Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
KaMix

Który procesor?

6 postów w tym temacie

Witam, mam do was pytanie, a mianowicie który procesor jest lepszy do stawiania na nim serwerów CS:GO AMD X8 FX-9590 czy może jednak Intel Core i7 4790?

Z tych procesorów i7 ma większą wydajność. Do tego z źródeł czytanych wiem, że AMD sprawiają czasami problem przy srcds, więc bierz INTELA.

Zależy od ceny ponieważ intel jest lepszy, ale jak ma kosztować więcej to można poszukać jeszcze innego procesora z rodziny amd, który może być lepszy.

A jak kosztują tyle samo to bierz intelka.

Znaczy wiesz, Intel i7 4790 kosztuje (16gb ramu, 1tb, 100 mb/s itd.) kosztuje 230 zł, a dedyk z taką samą konfiguracją tylko inny procesor (mowa tu o tamtym amd) kosztuje 190 zł.

Patrząc po parametrach i cenach prawdopodobnie planujesz kupić serwer na sldc.eu - odradzam. Stawianie na takich maszynach serwerów csgo jest bardzo złym pomysłem, społeczność owej gry jest czasem bardzo złośliwa i co poniektórzy włączą Ci BlackHoling przez użycie pierwszego lepszego darmowego stresser'a. Nie dość, że osoby mieszkające poza Polska nie wejdą na twój serwer to również stracisz połączenie z siecią steam, co uniemożliwi połączenie się graczy do twojego serwera.

Co do samego tematu, lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych do procesora Intel co przełoży się na stabilność serwera.

1 osoba lubi to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0