jest 225 przypadków koronawirusa w 24 różnych krajach. Z powodu choroby poza Chinami zmarła jedna osoba.

WHO poprosiła o przekazanie 675 mln dolarów na powstrzymanie epidemii.

Organizacja nie zna źródła wybuchu koronawirusa, nie wie, jaki jest jej naturalny rezerwuar, ani właściwie nie rozumie na jakiej zasadzie się ona przenosi.

WHO apeluje jednak o to, aby regularnie myć ręce i zakrywać usta przy kaszlu i kichaniu.

 

 

Koronawirusy - leczenie

Do tej pory nie wynaleziono jedynego skutecznego lekarstwa zwalczającego te groźne wirusy. W leczeniu zakażenia wirusem MERS-CoV wykorzystuje się preparaty o niepotwierdzonym działaniu, które do tej pory używane były w innych dolegliwościach. Mowa tutaj o interferonie, który w skojarzeniu z lopinawirem oraz rytonawirem stanowi preparat zatwierdzony do przyjmowania przez zarażonych wirusem HIV. Wybór tego leku wynika z doświadczeń w przebiegu epidemii SARS-CoV.

Niestety szczepionki skuteczne w zakażeniach ludzkimi koronawirusami są niedostępne, jednak badania nad opracowaniem szczepionek przeciwko SARS-CoV (inaktywowany wirus, białka wirusowe, szczepionki DNA, chimeryczne wirusy, cząstki VLP) przeprowadzane były w warunkach n vitro i in vivo. Podobne badania zostały już rozpoczęta dla wirusa MERS-CoV.

 

Ktoś z forumowiczów przebywał ostatnio na hali z przedstawicielami klimatyzatorów prosto z China-Town?

 • Super! 1
Link to post
Share on other sites
 • Replies 63
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Koronawirusy - leczenie Do tej pory nie wynaleziono jedynego skutecznego lekarstwa zwalczającego te groźne wirusy. W leczeniu zakażenia wirusem MERS-CoV wykorzystuje się preparaty o niepotwierdzo

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć zawartość.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć zawartość.

Posted Images

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By helix60
   Jak wiadomo koronawirus nie odpuszcza, a przynajmniej nie na tyle, aby powróciła normalność. Dlatego sięga się po różne metody, aby zatrzymać ludzi w domach. Jedną z nich jest zachęcanie do oddawania się grom komputerowym. Ministerstwo organizuje turniej Grarantanna Cup, kolarze uczestniczą w wirtualnym wyścigu, ścigają się również kierowcy formuły 1, po murawie „biegają” piłkarze itd.
    
   Mnie się przypomniało jak to około rok temu WHO wpisała na listę chorób uzależnienie od gier, porównując go do hazardu… Szacuje się, że w Polsce jest około 2,5 mln. osób, które są uzależnione od gier komputerowych. Ciekawe czy po epidemii ta liczba wzrośnie 😉  
×
×
 • Create New...