Jump to content
prohost

Bazy Danych - z czym to się je?

Recommended Posts

Bazy Danych MySQL - są wykorzystywane do odbierania, przechowywania i wysyłania danych. Niektóre hostingi oferują 1 bazę danych lub ograniczoną ilość do serwera, taka baza jest o wiele lepsza niż baza zrobiona na osobnym hostcie, ponieważ czas wysyłania i odbierania danych jest krótszy i bardziej płynny. Jeżeli nasz hosting nie dostarcza nam bazy danych możemy wykupić sobie subdomenę na jednym z licznych hostingów www. Zakupienie takiej domeny nie dość, że umożliwi nam tworzenie baz danych niezbędnych do niektórych pluginów to również da nam możliwość stworzenia forum do naszego serwera.

Przykładowe hostingi www, które mają w ofercie min. 5 do nieograniczonej ilości baz danych: proserwer.pl , mintshost.pl (obecnie korzystam z mintshostu, mogę stworzyć nieograniczoną ilość baz danych jak i również panele do pluginów za 30zł rocznie).

Przykład bazy danych i jej zastosowania na przykładzie pluginu rankme:

*Od strony hostingu www

Poprzez panel na hostingu tworzymy nową bazę danych, wystarczy podać nazwę bazy, użytkownika i hasło.

IP/Host: 666.666.666:997
Nazwa: rydzyk
Użytkownik: satan
Hasło: goatofhell

Jeżeli korzystacie z bazy danych na osobnym hostingu www nie zapomnijcie umożliwić hostowi serwera wysyłania informacji do bazy danych, możecie to zrobił poprzez panel zarządzania domeną - na proserwer.pl cPanel. 

*Od strony serwera

Pluginy, które wykorzystują bazy danych wymagają dopisania jej w pliku databases.cfg znajdującego się w addons/sourcemod/configs

"rankme"
 {
  "driver"			"default" ~ default = baza MySQL
  "host"				"666.666.666" ~ tutaj mamy nasz host, NIGDY nie podajemy portu, np. z ip 666.666.666:997 odrzucamy port :997
  "database"			"rydzyk" ~ tutaj wpisujemy nazwę naszej bazy danych
  "user"				"satan" ~ tutaj podajemy użytkownika bazy danych
  "pass"				"goatofhell" ~ tutaj podajemy ustawione lub wygenerowane przez nas hasło do bazy

}

Istnieje również sposób niewymagający zewnętrznej bazy danych. Sposób ten wykorzystuje bazę sql-lite generowaną przez serwer, jednak nie polecam tej metody. Może ona powodować przeciążenia i lagi na serwerze.

"rankme"
  {
    "driver"			"sqlite"
    "host"				"localhost"
    "database"			"rankme"
    "user"				"root"

skopiowane z innego forum. (mimo że tamta strona chwilowo lub całkowicie nie działa fajnie jest podawać linki ).

Poradniki są z starej bazy danych MYGO.pl :)

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Blokers
      Witam. Czy ma ktos hosting na futurehost.pl?
      męcze sie juz od klilku dni z baza daych. Wpisuje juz rozne hosty, lecz baza danycn nie chce sie połaczyc.
      Wyjątki do baz danych mam dodane. Moge tylko IP serwerow. Nie mozna %
      Ma mtos taki problem lub jak go rozwiązac?
      Wpisywałem nawet IP stron pmpmyadmin i nic.
      Wszytskie dane baz sa poprawnie wpisane.
    • By sleapy
      Cześć,

Mam mały problem z sourcebans mianowicie nagle dostaje błędy dotyczące bazy danych. Problem polega na tym, że wszystkie tabele jak i baza są tam gdzie były i nić nie było zmieniane... Co dokładnie oznacza pogrubiona linia? (Końcowa sesja nie pasuje do początkowej aczkolwiek czemu?) Macie jakieś pomysły co się mogło stać?

L 08/28/2015 - 09:47:31: SourceMod error session started L 08/28/2015 - 09:47:31: Info (map "de_dust2") (file "errors_20150828.log") [b]L 08/28/2015 - 09:47:31: [sourcebans.smx] Section ending without a matching section beginning[/b] L 08/28/2015 - 09:47:32: [sourcebans.smx] Błąd zapytania bazy danych. (Table 'feerless_ssb.servers' doesn't exist) L 08/28/2015 - 09:47:34: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist L 08/28/2015 - 09:48:07: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist L 08/28/2015 - 09:48:17: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist L 08/28/2015 - 09:48:17: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist L 08/28/2015 - 09:48:20: [SM] Native "KillTimer" reported: Invalid timer handle fa00dd (error 1) L 08/28/2015 - 09:48:20: [SM] Displaying call stack trace for plugin "sb_bans.smx": L 08/28/2015 - 09:48:20: [SM] [0] Line 164, /Users/Tsunami/Documents/Zend/GameConnect/SourceBans/master/game/addons/sourcemod/scripting/sb_bans.sp::OnClientDisconnect() L 08/28/2015 - 09:51:50: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist L 08/28/2015 - 09:52:01: [SM] Native "KillTimer" reported: Invalid timer handle 11a00db (error 1) L 08/28/2015 - 09:52:01: [SM] Displaying call stack trace for plugin "sb_bans.smx": L 08/28/2015 - 09:52:01: [SM] [0] Line 164, /Users/Tsunami/Documents/Zend/GameConnect/SourceBans/master/game/addons/sourcemod/scripting/sb_bans.sp::OnClientDisconnect() L 08/28/2015 - 09:52:04: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist L 08/28/2015 - 09:53:54: [sb_bans.smx] Failed to verify the ban: Table 'feerless_ssb.bans' doesn't exist  
    • By blakker
      Siemka,
      Namieszalem a zarazem sam sie zamieszalem z instalacja sourcebans. Serwer stoi na hostingu pukawki, a baza danych jest z hostingu www.
      https://justpaste.it/62z5x

Tak wyglada moj plik databases.cfg. ktore sa zbedne a ktore potrzebne? Kto wytlumaczy zielonemu ;
    • By Jokersik
      Witam. 
      Chciałem zainstalować sourcebansa po moją stronę, stworzyłem nową bazę danych na pukawce, po wypełnieniu wszystkich informacji w  kroku drugim "Szczegóły Bazy danych" i przejścia do kroku 3 wyskakuje błąd
      SQLSTATE[HY000] [2002] Connection refused   
      SQLSTATE [HY000] [2002] Połączenie odrzucone

• By am31997
      Witam, mam problem z bazą danych na serwerze dedykowanym. Dodam że w phpmyadmin mam dodane uprawnienia i w /etc/mysql/my.cnf mam ustawione bind-address na 0.0.0.0.
      Logi:
      L 07/15/2016 - 16:46:09: [sourcebans.smx] Database failure: Could not find driver "mysql". See FAQ: https://sarabveer.github.io/SourceBans-Fork/faq/ L 07/15/2016 - 16:46:09: [sourcebans.smx] Database failure: Could not find driver "mysql". See FAQ: https://sarabveer.github.io/SourceBans-Fork/faq/ L 07/15/2016 - 16:46:09: [sourcebans.smx] Database failure: Could not find driver "mysql". See FAQ: https://sarabveer.github.io/SourceBans-Fork/faq/ L 07/15/2016 - 16:46:09: [sourcebans.smx] Database failure: Could not find driver "mysql". See FAQ: https://sarabveer.github.io/SourceBans-Fork/faq/ databases.cfg:
      "Databases" { "driver_default" "mysql" // When specifying "host", you may use an IP address, a hostname, or a socket file path "default" { "driver" "default" "host" "localhost" "database" "sourcemod" "user" "root" "pass" "" //"timeout" "0" //"port" "0" } "storage-local" { "driver" "sqlite" "database" "sourcemod-local" } "clientprefs" { "driver" "sqlite" "host" "localhost" "database" "clientprefs-sqlite" "user" "root" "pass" "" //"timeout" "0" //"port" "0" } "sourcebans" { "driver" "default" "host" "185.49.14.163" "database" "bans" "user" "root" "pass" "xxx" //"timeout" "0" "port" "3306" } "rankme" { "driver" "default" "host" "185.49.14.163" "database" "rankme" "user" "root" "pass" "xxx //"timeout" "0" //"port" "" } } PS. Serwer dedykowany został przeinstalowany. Zawsze dało się wszystko skonfigurować, a teraz problemy z bazą ;/
  • Create New...