Jump to content
mimi2277

poradnik Jak dodać Admina w CS:GO.

Recommended Posts

Witam.

Poradnik ten został stworzony z myślą o graczach którzy pierwszy raz mają styczność z SourceMod'em.

Na pierwszy rzut oka mnie też to przerażało, nie bójcie się :D

Flagi dostępu:

"reservation"	        "a"			//Reserved slots
		"generic"		"b"			//Generic admin, required for admins
		"kick"			"c"			//Kick other players
		"ban"			"d"			//Banning other players
		"unban"			"e"			//Removing bans
		"slay"			"f"			//Slaying other players
		"changemap"		"g"			//Changing the map
		"cvars"			"h"			//Changing cvars
		"config"		"i"			//Changing configs
		"chat"			"j"			//Special chat privileges
		"vote"			"k"			//Voting
		"password"		"l"			//Password the server
		"rcon"			"m"			//Remote console
		"cheats"		"n"			//Change sv_cheats and related commands

/**
		 * Dodatkowe flagi mogą być użyte do innych pluginów, grup.
		 */

"custom1"		"o"
		"custom2"		"p"
		"custom3"		"q"
		"custom4"		"r"
		"custom5"		"s"
		"custom6"		"t"

/**
		* Root jest magiczną flagą, która zawiera wszystkie wyżej 
		* wymienione flagi. TYLKO DLA SIEBIE, ORAZ ZAUFANYCH ADMINÓW!
		*/
		"root"			"z"

Dodawanie admina:

Odbywa się przez wpis do pliku /csgo/addons/sourcemod/configs/admins_simple.ini

SourceMod wspiera kilka metod autoryzacji adminów, lecz pokaże tą najczęściej używaną (SteamID).

// Przykład pliku admins_simple.ini

"STEAM ID" "immunitet:flagi" //  <-- admina dodajemy w ten sposób

"STEAM_0:1:123456789" "99:z" // Jacek (Wlasciciel)
"STEAM_0:1:987654321"  "60:abcedfgjk"  // Wacek (Admin)

Immunitet:

Przez dodanie dowolnej cyfry przed flagami (poprzedzając dwukropkiem), dodajemy immunitet Adminom. Admin Jacek z immunitetem 99 może wyrzucić/zbanować admina Wacek, lecz admin Wacek z immunitetem 60 nie może nic zrobić adminowi Jacek. Immunitet można dodać, lecz nie jest konieczny.

Tekst dodany po "//" jest tzw. komentarzem, nie jest brany przez silnik pod uwagę.

Czy Admin nam działa? :

Po dodaniu Admina restartujemy serwer i wchodzimy na niego. Wpisujemy !admin na czacie (lub sm_admin w konsoli) , jeżeli pojawiło się menu Admina, oznacza to że dodaliśmy go prawidłowo ;)

Poradnik napisany w 100% przez mimi2277. Zakaz kopiowania na inne fora.

• Like 2

2 minuty temu, thetroll3k napisał:

A jak się dostać do tego config bo szukam i znaleść nie mogę...

addons/sourcemod/configs

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SUPER TIMOR
      Jak umieścić tłumaczenie w pluginie, jak doprowadzić do tego, by plugin wczytał nam plik z tłumaczeniem, który mu przygotujemy?
      Jak zakodować różne komunikaty, z różnymi zmiennymi?
      Całość omówimy na przykładzie pluginu, który losuje dwie osoby na mapkę i daje im flagę "a".

No i OK. Zacznijmy od początku.

1. Poinformuj plugin o pliku z tłumaczeniem. 

W tym celu w funkcji startupu pluginu (OnPluginStart) należy załadować translacje. Użyjemy do tego funkcji LoadTranslations.
      W naszym przypadku będzie to wyglądało w ten sposób : 
      public void OnPluginStart() { LoadTranslations("free-vip.phrases"); }  
      2. Napisz funkcję wyświetlającą tekst pobierany z pliku *.phrases.txt

Pierwszym i jednocześnie dość istotnym krokiem w tym miejscu będzie zdanie sobie sprawy, że istnieją dwie możliwości zaimplementowania tłumaczenia w kodzie.

%t - użyjemy, gdy wyświetlany tekst będzie bezpośrednio do gracza, przykładowo przez funkcję PrintToChat.
      %T - tego dziada użyjemy, gdy funkcja nie będzie bezpośrednio kierowana do gracza, a do serwera, zatem PrintToServer, LogMessage czy Format zawierający tłumaczenie musi być napisany w tej formie. Ważnym jest, żeby zaznaczyć w kodzie, jakiego języka mamy użyć do translacji.
      LANG_SERVER - funkcja użyje języka serwera.
      client(indeks klienta) - w wypadku, gdybyśmy używali przykładowo funkcji Format w celu podstawienia stringa do nazwy menu, funkcja użyje języka klienta.

W naszym przykładzie skupimy się na funkcji PrintToChatAll, bo występuje ona dwa razy, i jako jedyna wyświetla tekst.

Jak widać, pierwsza funkcja najpierw wyświetli zdefiniowany na początku pluginu prefiks, potem tekst i dwie zmienne. %N odpowiada za nazwę klienta, którego ID podaliśmy w argumentach za prefiksem.
      Druga funkcja wyświetli tylko prefiks i tekst.

Jako, że prefiks jest zdefiniowany i jest stały, pominiemy go w tłumaczeniu.

3. Stwórz plik z tłumaczeniem

Na tym etapie zajmiemy się stworzeniem pliku tekstowego, którego nazwa będzie odpowiadała tej, którą zaznaczyliśmy w naszym pluginie na jego początku.
      Zatem - tworzymy plik free-vip.phrases.txt, a w nim:
      "Phrases" // koniecznie. Zawsze ta linijka musi się tak nazywać :) { "Gratulacje" // odniesienie do nazwy tłumaczonego wyrażenia w kodzie { "#format" "{1:N},{2:N}" //ustalamy w odpowiedniej kolejności typy zmiennych, które implementujemy w argumentach funkcji wyświetlającej tekst "en" "Congratz! This map VIP players are: {1} and {2}!" //tłumaczenie dla języka angielskiego "pl" "Gratulacje! VIP'ami na tej mapie zostali: {1} oraz {2}!" //tłumaczenie dla języka polskiego } "Losowanie odroczone" { //tutaj nie trzeba nic formatować, bo nie mamy żadnych zmiennych, więc przechodzimy od razu do tłumaczeń "en" "The draw of 2 free VIPs will be denied. The attempt will be renewed in 20 seconds!" //tłumaczenie dla języka angielskiego "pl" "Losowanie 2 darmowych VIP'ów nie może się teraz odbyć. Próba zostanie ponowiona za 20 sekund!" //tłumaczenie dla języka polskiego } } Plik należy umieścić w folderze addons/sourcemod/translations/

Inne typy zmiennych w "#format" :

{1:d},{2:x},{3:f},{4:s},{5:c},{6:t}

d lub i : wyświetli liczbę, cyfrę
      x : wyświetli zmienną w systemie szesnastkowym
      f : wyświetli zmienną typu float
      s : wyświetli zmienną typu string
      c : wyświetli jeden znak (UTF-8)
      t : służy do załączania kolejnej translacji

Zezwalam na kopiowanie tego poradnika w dowolne miejsca internetu, niech niesie pomoc komu tam trzeba 🙂
      Fajnie by było, gdyby tak udostępniony poradnik został odpowiednio opisany kto jest autorem, oraz skąd pochodzi 😉 
    • By Erwin
      Cześć, na wstępie powiem iż serwerów nie sprzedaję i ciekawą mnie opinie dla poszczególnych typów/modów.
      Zacznijmy od tych najłatwiejszych!

TYP: ARENA
      GT: https://www.gametracker.com/server_info/147.135.199.71:27015
      Krótka informacja: 4 serwer w PL(trzeci pod względem moda), 77 na świecie. 

TYP: MIRAGE
      GT: https://www.gametracker.com/server_info/145.239.16.82:27015
      Krótka informacja: 8 serwer w PL(trzeci pod względem moda), 104 na świecie.

TYP: 5 MAPS
      GT: https://www.gametracker.com/server_info/91.224.117.21:27125
      Krótka informacja: 1 serwer świta pod względem XMAPS, 83 na świecie no i 5 w PL.

TYP: SURF + RPG
      GT: https://www.gametracker.com/server_info/54.38.142.181:30044
      Krótka informacja: Ciężki mod, spadek zawsze po 2 tygodniach od resetu.  

TYP: RETAKE ONLY PISTOL
      GT: https://www.gametracker.com/server_info/145.239.237.108:27115
      Krótka informacja: Retake jak to retake 😄, nie ma co oczekiwać. 

Wszystkie oceny bardzo szanuję, chcę zbadać jak obecnie stoją takie serwery cenowo i jak ludzie doceniają "rozwój" serwerów. Także to da mi pewne wskazówki na przyszłość, pozdrawiam. 
    • By Oskar12155
      Witam! Mam pytanie czy wie ktoś jak wgrać model noża na serwer CS:GO nie chodzi mi tu o Bagnet Karambit itp które są zabronione przez VALVE ale chodzi mi o np o coś takiego http://gamebanana.com/skins/127549
    • By daffyy
      Witam,

Mam pewny problem, po zainstalowaniu sourcebansa 2.0 i dodaniu serwera/admina na stronie nie wczytuje mi uprawnien. Ktoś wie co może być problemem?
    • By WariaT
      Cześć.
      W jaki sposób mogę wprowadzić tylko dla administracji siedzącej na spektatorze prześwitujące przez ścianę modele?
      Proszę o pomoc.
  • Create New...